FOTOD: Vaata, millised saavad olema suvefestivalide toidu- ja joogihinnad

05.06.2024 07:20
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
9
Foto:

Kolmepäevane maitsete paraad lauluväljakul ehk Suur Tallinna Toidutänav toimus juba neljandat korda. Varem oli tegemist kahepäevase üritusega, nüüd toimus lausa kolmel päeval.

Toidutänav oli üks esimesi “söögiüritusi” vabas õhus ehk selle pealt saab ära näha ka ees ootava suve festivalide hinnataseme. Tallinna Lauluväljaku territooriumile oli selleks puhuks üles sätitud suur, 500 meetrine toiduallee koos mitmete “kõrvaltänavatega”. Pilet üritusele maksis viis eurot, kuni seitsmeaastastele lastele oli sissepääs tasuta.

Tänavatoitu rohkesti

Osta sai nii klassikalist tänavatoitu, kui ka tutvuda uute 2024. aasta toidutrendidega. Ürituse kerge miinuspool, söökide-jookide tasuta degusteerimisvõimalusi oli küllaltki napilt.

Samas (erinevate) maailmaköökide valik oli lausa seinast seina. Eesti tootjatele lisaks loomulikult Ukraina, Türgi, Tai, Läti, Soome, Itaalia jne.

Hinnad arvatust natuke madalamad

Kuigi hinnad olid üldjuhul kõrged, siiski mitte niivõrd kallid, kui eelnevalt arvanuks, jagus ostjaid-tarbijaid küllaga. Šašlõkkide hind kõikus näiteks üldjuhul 12-15 euro vahel.

Väga popid näisid olevat just lihtsamad ampsud, maitsestatud kartulispiraalid ja jäätised (nii Itaalia kui ka meie Balbiino omad). Vastavate bokside ees lausa pikalt järjekorratati.

Erinevad käsitööburgerid, minipannkoogid ja spetsiaalsed hot dogid läksid samuti hästi kaubaks.

Suitsukala ahvatlused

Kalasõpra kindlasti rõõmustas eriti Peipsi suitsukala boks, kusjuures seal oli õnneks võimalus ka erinevat kala proovida. Väga isuäratav näis välja muidugi kallis delikatess, suitsuangerjas...

Sky Tivoli lõbustuspark lastekaitsepäeval rahvast pungil täis

Mis puutub üritusele “juurdepoogitud” programmi, siis see oli samuti päris laialdane. Kohal olid näiteks teaduskeskus AHHAA ja Lottemaa oma laulmis-tantsulise särtsaka lustaka kavaga. Lisaks sai vaadata paljude tantsustuudiote esinemisi.

Ning muidugi võimas magnet, suur Sky Tivoli lõbustuspark, mille erinevaid atraktsioone eriti lastekaitsepäeval, 1. juunil, massiliselt kasutati.

Vaadatud 2938 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
summer

Hjussaar on täielik tolvan, sobib kuhugi dzunglisse ahvide pealikuks.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi