FOTOD: Vaata, mis toimus EFTA galal seal, kus teised ei pildistanud!

16.04.2024 17:10
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
6
Foto:

Möödunud reedel jagati taaskord Eesti Filmi-ja Teleauhindu. Nagu varemgi, toimus EFTA pidulik auhinnagala Alexela kontserdimajas. Mis mõistagi nii olulise sündmuse puhul glamuurset ja ekstravagantset filmi-ja telerahvast pea pungil täis oli.

EFTA: Eesti variant Oscarite jagamisest? Miks mitte, kuigi paratamatult ikkagi täiesti minivariant selle ameerika filminduse/filmitööstuse suure ja kuulsa galaga võrreldes. EFTA gala toimus juba kaheksandat korda, esimest korda siis aastal 2017.

Eesti filmi-ja teleauhindu jagati nagu eelmiselgi aastal kokku kolmekümne ühes kategoorias. Põhimõtteliselt pooled neist filmi- ja pooled televaldkonnas.

Nähtamatu võitlus püstitas uue EFTA rekordi

Ühes kõige tähtsamas kategoorias, põhikategoorias, Parim mängufilm, võidutses täiega „Nähtamatu võitlus”. Mida iseloomustati kui stiilipuhast ja fantaasiarikast ning heade näitlejatöödega filmi.

Ühtekokku tuli erinevates kategooriates „Nähtamatule võitlusele” koguni üheksa auhinda, mis on EFTA lõikes lausa uus rekord!

Edukuselt astus sellele mängufilmile „korralikult kannale”, kogus vaid natuke vähem auhindu, Parim dokumentaalfilm, selge see, „Savvusanna sõsarad”. Mis juba mujalgi maailmas korralikult laineid löönud.

Ning muidugi osutus Parimaks filmirežissööriks just Anna Hints, „Savvusanna sõsarad”.

Väike valik olulisematest tele- ja filmivaldkonna tunnustustest

  • Panus Eesti televaldkonda. Laureaat Vahur Kersna. Kui talle EFTA auhind laval üle ulatati, tõusis kogu saal astusavalduseks kohtadelt püsti.
  • Panus Eesti filmivaldkonda. Filmimonteerija Kersti Miilen, kes selle ametiga alustas juba 1969.aastal Tallinnfilmis. Ja taas seisis kogu publik austuseks üksmeelselt püsti.
  • Parim erisaade. Kolmedok. „Laudalüürika ehk minu 142 lehma ja 38 kassi”.
  • Erikategooria. Parim loom ekraanil. Eriti lahe ja vahva kategooria iseenesest, omamoodi humoristlik lähenemine. Võitjaks koer Bert sarjast „”Papsid”, kes koos „saatjaga” samuti lavalt läbi käis!
  • Parim teleseriaal. Kah „Papsid”.
  • Parim saatejuht. Taavi Libe ja „Märgatud Eestis”. Aktiivne teletegija möllab praegu ka mõnusas , lustlikus reisisarjas „Taavi Mallega Aafikas”.
  • Parim meesnäitleja filmis. Ursel Tilk, „Nähtamatu võitlus”.
  • Parim lühifilm. „A nagu armastus”.
  • Parim animafilm. „Kadunud sokid”.

Auhindu jagati kahes osas

Koos vaheajaga vältas EFTA gala üle kolme ja poole tunni. Nii mõnigi publiku hulgast heitis seetõttu üritusele ette kerget venitatust, kuid kogu pidulik gala oli iseenesest vägev, lahedalt läbiviidud ja hästiteostatud muusikalis-showliste vahepaladega.

EFTA auhinnagala avas muide Eesti otsib superstaari viimase hooaja võitja Ant, kes mingil määral üllatas just eestikeelse loo esitamisega. Muusikalise poole pealt oli küllaltki nauditav ka ansambli Noorkuu läbilõige/popurrii Eesti filmimuusikast.

Kui paar aastat tagasi oli õhtujuhi valik Tõnis Niinemetsa näol pea ideaalilähedane, siis sama võis öelda seekordse konferansjee Karl-Erik Taukari kohta. Valdas „teemat” hästi, ladus ja nauditav gala juhtimine.

EFTA 2024 ametlik järelpidu toimus sealsamas Alexela Kontserdimajas.

Vaadatud 4217 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Gelbert Gonoreikin

Samasooiharad olid taas tõrjutud. Isegi loomaseksist pajatavaid linateoseid ei tunnustatud. Ainult hobukargaja - tallipoiss sai auhinna kõrvalosaeest loomafilmis.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi