FOTOD: Veinimessil muutus mõni degusteerija õige lõbusaks

15.04.2024 21:20
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
5
Foto:

Rahvusvaheline Veinimess Kultuurikatlas tõi kohale rohkesti huvilisi Eestist ja kaugemaltki. Eelmisel neljapäeval ja reedel peeti taas Veinimessi, Tallinna Kultuurikatlas.

Ürituse korraldaja on MTÜ Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon. Päevapilet kohapealt ostetuna maksis 25 eurot, kahe päeva oma kümneka võrra rohkem.

Veinimess on juba traditsiooniks saanud üritus. Igal aastal seda küll ei peeta, toimub korra kahe aasta jooksul. ESA (Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon) esimene Veinimess toimus 2006. aastal, selleaastase näol oli tegemist lausa juubelimessiga, peeti kümnendat korda.

Andis juubelimessi mõõdu igati välja

Tea kas just seetõttu, kuid võrreldes nii mõnegi varasemaga, jättis juubelimess päris vägeva, suuremastaapse mulje. Palju erinevaid bokse, palju erinevaid (veinitootjaid)riike esindatud, tohutult suur veinivalik.

Väidetavalt oli võimalik ühtekokku degusteerida isegi üle tuhande erineva veini. Täpsustuseks juurde, kõiki veine siiski tasuta mekkida ei saanud, osade (ilmselt eriti kallite ja eliitsete) puhul oli maitsmine tasuline. Vastavalt pokaali valatud veinikogusele kaks, kolm või isegi viis eurot.

Vähemtuntud veinimaadki kohal

Eesti Veinitee värk. Korralik esindatus. Riikide lõikes hakkasid aga Eesti veinitootjate/veinimeistrite/veinitalude kõrval märksa rohkem silma Prantsusmaa ja Itaalia oma erinevate veinide suure sortimendiga. Kuid nähtavalt oli esile tõstetud lisaks Ukraina veinitoodang.

Tuttav kirjastaja ja samas ka ühtlasi veinispetsialist mainis aga, et seekordsel Veinimessil oli haruldane võimalus tutvuda Gruusia ja Armeenia veinidega, mida kohtab vähem ja millega siinmail kuigivõrd kursis ei olda.

Mis lahedatesse veininimedesse puutub, siis natuke rohkem elevust põhjustas külastajate seas konkreetse vallatu nimetusega vein Sexy.

Veinikultuuri käsitlevad raamatud

Jookide osas Veinimess siiski ainult veinidega ei piirdunud. Proovida sai näiteks ka Hiiumaa käsitöö gin´i Hiiumaa marjadest, Dagaith Gin ja väga heade maitseomadustega, kuigi kallivõitu, Biotta mahlasid.

Kultuurikatla teise korruse suures saalis leidis ühest nurgast mõningase üllatusena suurema raamatuleti. Müütati muidugi erikeelseid ja erinevaid veiniraamatuid, veinikultuuri käsitlevaid.

Korralik ja suur mess. Palju põnevat. Kulutatud piletiraha eest sai küll ja küll erinevaid veine proovida. Kes asja, degusteerimist, tõsiselt võttis see oli päeva lõpuks kindlasti kenasti svipsis,” muigas tuttav viiekümnendates härra, kes aastate eest ise veine ja vahuveine maale tõi.

Vaadatud 3067 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Järjekordne mittetulundusühing, milline lööb maksumaksja ehk riigi raha laiaks alkoholi reklaamides. Kahepalgeline riiklik poliitika? Räägime, et alkohol on kahjulik, aga kui võimalik, siis meelitame ikka rahvast jooma???

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi