Helsingi McDonaldsis tapeti jõhkralt aastase lapse ema

09.04.2024 14:20
NT
Kommentaarid
1
Foto:

Laupäeva õhtul tapeti Helsingi McDonaldsi restoranis väikese lapse ema. Kuriteos kahtlustatakse 21-aastase naise endist poiss-sõpra ja lapse isa, 29-aastast meest.

Noore ohvri kauaaegne sõber kirjeldab olukorda Iltalehtile kui käsitlematut. Sõbra sõnul olid ohver ja kahtlustatav üle aasta koos olnud, kuid umbes kuu eest lahku läinud. Nende laps sündis möödunud aasta alguses.

„Mees ähvardas [naist] juba pikemat aega," ütles sõber. Sõbra sõnul tahtis 21-aastane naine siiski, et laps kohtuks oma isaga. "Ta usaldas meest natuke liiga palju" Sõbra sõnul kartis naine enda turvalisuse pärast ja seetõttu leppiski kohtumise kokku avalikus kohas. „Nad leppisid kokku „Mäkkäris” kohtumise. [Naine] tahtis olla kindel, et temaga ei juhtu midagi. Ta arvas, et mees ei julge avalikus kohas midagi teha.”

Aga ta tegi seda. Politsei kahtlustuse kohaselt lõi 29-aastane mees naist mitu korda noaga. Hädaabiteenistusse saabus kõne kell 22.15. Ohver suri sündmuskohal.

Tapetud neiut kirjeldab sõber kui tahtejõulist ja tugevat naist, kellel on hea huumorimeel. „Ta oli väga õrn, aga sihikindel. Tõeliselt armas, õnnelik noor naine.” Ta tundis ohvrit lapsest saadik. „Õnneks oli beebi veel väike, sest see oleks asjast aru saavale lapsele olnud kohutav kogemus,” lisas ta. Talle tekitab õõvastust ka see, kuidas mõrvar jättis lapse koos ema laibaga üksi ja üritas ise põgeneda.

Ohver on avalikes sotsiaalmeediapostitustes rääkinud oma probleemidest endise elukaaslasega. Muuhulgas on ta jaganud ekraanipilte oma endisest mehest, kes nõuab, et ta näeks oma last.
Märtsis avaldatud videos ähvardab mees aga ise oma tuttavaid vägivallaga: „Ma pean seda asja tegema. (...) Ma pean ühel teist elu võtma. Keda iganes ma näen, tulistan. See on kindel asi.”

Helsingi politsei nõuab kahtlusaluse vahi alla võtmist. Vahistamistaotlust arutatakse Helsingi ringkonnakohtus kolmapäeval, 10. aprillil.
Tapmises kahtlustatav mees on juba üle kuulatud. Politseil on ka ettekujutus tapmise motiivist, kuid seda ei avalikustata. Kogutud andmete põhjal põgenes kahtlustatav sündmuskohalt taksoga. Ta peeti Helsingis kesköö paiku kinni.

Vaadatud 975 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Araabimaa ahvid toimetavad

Mida muud ahvidelt oodata. Kuidas nad Soomesse said ?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi