Ideaalmehest sai vastik monstrum

19.03.2023 23:30
Helen Mandel Illustreeriv pilt
Kommentaarid
8
Foto:

Kui Liia sai tuttavaks Peetriga, tundus mees talle väga meeldivana. Eesootavat katastroofi ei reetnud miski.

Liia ja Peeter käisid koos ülikoolis. Naine õppis algklasside, mees inglise keele õpetajaks. Armumine oli kiire ja kindel ning umbes pool aastat hiljem kõlas nende tervituseks juba pulmamarss.
Ka mõlema vanematele tundus noorte liit igati õnnestununa ning nad olid valmis noorpaari nii nõu, jõu kui ka rahaga toetama. Elu veeres nagu hernes ning ka kodu pärast ei pidanud noored muretsema, sest Liial oli olemas mõnus korter, kus Peeter juba ammu enne pulmi end naise kutsel sisuliselt omainimesena tundis.

Esimesed varjud suhtel
Ka pärast pulmi sujus paaril esialgu kõik kenasti.
Liia lõpetas kõrgkooli ning sai ühelt hea tasemega koolilt kiiresti tööpakkumise. Parema, kui ta lootnudki oli, tunnistas naine sõbrataride ringis. Nende jaoks aga oli tema tore töökoht loomulik, sest Liia on väga tark ja pühendunud ning armastab väga lapsi.
Halva uudisena ilmnes, et Peetril jäi ülikool lõpetamata. Et mees diplomini jõuaks, oli vaja osa õpet läbida tasulises vormis.
Liia oli pannud raha kõrvale ning otsustas kohe, et meest on vaja toetada. Ta lootis, et seda teevad ka mehe vanemad, ent kuna Peeter keeldus kategooriliselt vanematele oma murest rääkimisest, küsis Liia lisaraha hoopis oma vanematelt. Sai ka, ja kui Peeter ülikooli lõpetas, oli Liia oma mehe üle väga uhke ja õnnelik.
Naine kostis mehe eest mõned head sõnad ka oma töökohas ning lisaks abielusidemetele said temast ja Peetrist ka kolleegid. Liia oli veelgi õnnelikum.
Ilmnes, et Peeter on samuti suurepärane õpetaja ning Liia tundis taas, et ta on teinud oma elus väga õigeid valikuid.
Kui naist üldse miski häiris, siis ehk see, et tema pani igal kuul natuke raha kõrvale ning kutsus ka meest selles osalema, mees aga leidis alati mõne põhjenduse, miks ta seda praegu teha ei saa.
Väikese kriipiva tundena häiris Liiat ka mõte, et mees võiks talle ja tema vanematele vähemalt ülikooliraha tagasi anda. Aga otse küsida ta ei tahtnud - ikka lootis, et mees tahab seda ise teha.

Rahamured üha süvenevad
Aeg läks ja Liina hakkas tasapisi mõtlema, et ta tahaks emaks saada. Ta rääkis sellest ka Peetriga ja oli üllatunud, kui mees sellest teemast nagu üldse vedu ei võtnud.
Veel vähem võttis mees vedu mistahes rahaga seotud teemal.
Üha enam hakkas Liia jälgima, kuidas nende kodus rahalised kohustused jagunevad. Oma jahmatuseks sai ta aru, et kannab suurema osa kodukuludest - täpsemalt, mees maksis telekapaketi ja interneti eest. Lisaks ostis naine pea kogu koduse söögi. Mees lubas lahkesti katta kulud, kui nad koos välja lähevad… aga nad ei käinudki kuskil. Mees ise käis aeg-ajalt küll kuskil. Kord vanemate juures, siis jälle oli mõnd vana sõpra trehvanud…
Muidu oli mees rõõmus ja lahke ning kodune elu sujus igati kenasti. Välja arvatud siis, kui Liia rahast rääkis. Siis muutus mees süngeks ja mossitas tükk aega.
Liia kaalus lausa, et ehk peakski kõik raha-asjad enda hooles hoidma ja mehelt mitte midagi küsima. Aga samas tundus see talle väga ebaõiglane - palgapäeval laekus mõlema arvele ju sama suur summa.

Kohutav õhtu ja öö
Seda, milleni nende rahaliselt veidi keeruline, kuid Liia arvates muidu igati hea suhe välja viib, poleks Liia osanud ka õudusunenäos arvata.
Ühel päeval avastas Liia koristades seinakapist spordikoti. Avas selle ja nägi mobiiltelefoni, mis polnud ei tema ega Peetri oma. Telefon oli vana ja nuppudega ning avanes kergelt. Liia ei suutnud vastu panna kiusatusele natuke uurida, mida see sisaldab.
Hulk nimedeta numbreid? Viimane kõne üleeile? Kohe oli selge, et tegemist pole tont-teab-millal kappi unustatud aparaadiga.
Liia vajutas üleeilset numbrit.
Kas naishääl oli üllatuseks? Natuke ei ja natuke jah, tunnistab petetud abielunaine - kõnele vastaja oli professionaalne seksiteenuse pakkuja. Nagu ka õige mitu järgmist numbrit, mida ta proovis.
Korraga oli kõik selge. Mehel ei saanudki kunagi raha olla, kui ta selle prostituutide peale ära kulutas.
Liia oli kurb ja pettunud. Kellega ta küll abiellunud oli?!
Siiski oli naises ka pisut lootust. Äkki avameelne vestlus mehega muudaks olukorda?
Liia otsustas, et räägib Peetriga kõigest otse ja ausalt. Ja kui on tõesti vaja, siis minnakse lahku. Selles, et tema abielu peab olema vaba müüdavast seksist, oli naine päris kindel.
Lahku mindi tõesti. Pärast seda, kui läbipekstud Liia haiglast välja sai. Avameelsest vestlusest nimelt ei tulnud midagi välja, sest mees sattus Liia “avastusest” kuuldes ürgraevu ja läks naisele kätega kallale.
Liia ei osanud midagi sellist loomulikult oodata ning kukkus peaga vastu lauanurka. Verd oli palju ja mees põgenes kodust. Viimane fakt oli Liiale tegelikult kergenduseks, sest ta jõudis hakata lausa oma elu pärast kartma.
Õnneks tuli kiirabi ruttu. Haiglas kirjutas Liia avalduse politseisse ja tuttav jurist aitas esmase õiguskaitse korras lähenemiskeelu saada.
Liia õde ja vanemad korrastasid verise elutoa, vahetasid lukud ning andsid Peetrile üle kõik tema asjad.
Lahutuskohus läks kergelt ja kiirelt. Liia aga pole veel ka kuid hiljem ennast tabanud õudusest päriselt toibunud.Vaadatud 1836 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Luhmert Lüübeck

Netis levivad rõvedad videod Yana Konn - Doomi tegemistest.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi