Jan Uuspõld õnnelikest soomlastest: nad ei karda üldse homset!

27.03.2024 06:50
NT, Foto: Aivar Pärtel
Kommentaarid
2
Foto:

Jan Uuspõld ja Indrek Ditmann arutlesid R2 saates "Hommik!" selle üle, miks on soomlased õnnelikkuse edetabelis eestlastest eespool. Uuspõllu sõnul on Soomes nii head sotsiaalsed garantiid, et isegi harimatu inimese, kes ei viitsi hambaid ravida, uksele koputatakse ja küsitakse, kas ravime ära ehk soomlastel on muretus homse ees.

"Tunnen mõnda soomlast ja vaatasin omal ajal soome telekanaleid, olen ühe aastakese ka Soomes töötanud. Leping taskus jõudsin Soome 2001. aastal, aga 1994. aastal võitsin Eestis ühe karaokevõistluse, sain auhinnaks kruiisi Soome ja sõin ennast laeval ogaraks. Ma polnud selliseid toiduaineidki näinud, mida seal kõike pakuti," meenutas näitleja Jan Uuspõld oma esimesi kontakte põhjanaabritega.

Uuspõllule Soomes meeldib. "Seal on rahulik, keegi ei sega sind. Sa oled kindlustatud ka sotsiaalses mõttes. Isegi kui sa oled harimatu ja ei viitsi hambaid ravida, siis sa tead, et keegi ikka tuleb ja koputab uksele ning küsib, et kas ravime ära ehk soomlastel on see muretus homse ees," arvas Uuspõld. "Et kui see on üks õnnelikkuse kriteerium, siis seda saab küll Soomest. Just see heaolu, majandus ja sotsiaalsed garantiid."

"Läksin kunagi Soome ühe seriaali peaosa mängima ja selle sarja produtsent Jussi oli mu jaoks ideaalne soomlane. Ta oli nagu karumõmm, alati kuulas ära, põhjalik, mitte midagi ei jätnud tegemata, rääkis üliaeglaselt," tõi Uuspõld välja soomlaste plussid.

Vaadatud 1256 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jan

Aamen! Tubli tegu!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi