Juuksuri ja ametniku suhte uurimine põletab hulga riigiraha

08.01.2023 23:20
Nelli Teataja Foto: Delfi
Kommentaarid
3
Foto:

Üheksa kuud jälitustegevust ja kuus aastat kohtuprotsesse. Kõige selle põhjuseks on tasuta juukselõikus, mille tagajärjel Tartu abilinnapea olla toetanud juuksuritöökoja trepi parandamist.

Prokuratuur andis eelmisel neljapäeval ringkonnakohtusse Tartu maakohtu otsuse, mis mõistis Tartu endise abilinnapea Kajar Lemberi õigeks ega lugenud tasuta saadud juukselõikust altkäemaksuks, kirjutab Tartu Postimees.
Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kauri Sinkevicius kinnitas, et tõepoolest soovib prokuratuur maakohtu otsust edasi kaevata ning ringkonnakohtult taotletakse esimese astme kohtu õigeksmõistva otsuse tühistamist.
Edasikaebamist kinnitas ka Lember ise oma sotsiaalmeediakontol. “Sain just info, et prokuratuur on otsustanud minu suurejoonelise kaasusega jätkata ehk rahva raha põleb selles jaburuses edasi ning mina pean veel lõplikku otsust ootama,” seisis postituses. “Ja palju huvitavam küsimus on ikka – miks? Kus on selle kaasuse puhul mõistlik menetlus ja kus on motivatsiooni alge selle jätkamiseks?”
Lemberi sõnul oli maakohtu tehtud otsus põhjalik ja ühene. “Sellest pole võimalik tervemõistuslikult aru saada,” nentis Lember. “Nüüdseks on selge see, et üheksa eurosest juukselõikusest saab üheksa aastat vältav kohtuasi.”

Vaadatud 833 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tõnn

Siinkohal tahaks teada, paljuga ta toetas trepi parandust, mitte odava lõikuse hinda. Kuigi tundub veel jah veidi mõttetu sellele lisaks maksumaksja raha raisata.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi