Kaotasid võtme või jäid ukse taha?

08.10.2017 21:30
Heldin Malmet
Kommentaarid
0
Foto:

Sellisel juhul helista või saada kohe oma korteriomanikule sõnum, et talle tekkinud probleemist teada anda.

Enamus kogenud Airbnb kaudu elamispinna rendi pakkujad on sellise võimalusega juba arvestanud ning sarnasteks juhtudeks kusagile tagavaravõtme jätnud. Samas, kaotatud võtme eest oled sa tõenäoliselt kohustatud tasuma, milleks hoitakse reeglina tasu kinni sinu deposiitmaksest.

Korteriomanik kirjutab halva arvustuse
Airbnb on unikaalne selle poolest, et nii rentnikud kui rendile- andjad saavad üksteise kohta teenuse kasutamise järgselt jätta arvustuse ja seda nad reeglina ka teevad. Kui korteriomanik kirjutab sinu kui rentniku kohta negatiivse arvustuse, siis peaksid kindlasti sellele vastama ning esitama oma selgituse. Arvustusele vastamiseks on aega vaid 14 päeva, seega tasub kiiresti reageerida.

Maksmist nõutakse väljaspool Airbnb platvormi
AirBnb teenuse üldtingimuste kohaselt toimub teenuse eest tasumine vaid Airbnb kaudu. Seega, juhul kui rendile andja teeb ettepaneku tasuda broneeringu eest mõnele muule vahendajale või e-kirjaga edastatud arve kaudu, siis ei ole tegemist ausa tehinguga. Airbnb ei edasta klientidele kunagi arveid! Samuti ei tee Airbnb tehingud Western Unioni, MoneyGram’i, Cashier's check, Money order või mõne muu raha saatmise programmi kaudu. Tarbijakaitseametile on laekunud kaebusi, kus tarbijad nõustusid suhtlema ja arveldama majutuskoha pakkujaga platvormi väliselt. Sellistel juhtudel on tarbijad eiranud platvormi kasutajatingimusi ning sattunud pettuse ohvriks.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et Airbnb vahendusel korteri rentimine võib olla soodne, kui kindlasti tasub eelnevalt tutvuda kaustaja üldtingimustega ja lugeda enne broneerimist läbi antud konkreetse majutuskoha kohta käiv kogu teave. Kuigi tegemist on platvormipõhise teenusega, on lepingu osapoolteks üksnes rendile andja ja rentnik. Airbnb kohustuseks jäävad vaid maksetega seonduv ning olla niiöelda vahemeheks osapooltevahelises vaidluses.Vaadatud 902 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi