Kehva genoga eesti mees märatses Maximas

02.05.2021 23:15
Jaak Leer
Kommentaarid
9
Foto:

Läinud nädalal leidis Nõmme tee Maximas taaskord aset üks piinlik vahejuhtum. “Neid juhtub siin alalõpmata, kuid vaatamata kõigele, oli tormilise kiirusega arenevaid sündmusi vägagi huvitav vaadelda,” kommenteerib teisipäeviti kauplust külastav harrastuseugeenik Tamm.

Tamm tõdeb kurvastusega, et pärast teist maailmasõda pole see põnev teadusharu just kõige populaarsem ning viskab siinkohal kivi füüreri enda kapsaaeda.
“Tema praktiseeris negatiivset eugeenikat. Mina isiklikult pean lugu ainult positiivsest eugeenikast, ehk kasulikeks peetavate pärilike omaduste nagu töökuse, andekuse ja kohusetunde edasikandumise soodustamist ühiskonnas.”

Longeroamokk! Pudel käes väljapääsu poole
Olukord Maximas eskaleerus kiirelt. Kui tavaliselt käib Tamm oma vaatlusi tegemas alkoleti vahetus läheduses, siis sel korral märkas ta järjekordset ahvi näoga patsienti alles kassajärjekorras. “Madal laup, nöbinina, peenikene ülahuul, eenduv alahuul ehk töllmokk, lühikesed sõrmed, pisikesed kurjad silmad, vanust umbes 35 kuni 55 aastat. Käes hoidis 1,5 liitrist longerot,” kirjeldab teadur. Tamm räägib rahulikult, et kohe kui kassiir vägijoogi läbipiiksutanud oli, visanud “patsient” sendid letti ning hakanud pudel käes väljapääsu poole kiirustama.

Pereisa maksis vahe kinni
Suurte kogemustega poetöötaja sai kohe aru, et asi on mäda. “Noormees-noormees!” hõiskas slaavitar pea aktsenditult.
Selleks hetkeks automaatusteni jõudnud o-jalgne mees keeras ümber ja saatis müüjanna suunas teele eesti-slaavi kolesõnade popurrii. Kassiir jooksis küll mehele õue järele, kuid tuli minutikese pärast õnnetu näoga tagasi - saagiks lisa 50 senti.
Kassajärjekorras seisnud noorel pereisal hakkas naisest kahju ning maksis omast taskust vahe kinni. “Huvitav oli vaadelda, kuidas poetöötaja õlgadelt langes hetkega tohutusuur murekoorem. Jah, eks 1 euro ole ikkagi märkimisväärne protsent tunnipalgast,” arutleb Tamm ning teatab, et väga liigutav oli ka see moment, kui teine kassatöötaja pereisa lastele tänutäheks terve pataka kleepsusid andis. “Usk inimkonda oli selleks päevaks taastatud!”

Diagnoos on armutu
Tamme enda arvates võib longerovarga äpardunud geneetilises kokteilis rolli mängida fetaalne alkoholisündroom.
“Joodikute laps. Arvata on, et ema on raseduse ajal kõvasti pudelisse vaadanud. Nagu me teame, läbib alkohol platsentaarse barjääri ning loode võib saada kahjustatud! Lisaks FASile viitavatele välistele tundemärkidele võisid kõik poesviibijad veenduda ka selles, et mehel olid ilmselgelt alaarenenud sotsiaalsed oskused ning probleemid impulsikontrolliga. Ka need tunnusmärgid viitavad eelpool mainitud sündroomile,” ütleb mees ning lubab Nellit Maximas toimuvate arengutega jätkuvalt kursis hoida.Vaadatud 573 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Pooletoobine EKRE valija...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi