Kokkuhoidlik tädi suri napi säästurahaga

14.07.2019 22:25
Hillar Kohv Illustreeriv foto: A. Pärtel
Kommentaarid
7
Foto:

Eluaeg tööd teha rüganud ja raha kokku hoidnud Maril oli matuseraha vaid 4000 eurot, selgus pärast naise surma.

Mari sündis ja kasvas üles ühes maakülas ning ta elu oli juba varases nooruses raske, sest pidi rasket tööd tegema ning söögiks olid lahjad ja kehvad toidud.
Mehi oli tal ametlikult kaks ning esimese mehega oli tal laps, kes varases nooruses õppis hästi ning oleks võinud õppima minna suisa ülikooli, kui ta poleks sattunud halba seltskonda. Halb seltskond ja nõrk iseloom mõjutasid selle inimese saatust sedavõrd, et parimad noorusaastad veetis ta vanglas.
Mari on elanud mitmetes linnades ja teinud erinevat tööd.
Teise mehega nad otsustasid omale maja ehitada Vändrasse ning seal nad elasid aastakümneid, kuni Mari mees suri ning siis otsustas Mari maja maha müüa ning minna elama ühte linna, kus ta oli kunagi varemalt oma teise mehega elanud.
Selles linnas elas Mari korteriüürnikuna kuni tal avastati raske haigus ning ta omadega enam ise hakkama ei saanud ning pidi minema ühte hooldushaiglasse.

Kuhu säästud jäid?
Juunis kustus Mari eluküünal ning selgus, et Maril on matuseraha kõigest 4000 eurot.
Põhimõtteliselt saab ju selle rahaga matused teha küll, aga imestama paneb ikkagi see, et kuidas sai tal olla raha järel ainult 4000 eurot?
Maril oli oma teise mehega erinevaid sõiduvahendeid pidevalt. Autosid vahetati mitmeid kordi elu jooksul ning Mari ei osanud käed rüpes istuda. Alati ta tegi ta midagi ning otsis võimalusi, kuidas oma pensionile lisa teenida.
Samas hoidis ta raha hirmsasti kokku ning ostis kauplusest ikka odavaid asju, et raha palju ei kuluks. Kui Mari kellelegi sünnipäevale läks, siis kingituseks viis mõne väikese odava kommikoti või kommikarbi.

Äri käis nagu koduõlu
Oma teise mehega käidi pidevalt kala püüdmas ja kalu müüdi ikka sinna, kuhu saadi. Mari käis ka marjul ning marju müüs samuti.
Ehitatud majagi oli uhke ja kahekorruseline ning allkorrusel isegi nii-öelda õllekelder. Julgeks arvata, et sellise maja müügi pealt võis Mari saada kusagil 30 000 või 40 000 eurot ning teist nii palju võinuks olla Maril hoiuarvel, mida pika elu jooksul abikaasaga koguti.
Milleks siis üldse tööd rügada ja raha koguda, kui seda kokku hoiad ning omale head ei luba?Vaadatud 2019 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Rix

4000 euroga matab kolm kadunukest normaalselt ära, kui just kullast kirstu ei osta. Kas mammi madratsi läbi otsisite enne, kui selle prügimäele saatsite?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi