Kui peegel puruneb kildudeks

12.09.2019 11:10
Kaire Kenk Jokinen
Kommentaarid
1
Foto:

Eestlaste argimütoloogias on juurdunud uskumus, et kui peegel ­puruneb kildudeks, siis toovat see seitse aastat õnnetust. Paljud ­inimesed aga usuvad, et purunenud peegel toob koguni seitse aastat ­õnnetut armastust. Millised on teie reaalsed kogemused? Kas ongi nii? Või on asi meie mõtlemises kinni?

Tänapäevase ebausu kohaselt saavat sellest needusest vabaneda erilise rituaaliga. Nimelt tulevat purunenud killud kinnastega musta kotti toppida, kindad ka sinna kotti visata, kotisuu kolme sõlmega sulgeda ning kaugele metsa maha matta.
Peegli purunemine iseenesest ei too mingit õnnetust, väidab aga voodoo-nõid Raul Hunt. "Kui ebaõnne seostatakse peegli purunemisega, siis on see pigem otsitud seos. Pigem võib peegeli purunemine olla ainult märk, et inimene peaks olema ettevaatlik. Ja ei saa välistada ka seda, et see jutt purunenud peegli ja ebaõnne seostest, võib mõnele ka nii mõjuda, et inimene hakkabki peale peegli purunemist ise alateadlikult endale kaikaid kodaratesse loopima. Inimene otsib kõigele tähendust, kui tal endal puudub enesekindlus ja hirmud kimbutavad.
On üks ütlus – “hoia pintsli varrest kõvasti kinni, ma võtan redeli ära," muigab Raul Hunt. "Õnnetusi juhtub alati. Aga vahe on vaid selles, et siis on hea seda peegli purunemisega seostada. Ja peeglil ning peeglil on ju vahe. Üks asi on hõbe- või pronksist peegel. Teine peegel võib olla supermarketist ostetud laiatarbekaup. Ei saa ju need meid ühtemoodi mõjutada," lisab ta.

Miks me kardame purunenud peeglit
"Meie ümber on palju elutuid asju ja esemeid. Paljudele elututele esemetele, nagu näiteks kristallidele, omistatakse Väge ja läbi selle maagilisi omadusi.
Tegelikult neis ei ole ei Väge, ega Hinge, ega Maagiat. Vägi, Hing, Maagia tekivad alles siis, kui eseme ümber luuakse Lugu," selgitab voodoo-nõid. "Käsitrumm on ainult veidi nahka ja puitu. Lihtsalt muusikainstrument. Kuid temast saab ratsu nõiale, kui trummi ümber on tekkinud lugu. Lugu võib alguse saada esimesest emotsioonist, elutut eset nähes või puudutades. Lugu võib alguse saada eseme valmistanud meistri isiksusest ja/ või meisterlikkusest.
Mõned lood on vanad ja neid me kutsume traditsiooniks. Mõned lood saavad alguse osavast turundusest. Lugu võib alguse saada sellest inimesest, kelle kaudu see asi on meieni jõudnud ehk sellest kui olulisel positsioonil on meie elus see inimene."
Hundi sõnul lood tekivad ja hajuvad. "Mida rohkem Lugu meid haarab, seda väekamaks see ese muutub, seda suuremaks saab ka Lugu meie jaoks. Kunagi meile olulised lood aga võivad hajuda, kui Looga seoses olevad inimeste positsioonid nõrgenevad ja nende kaudu tulnud esemed kaotavad oma Väe. Muidugi on võimalik luua eseme ümber täiesti uus lugu ja hoida eset jätkuvalt väekana," mõtiskleb ta. Mõningaid lugusid tuleb tema sõnul pidevalt uuendada. "Näiteks igasugu kristallide ümber aetavat turundusjuttu," muigab ta. "Me loome enda lugusid. Kuid samas palju meile tähtsaid lugusid sõltuvad hoopis teistest."

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 722 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
anita

jah peegel katki läheb,see tähendab see tähendab väga kurba sündmust. alati kui me vana ema juures olime luges moraali ,et peeglist jootke eemale.kui midagi juhtub on kuri karjas.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi