Kuidas valida mootoriga rulookardinad, mugav voodi ja kõik muu täiuslikuks magamistoaks?

14.11.2023 19:30
Foto: © KatarzynaBialasiewicz, Getty Images Pro via canva.com
Kommentaarid
0
Foto:

Hea uni sõltub paljudest erinevatest asjadest alates sellest, mida oled enne söönud kuni magamistoa keskkonnani välja. Selles artiklis keskendume füüsilisele keskkonnale ja räägime, mis on oluline igas magamistoas. Tutvu meie nõuannetega ja ammuta inspiratsiooni oma magamistoa uuendamiseks. Leia kõik vajalik, nii pidžaamad mõnusaks uneks kui ka pimendavad mootoriga rulookardinad Kaup24 ja Hansaposti tootevalikutest!

Mootoriga rulookardinad tagavad mugaval viisil hämara toa

Meie und võivad mõjutada väga paljud erinevas asjad. Kui sina oled üks neist, keda võib häirida nii aknast sisse paistev tänavavalgusti või hommikune päikesepaiste, siis on hea, kui magamistoa akende ees on pimendavad kardinad või ruloo. Kui aga seda tüüpi inimene, kelle jaoks on oluline hea temperatuur ja kliima, siis tuleb ruumi enne magamaminekut tuulutada, valida pehmed voodilinad ja naturaalsest materjalist pidžaamad. 

Üks mugavaimaks lahenduseks, kuidas reguleerida tuppa sisse paistvat valgust, on mootoriga rulookardinad, mida saab lihtsal viisil liigutada üles ja alla mootori abil. Kuid valikuks ei pea olema just mootoriga rulookardinad, vaid võivad olla ka mõned teist tüüpi rulood. Rulookardinad on hästi kombineeritavad koos külgkardinatega. Magamistuppa soovitame paigaldada lausa mõlemad, sest rulookardinad katavad korralikult kogu akna ning tagavad maksimaalse pimendava efekti. Külgkardinad seevastu lisavad ruumile õdusust ning on kauniks kodusisustuse elemendiks. Mõtle kõik aspektid läbi ja leia omale sobivad rulookardinad või klassikalised pikad kardinad.

Pehmed tekstiilid ja ööriided tagavad pehme une

Olgu selleks pidžaamad, öösärgid või hoopiski voodilinad, kõik tekstiilid, mida puutuvad öö jooksul sinu nahaga kokku, peaksid olema õrnad naha vastu ja valmistatud võimalikult naturaalsetest kiududest. Naturaalsed materjalid nagu puuvill, vill, siid ja teised kangad, on väga hea hingavusega, reguleerides hästi temperatuuri ja takistades keha ülekuumenemist kui ka jahenemist. Seetõttu vali nii oma voodipesu ja ööriided parimatest ja looduslikest materjalidest, et vältida neid öid, mil tunned, et on palav või ebamugav. 

Vali kas luksuslik siid või selle alternatiiviks satiin, et nautida öid ja pikki hommikuid pehmete ja siidiste linade vahel. Heaks valikuks on ka linasest materjalist ja puuvillast valmistatud voodipesu. Täpselt samadest materjalist võivad olla tehtud ka sinu ööriided, vali just sellised nagu sulle meeldivad ja milles tunned end hästi.

Õige madrats on kriitilise tähtsusega

Viimaseks, ära unusta voodit ja madratsit. See on võtmetähtsusega kogu sinu unekvaliteedi ja tervise osas. Ebamugav ja vana madrats ei pruugi sinu keha toetada viisil nagu seda on vaja. See võib omakorda viia lihaspingete, kehakanguse ja tõsisemal juhul valudeni välja. Just sel põhjusel pööra palju tähelepanu õige madratsi otsingule. Tutvu erinevate madratsi tüüpidega, kaalu erineva jäikuse ja materjaliga madratseid. Eelistades naturaalseid materjale, on hea vastupidavus ja suurepärane mikrokliima tagatud. Ja ei jää muud üle kui panna selga mõnusad ööriided, tõmmata mootoriga rulookardinad või teised aknakatted ette ja sättida magama.

Vaadatud 2354 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi