Kummaline kuma Tallinnas ja valgusesähvatused Helsingis – kas mängib taevas või võõras väejuhatus?

19.09.2021 23:20
Aivar Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

10. septembri õhtul nägid paljud tallinlased põhjataevas seletamatut heledat kuma. Vaatlus toimus kella poole kümne paiku õhtul.

Foto on tehtud Tallinnas, Kuldnoka tänaval. Esialgu võis arvata et tegemist on taevasse suunatud prožektorivalgusega ja et või siis hoopis Saku Suurhalli tuledega.
Selle teooria vastu räägib asjaolu, et antud kuma oli Saku Suurhallist liiga kaugel. Kuma arvatav suund jäi rohkem Stroomi rannaala lähedusse.
11. septembri öösel kella 23.45 paiku raputas hiigel­plahvatus Helsingi mitme linna­jao elanikud voodist üles, kui aknaklaasid tärisesid ja mõne inimese kinnitusel koguni majad rappusid. Osa inimestest näinud lisaks veel salapäraseid valgussähvatusi ja kuulnud ka teist plahvatust, kirjutas Õhtuleht.
Pühapäeval oli see hiigelplahvatus kõigi Soome suuremate lehtede kohalike uudiste keskne teema. Kas Tallinna tulekuma ja plahvatus Helsingi taevas olid omavahel seotud?
Kuna nendel päevadel oli ilm pilves, siis astronoomid sel ajal tähistaeva vaatlust ei teinud. Samal ajal toimus Venemaal Zapadi õppus. Või võis tegemist olla ka hiigelmeteoriidiga?Vaadatud 516 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi