Vihane sugulane: kurat küll, ilusa matuse rikkus ära oma Facebookiga!

05.05.2024 15:30
Margarita Müntze
Kommentaarid
6
Foto:

Liina (42) jaoks oli tädi ootamatu surm väga traagiline, sest just tädi oli temast kasvatanud eduka inimese.

"Virve oli mulle just kui ema eest, mida päris-ema mulle kunagi ei ole olnud," meenutab Liina kurbusega.

Häbematu sugulasest nolk näppis telefoni
Matustele oli kutsutud üle 50 inimese, nii lähemaid kui kaugemaid sugulasi, sest Virve suhtles alati kõigiga ja korra aastas, suvel, sõitis ka kõik sugulased läbi, et suhteid soojas hoida - ta oli tõeline seltskonnadaam.
Ka noorte seas oli Virve pop, sest ta kasutas interneti ja suhtles palju noortega, seega oli matustel ka palju noorema generatsiooni inimesi. Mõned neist olid ilmselt oma elus esimest korda matustel, aga sellist häbematust ei olnud mina veel oma silmadega näinud. Kohe esimeses reas oli üks lähima ringi sugulane, kes käperdas oma mobiiltelefoni, samal ajal kui matusetalitaja kõnet pidas. Müksasin enda kõrval seisvat noormehe ema, et ta juhiks tähelepanu oma lapsele, et sedasi ei tehta, hoidku jumal, kui see veel helisema oleks hakanud.

"Check-in" koos surnuga
Ma oleks kogu selle vahejuhtumi unustanud, aga minu üllatus oli suur, kui minuga võttis ühendust üks teine sugulane ja juhtis tähelepanu Martini käitumisele matusepäeval internetis. Nimelt oli noormees teinud matusetalituse ajal läbi mobiili asukoha kabeli positsioneerimise  ja lisas sinna veel, et viibib koos Virvega ehk teisisõnu mõnitas mu lahkunud tädi Facebooki vahendusel tema enda matuse päeval. "Kuhu me oleme jõunud, kas noortel ei ole enam mitte mingisugust austust, see on häbematuse tipp,"meenutab Liina nördimusega ega suuda juhtunut siiani uskuda.

Peielaud - Nüüd läheb läbuks
Vaatasin ka ise Martini Facebook'i-lehte ja see polnud veel kõik. Nimelt hiljem, peielauas, jauras ta oma kontol, et nüüd läheb küll läbuks. Sõbrad muidugi naersid ja kommenteerisid, et kas võivad ka tulla läbu panema. Haarasin telefoni ja helistasin Martini emale, tema ei teadnud muidugi sellest midagi ja arvas, et 19aastasel noormehel võiks juba midagi kupli all olla. Igatahes lubas ta Martiniga rääkida, aga sissekanded Facebooki lehelt pole siiani kadunud. Lisaks on tal samasugune postitus Instagramis. "Ma ei tea, kas sellised inimesed üldse midagi pühaks peavad või mis inimesed neist üldse kasvavad," mõtleb Liina sugulaste tuleviku peale.

Vaadatud 3318 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
No

liberaalne riik,kus kõik perverssused on teretulnud

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi