Mees õppusel sõpradele: „Nüüd ma tean, mis ma naistega valesti tegin...”

18.10.2020 23:40
Eliise Mäesalu Illustreeriv foto
Kommentaarid
3
Foto:

Ühel reservväeosaliste õppusel, kus meestel oli õhtul tühja aega, hakkas Ralf sõpradele rääkima, mida ta on naiste ja meeste suhetest mõelnud.

Jutt läks päris pikaks, aga mehed ütlesid pärast, et Ralf oleks parem suhtekoolitaja kui praegused tasulised eluõpetajad.
„Ükskõik, milline ka poleks teie kogemus armurindel, on tõde see, et suhted nõuavad pikka ja vaevarikast tööd,” märgib Ralf (39) ning lisab, et kahjuks ei saa kõik selle raske „tööga” võrdselt hästi hakkama. „Pealegi ei õpetata selle põhitõdesid ei koolis ega ka ülikoolis. Selle tulemusena kasvab lahutuste arv pidevalt. On märgata ka ohtlikku tendentsi, mis seisneb selles, et noored armunud ei soovi isegi proovida teineteist aktsepteerida ega ka mõista,” arutleb mees.
Oma elukogemuse baasil pani Ralf kokku meestele mõeldud suhtemeelespea. Kogenud mees usub, et suudab nii sookaaslasi säästa suurematest pettumustest.
„Suhtesse astudes unustage planeerimine ja loogika. Igal hetkel võib kõik minna täiesti teisiti, kui te oma peas ja meeltes ette kujutasite. Ja selles peitubki kogu seikluse ilu!” ütleb ta.

Suhted pole mitte alati päikselised
Kõik suhted algavad enam-­vähem samal moel: imetlevad-­ihalevad pilgud, „liblikad kõhus”. Nii ei saa see kesta aga igavesti, sest elul pole filmi­romantikaga mingit pistmist. Elu on  seotud tõusude ja mõõnadega, pisarate ja naeratuste, külgetõmbe ja pettumustega. Ja see muudab meie elu ainult kaunimaks!
Me oleme sündinud siia maailma, et teada saada kõike täies ulatuses: nii õnne kui ka kibedust ja takistusi. Pole võimalik luua ideaalseid suhteid ja elada oma elu nagu muinasjutus. Selleks, et suhe toimiks, tuleb ­kogeda kõiki elu tahke.
Nii et olge valmis elama päris­maailmas. Olge valmis selleks, et aasta pärast saab teie suhe olema pisut teistsugune. Ja kümne aasta pärast – kardinaalselt erinev. Ja see on normaalne. Nii on see eranditult kõigiga. Armastus on nagu laps, kes kasvab ja muutub. Aga kui armastus on tõeline, jääb ta alati teie juurde.

Õppige suhtes olema kogu oma elu
Ärge lootke, et teie esimene suhe oli parim ja viimane. Selleks, et õppida kellegagi koos elama, tuleb harjutada. Ja kahjuks on see protsess üsna valulik. Jah, te ei eksi: enne unistuste tüdrukuga kohtumist tuleb teil üle elada mitmeid kordi südame murdumist.
Meestel on äärmiselt raske tunnistada, et nende tunnetel on halastamatult tallatud, kuid seda tuleks võtta kui vajalikku õppetundi ja edasi liikuda. Selle tulemusel muutute targemaks ja paremaks ning leiate kindlasti selle ühe ja õige.

Ärge oodake teistelt liiga palju ja te ei pea pettuma
Keegi ei tee seda teie eest: ei maksa teistelt paljut oodata. Et teid tehakse õnnelikuks, suudetakse naerma panna, hellitatakse, ­toetatakse... Ja see kehtib kõigi teie elu aspektide kohta.
Ärge oodake, et kõik teie teele sattuvad neiud oleksid täiuslikud. Nad on täpselt samasugused inimesed oma puuduste ja pahedega nagu teiegi. Ka nemad nutavad ja ärrituvad. Me pole jumalad, mis tähendab, et oleme oma olemuselt ebatäiuslikud. Kui ei tea, kuidas vee peal kõndida ja kivid kullaks muuta, siis ärge oodake ka teistelt imesid.
Õppige aktsepteerima teisi inimesi (ja ka iseennast) sellistena, nagu nad on.

Elu pole muinasjutt
Kõik inimesed on lihtsalt inimesed. Nad võivad olla nii ebaviisakad, emotsionaalsed kui ka irratsionaalsed. Sellest tulenevalt ei saa teie elu kunagi olema nagu muinasjuttudes.
Suhetes puudub loogika. Nii et lihtsalt laske end lõdvaks, nautige teineteise seltskonda ja laske end voolul kanda.
 Te saate vastu seda, mida annate, ehk lõikad seda, mida külvad.
Kui soovite, et neiud teisse hästi suhtuksid ja teid hästi kohtleks, alustage iseendast. Analüüsige hoolikalt, kui palju soojust ja kiindumust te talle kingite.
Kui soovite, et ta teid tõeliselt hindaks ja austaks, õppige ka teda hindama ja austama. Nii see töötabki.

Elu on ettearvamatu.
Oletagem, et otsustasite abielluda ja olete kõik pisima detailini läbi mõelnud. Kuni laual olevate salvrätikute värvitoonini. Pidulik õhtusöök toimub maalilise järve kaldal. Ja siis hakkab ootamatult vihma kallama. Ja kuidas veel! Kõik külalised peituvad vihmavarjude alla ja meeleolu on kohutav. Lihtsalt naeratage ja ärge minge närvi. Elu on selline. Ja nii jääb see alati – mida iganes te ka põhjalikult ette ei planeeriks.
Aeg-ajalt langevad teie käed ettenägematute asjaolude tõttu jõuetult rüppe. Õppige naeratama! Te pole ju üksi. Teie kõrval on armastav inimene, kes kogeb sedasama, mis teie. See tähendab aga seda, et saate kõigest üle ja kõigega hakkama.

Öelge, mida mõtlete ja mõelge, mida ütlete
Pidage meeles, et vaevalt keegi kogu maailmas suudaks teiste inimeste mõtteid lugeda. Kui olete millegipärast solvunud või ärritunud, arutage seda oma partneriga. Uskuge, isegi parim selgeltnägija ei suudaks teie solvunud näoilmest välja lugeda, milles asi on.
Õppige kõigest avatult ja otse rääkima. Isegi kui see vestlus on teie jaoks ebameeldiv. Ainult nii saab suhteid ja usaldust säilitada. Ja veel: ärge kunagi kiruge oma partnerit taga­selja ning vältige kaeblemist oma suhte üle.
Teie suhe kuulub ainult teile. Rääkige oma probleemid omavahel lahti ja kindlasti leiate väljapääsu.

Unustage minevik.
Pole tähtis, kui ebaõnnestunud ja kohutavad olid teie suhted minevikus – ärge kandke olnut olevikku kaasa. Vana kallim võis teid ju petta, kuid see ei anna põhjust oma praegust kallimat mitte usaldada ning teda armukadedusega piinata.
Kõik, mis oli, on juba möödanik. Ja sel pole enam mingit tähtsust. Ja veelgi enam ei maksaks rääkida oma salakavalatest ja petlikest eksidest. Teie praegune partner ei peaks seda kaeblemist ja hala kuulama.

Suutke oma uhkus maha suruda
Õnnelik suhe on habras kunst ja nõuab pühendumist. Seetõttu tuleb eksimise puhul teise inimese ees vabandada, ka mõnest oma harjumusest loobuda ning oma vajadusi esmatähtsaks mitte seada. See on normaalne ja seda nimetatakse tõeliseks armastuseks.
Isegi kui teil pole tahtmist, peate selle mõru pilli siiski alla neelama.
Juhul, kui olete küps inimene ja väärtustate oma partnerit. Seda nimetatakse täiskasvanulikuks eluks.

Õppige endast hoolima
Inimesed, kes oskavad endast hoolida, oskavad hoolida ka oma partnerist. Selleks, et kedagi tõeliselt armastada, tuleb õppida eelkõige ennast armastama.
Kui on midagi, mis teile eneses ei meeldi, hakkate alateadlikult ka oma partneris neid puudusi otsima ja ärrituma. Aktsepteerige ja armastage iseennast ning siis suudate samamoodi ka oma partnerit armastada.
Mida parem on teie enesehinnang, seda tervemad ja küpsemad on suhted. Kui me ei armasta iseennast, kuidas saame siis armastada oma partnerit, luua ja hoida suhet, mis on terve, õnnelik ja rahuldust pakkuv?Vaadatud 1876 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Malviine Mädamätas

Laura pea püsti. Sotsialistid teevad su õnnelikuks !

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi