Öäk! Tallinna trammis nr 6 tegutseb saripeeretaja

14.09.2023 12:55
Marille Poom
Kommentaarid
11
Foto:

Varahommikuti laseb Tallinna trammis nr 6 Kopli-Tondi marsruudil üks sõitja teiste meelehärmiks kõhutuult. Seda juhtub tihti ja lõhn olevat erakordselt võigas.

Kõik reisijad ajasid rahulikult enda asju, kes vahtis aknast välja, kes sirvis telefonist uudiseid. Kõik oli vaikne ja rahulik kuniks üks ümarate prillide ja lühikeste juustega naine julma peeru maha tõmbas. Peeretusele järgnes krooks.

Kaubamajja tööle sõitva elegantselt riietatud Marika (68) jaoks oli see viimane piisk karikasse. “See oli neljas kord sel nädalal. Hais oli taaskord hingemattev! Mida see inimene sööb?” Tragi naine otsustas neiule noomituse teha, kuid Harry Potterit meenutav tegelane polnud sugugi suupeale kukkunud. “Ta hakkas rääkima õigusest oma tervisele, eneseväljendusest, aroomide rikkusest maailmas, aistingute teooriast ja väljastusvabadusest üldiselt!”

Marika polnud kunagi sellistele asjadele mõelnud. “Kui minul puuks tuleb, siis hoian kinni ja kannatan nagu tõeline nõukogude inimene. Tegelikult ma matuke kadestan seda naist ja temast õhkunud täielikku vabadust ja enesekindlust!” Marika sõnul oli see ootamatu ja natuke piinlik sündmus meeldetuletus sellest, kui tähtis on hoolitseda selle eest, et meie ühiskond oleks tõeliselt kaasav ja võrdne, kus kõigil on õigus väljendada oma häält, tulgu see siis suust või miks mitte ka perseaugust.

Marika palus paar päeva hiljem lisada, et samas ei soovi ta siiski haisvas trammis sõita. "Nii palju võiks oma rõngaslihast koomal hoida, et natuke oodata ning siis vabas õhus oma kõigi õiguste, tulede ja viledega pasahais lendu lasta."

Spetsialistid: peeretamine on tervislik- tuult tuleb lasta esimesel võimalusel!

Regulaarne peeretamine on märk tervest soolestikust! Keha vabastab gaasi, mis koguneb seedesüsteemi pärast toidu söömist peeru või röhitsemisena, kirjutab Healthline.

Isegi kui seda sageli piinlikuks peetakse, on peeretamine normaalne ja loomulik nähtus. See on seedesüsteemi töö kõrvalsaadus. Tegelikult on peeretamine tervislik ja teie kehale kasulik.Keha toodab gaase toidu lagundamise ja töötlemise osana. Samuti neelatakse õhku söömise, närimise või neelamise ajal. Gaas ja õhk kogunevad seedesüsteemi. Osa sellest imendub, kuid ülejäänu tuleb mingil viisil vabastada - kas peeru või röhitsemisena. Kui gaasid ei välju, kogeme ebamugavaid, isegi valusaid probleeme, nagu puhitus. Normaalne inimene peeretab kuni 25 korda päevas ja soovitatavalt esimesel võimalusel.

Miks on peeretamine terve keha tunnus:

Annab teada, kas toitumine on tasakaalus
Toitumist, mis sisaldab lahjemaid valke, köögivilju, puuvilju ja teravilju, peetakse tasakaalustatuks ja tervislikuks. Aga see toodab gaasi, sest teatud tüüpi süsivesikuid ei saa seedetraktis lagundada. Selle asemel käärivad need veidi jämesooles, enne eemaldumist roojamise näol. See käärimine tekitab gaasi.

Kui sööd ainult nn kiireid süsivesikuid sisaldavat (valge suhkruga tooted), ei pruugi keha nii palju gaase toota. See on ebatervislik muudel põhjustel. Tasakaalustatud toitumine on kehale ja eriti teie sooltele tervislikum, isegi kui see tekitab kõhugaase.

Vähendab kõhuvalu
Kui hoiad gaase kinni, võib see lõpuks põhjustada valu ja ebamugavustunnet. Peeretamine kõrvaldab gaasi ja sellega kaasneva valu või surve.

Väldib hemorroidide teket
Aeg-ajalt võid teistega väikeses ruumis koos olles peerutungi maha suruda, kuid sagedane “salvestamine” võib käärsoolt ärritada. See võib olla isegi hemorroidide põhjustaja!
Gaasi vabastamine on alati tervislikum kui selle sees hoidmine. Ära karda, las lendab!

Vähendab puhitust
Liiga palju gaase seedetraktis võib põhjustada puhitust, turset ja täiskõhutunne. See võib olla ebamugav, kuid siiski harva ohtlik.

Tuvastab toiduallergiat või -talumatust
Kui sööd toitu, mille suhtes on allergia või talumatus, tekitab keha sümptomeid, mis annavad teada, et seedetrakt on häiritud. Sümptomite hulka võivad kuuluda kõhulahtisus, iiveldus, puhitus ja gaas. Liigne peeretamine on üle 25 korra päevas.

Vaadatud 4951 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Fuxia

Kuuldavasti Gert Kingo olla kah saripeeretaja. Õigusorganid võtavad talt õigused ja gaasiproovid.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi