Mokatubaka tarvitamine algas eksperimendist

23.02.2020 16:30
Marta Mänd
Kommentaarid
0
Foto:

Nende tarvitamine aitab lõdvestuda ja koolis hakkama saada.

Kui ta muidu kirjanduse tunnis olla ei viitsi, siis pärast nikotiinipadjakese ülahuule alla panemist tunneb ta ennast kohe paremini, on vähem närvis ning suudab koolipäeva üle elada.
Nikotiinipatjade tarvitamine sai Peetri jaoks alguse eksperimendist. Ta ei kujutanud ette, mida tähendab millestki sõltuvuses olemine, kuidas see välja näeb ja miks inimesed ühe päevaga tarvitamist maha jätta ei suuda. Nendele küsimustele vastuste saamiseks otsustas ta ise nikotiinipatju proovida.
Eksperiment algas 11. klassi sügisel ja kui ta sama aasta jõulude ajal üritas tarvitamist maha jätta, võttis see aega ainult kaks nädalat ja läks liiga kergesti, nii et ta ei uskunud, et on päriselt sõltuvusse jäänud. Seetõttu jätkas ta eksperimenti, kuni tundis, et on päriselt sõltuvusse jäänud.
Nüüd, 12. klassi talvel üritab ta uuesti nikotiinipatjade tarvitamist maha jätta. Peeter arvab, et see eksperiment oli tegelikult edukas, sest nüüd saab ta aru, mida sõltuvus tähendab ja miks on raske tarvitamist maha jätta.
Tubaka- ja nikotiinitoodete positiivsete külgedena toob Peeter välja hea enesetunde ja mõnusa olemise ning ütleb, et inimkeel on primitiivne nende tunnete väljendamiseks. Tubakatoodete tarvitamine on nagu alkoholi puhulgi sotsiaalne tegevus: sõpradega koos suitsetamas käimine on sama tore kui koos joomine.
Vähem toredaks teevad nende toodete tarvitamise tervisele kahjulik mõju ning toodete kõrge hind.
Siiski leiab Peeter, et sigaretist ja nikotiinipadjast saadav hea tunne on seda väärt, nii et tal ei ole rahast kahju.Vaadatud 714 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi