Naine sõbrannale: Mees süüdistab, et sa oled mu ära pööranud

15.09.2019 20:35
Mariina Rein
Kommentaarid
2
Foto:

Marju ja Teele ei ole kauaaegsed sõbrannad. Teele saadeti aasta tagasi juhtima suure ­firma osakonda, kus Marju töötab.

Marju mees ei süüdista Teelet oma naise uskupööramises, vaid vabaduse usku pööramises, kui nii võib öelda.
Teele on 44aastane, kena, heas vormis ja treenitud kehaga. Marju on temast seitse aastat vanem ja mitte nii sportlik, aga kena naine.
Marju on natuke üle 25 aasta abielus olnud ja suureks kasvatanud kaks last, kes mõlemad elavad omaette. Teele tütar ei ela ka enam kodus ja käib ülikoolis, Teele ise on üle kümne aasta lahutatud ja elab külastussuhtes ühe lahutatud mehega.

Kaks väga erinevat elustiili
Marjule hakkas kohe meeldima Teele range ja korrektne, aga alati teisi arvestav juhtimisstiil. Kuidagi juhuslikult hakkasid nad vahel koos koju minema ja kumbki oma elust rääkima. Marju oli oma elukäiguga üldiselt rahul, aga tema abielu oli Teele meelest väga konservatiivne, nagu nõukogude ajast. Marju koristas toad, pesi pesu ja tegi mehele süüa. Mees ütles, mida nad vabal ajal teevad. Kõige rohkem käisid nad maal mehe vanemate juures aiatöödel abiks. Seal olid päris suured põllud.
Kui Teele küsis, kas Marju ise endale ka vahel vabadusi lubab, karjatas Marju, et tema ei hakka iialgi oma meest petma. Selle peale vastas Teele, et ega ei pea siis meest petma, aga võib ju sõbrannadega välja käia, teatris, pärast kohvikus või pubis. Ja meestega võib ka ikka suhelda. Teele ütles, et tema küll kontrollib pidevalt, kas ta ikka on veel meeste jaoks atraktiivne.
Marju vastas, et tema on hõbepulmad ära pidanud ja temaga pole mõtet enam atraktiivsusest rääkida.

Äkki prooviks teistmoodi elu ka?
Teele uuris ükskord Marjult, et naine on kogu elu lapsi kasvatanud, meest teeninud ja kodu korras hoidnud, aga kas ta pole kunagi tahtnud end mingiks ajaks kohustustest vabastada ja teha meeletusi.
Marju neelatas selle peale ja vastas, et ikka on, aga tal on ju oma kohustused abielus.
Ühel päeval pärast tööd ütles Teele Marjule, et Marju mees saab ise ka diivanil pikutamisega hakkama ja kutsus Marju koos oma kahe sõbrannaga kohvikutuurile.
Marju muretses, kes mehele süüa teeb, mille peale Teele muigas, et eks ta ise teeb, ja kui ei viitsi, siis käib kuskil söömas. Et tema ei ole oma sõbra ees kunagi võtnud kohustust süüa teha, tema pesu pesta või tema korterit koristada. Marjul oli selgelt raske mehele oma plaani selgitada. Vahepeal paistis ta lausa nutma hakkavat, aga pärast vaidlemist nõustus siiski Teelega kaasa minema. Oli tõesti tore õhtu, kuigi Marju mees oli mitu päeva torssis. Kui Marju küsis, mida olulist nad selle õhtul siis oleks kodus teinud või rääkinud, ei osanud mees midagi vastata. Peale selle, et abielus naine ei hulgu õhtuti ringi.



Kord peab majas olema
Teele soovitas Marjule oma juuksurit ja poest moekamaid riideid. Marju sai kogu aeg mehelt riielda, et mis ta eputab.
Ta ütles Teelele, et tema mees vihkab Teelet. Mille peale Teele vastas, et teda see ei häiri, aga vihkamine teeb Marju mehest veel väsinuma mehe.
Marjule hakkas elu koduseintest väljaspoole väga meeldima. Kohvikud, Teele juures külas käimised, teatriskäigud. Ta pani tähele, te ka mehed vaatavad veel teda.
Kuigi mees süüdistas teda kogu aeg, et sõbranna on tema naise “ära teinud”, ei saanud Marju aru, mis selles halba on, kui ta iga õhtu enam kodus ei ole. Ta sai ju aru küll, et nad elasid koos vanast harjumusest, mitte suurest armastusest. Selle tõttu oli kummaline, kui mees nõudis, abielus peab olema kord majas ja naine õhtuti kodus.

Kas mees hakkab petma?
Igatahes ei kavatsenud Marju enam mehe nõudmistele alluda. Mille peale ütles mees, et tema hakkab ka siis endale vabadusi lubama. Selle jutu kandis Marju nuttes Teelele ette. Mees hakkavat teda petma.
Teele vastas ühe eluseigaga.
Tema sõber kirjutas talle ühel päeval, et ta helistas oma eelmisele elukaaslasele ja küsis ühe vana tuttava telefoninumbrit. See oli öelnud, et ma lootsin, et teed ettepaneku grupiseksiks koos oma uue kaaslasega. Selle peale oli mees ootavalt vait jäänud, nagu tal poleks ettepaneku vastu midagi. Teele oli pärast pausi öelnud, et kui grupiseks sind nii väga huvitav, eks te siis koos otsige keegi kolmas, sest mind see ei huvita. Mille peale mees vastas, et ta pole öelnudki, et see teda huvitab.
Teele võttis jutu kokku, et pole ju vahet, kas su mees on salaja teise naisega või ei ole, tähtis on see, kas ta ihaldab sind ja kas te olete vaimselt lähedased. Kui ei ole kumbagi, siis pole ju tähtsust, kellega mees on. Teele ütles Marjule, et kui tahad, ole ise ka mõne teisega, kui ei taha, ära ole. Nii see Teele elas ja Marju tundis aina enam, et õigesti elab.

Vaadatud 1309 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Ähh, point on pigem selles, et igal inimesel on oma elu. Kui see mees Marju maha jätab, siis on see turvatunne ka läinud, mis suhtest tuli. Teele ei vaja turvatunnet, Marju vajab.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi