Nõiaelu tume külg: ­tervendamise asemel aeti häma ja küsiti raha

06.06.2021 23:35
Hillar Kohv Illustreeriv foto
Kommentaarid
13
Foto:

„Ma vastasin kõigile küsimustele ja tegin kõike, mida ta käskis – aga kasu ei mingit,” on üks Pärnumaa talunaine väga kurb.

Eesti nõiad on meeldiv seltskond, kellega siinkirjutaja on teinud mitmeid põnevaid lugusid väga erinevatesse väljaannetesse. Ent nõiaelul on ka oma varjuküljed ning need avalduvad põhiliselt siis, kui olla meeleheitel ning vajada abi.
Hiljuti oli ühel looma- ja linnusõbral suur mure oma lemmikküülikuga, kes tal magas suisa voodis. Küülik jäi äkki haigeks ning perenaine oli meeleheitel. Ta võttis ühendust erinevate nõidade ja selgeltnägijatega ning üritas, maksku mis maksab, oma lemmiku elu päästa.
Muuhulgas võttis ta ühendust hiljuti “Eesti selgeltnägijate tule­proovis” võistelnud õpilasega ning see palus naisel talle tagasi helistada, et küülikut ravida. Naine suurest meeleheitest helistas siis sellele mehele ning mees jagas palju soovitusi.

Kas loom saab vestlemisest terveks?
Näiteks küsis selgeltnägija murest murtud naiselt, et kas küülik on tema kõrval ning kui sai vastuseks, et jah, siis küsis, et kui ta aknast välja vaatab, mida ta seal näeb.
Naine vastas, et jõge.
Selgeltnägija küsis, et kas jõel on vool kiire? Jah, jõgi voolas kiiresti.
Järgmine küsimus selgeltnägijalt oli selline, et mida naine veel aknast näeb, et kas lilled ka õitsevad? Jah, lilled õitsesid.
Vahepeal läks küülik pisut rahutuks ning seda ütles naine ka selgeltnägijale, kes omakorda rõõmustas ja ütles, et küülik hakkab paranema.
Seejärel soovitas selgeltnägija jätta küüliku omaette ning naisel minna jõe äärde ja panna jalad vette. Meeleheitel naine tegi ka selle rituaali läbi, aga ometi küülik suri öösel ära.
Selgeltnägija oli “abi” osutamise eest küsinud 25 eurot pluss veel ka mingi annetus arveldusarvele. Naine ei kandnud sellele selgeltnägijale mitte sentigi arvele ning nüüd tagantjärgi ütles, et kui ta peaks veel temalt raha küsima, siis avalikustab lollitamise.

„See tee on keeruline ja raske...”
Parem pole olnud lugu ka suhteasjade selgitamisega. Aprillis saatsin samale selgeltnägijale foto sellest naisest ja tema elukaaslasest ja küsisin, et kuidas nende elu minema hakkab ning et kas nad jäävad elama sinna, kus nad praegu elavad ning siis vastas see mees nii: “Tee suhtes on niimoodi – ta saab nii palju, kui ta palju selleks oma energiat kulutab. Tema asjad on keerulised, kuid mitte võimatud. Praegu on tal kõige raskemad ajad, kuna ta elab teadmatuses,  millest need asjad sõltuvad. Ta näeb kõiki takistusi suuremalt, kui see tegelikult on ja paneb saatanlike jõudude kirja. Tal tuleb kutsuda tunnetaja kohale, kes need asjad lokaliseerib ja talle järje annab, millest lähtudes muutustega tegelema hakata – kui ta endale selle selgitab ja hakkab struktuurselt järgima, ootab teda edu. Teda hakkavad toetama loodus kui ka ümbritsevad inimesed. See tee on keeruline ja raske, tal on palju sõlmpunkte ja enda üle võimendatud asjad.”
Taas andis see selgeltnägija oma pangaarve numbri ja soovis annetust, aga seda talle ei tehtud. See vapper naine oma raha niisama ei kingi, sest kui ta saab aru, et kui vastused on hämarad nagu õhtud sügise saabudes, siis pole vastused raha maksmist väärt.
Kõige kurvem selle asja juures on vast see, et kui selgeltnägija saab aru, et inimene, kes tema poole pöördub, on meeleheitel, ajab ta tollele mingit häma ja lollitab.Vaadatud 1254 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
ahv

Soolapuhumine

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi