Nutikad kodud: mis on oluline?

04.09.2023 16:00
Foto © Vecislavas Popa, Pexels via canva.com
Kommentaarid
5
Foto:

Üha enam inimesi võtab kasutusele nutikodu tehnoloogiaid ja selleks on hea põhjus. Nutiseadmed muudavad kodu ja rutiini haldamise lihtsamaks, säästes aega ja raha. Selles artiklis on loetleme mõned kõige olulisemad nutikodu seadmed, millega peate oma kodu varustama.

Mis teeb kodu nutikaks?

Lähitulevikus on oodata, et paljud tavalised kodumasinad muutuvad nutikateks. Kodumasinad teevad nutikaks internetiühendus või WiFi-ruuteri kaudu teiste nutiseadmetega ühendumine. Nutikas kodus võib selliseid seadmeid olla palju või ainult paar. Iga lisanduva seadmega muutub teie kodu üha enam ühendatuks.

Varem piirdusid nutiseadmed enamasti lihtsate käskudega, nagu sisse- ja väljalülitamine, temperatuuri reguleerimine, alarmide seadistamine jne. Pealegi olid need funktsioonid kättesaadavad vaid vähestel toodetel. Iga seadmega tuli luua ühendus erinevate rakenduste abil ning paljud neist ei toiminud nii Androidi kui ka iOSi puhul.

Tänapäeval on peaaegu kõik kuulsate kaubamärkide seadmed, nagu LG, Samsung ja Sony, varustatud mingi nutika tehnoloogiaga. Koos nutitelefonide, tahvelarvutite ja nutiassistentide levikuga on muutnud sellised seadmed keskmisele inimesele kättesaadavamaks.

Nutikad pirnid ja valgustus

Nutipirnid on suhteliselt odavad, kuid neil on uskumatu ja vahetu mõju teie kodule. Näiteks saate lihtsa häälkäsklusega hämardada kõik toas olevad lambid või seadistada ajakava, mis võimaldab automaatselt vahetada päeva jooksul sooja tooni jaheda sinise vastu. Värvilised nutikad valgustid tekitavad veelgi rohkem põnevust, sest neid saab hõlpsasti kohandada ja need lisavad teie koju glamuuri.

Kui alles hakkate nutikodude vastu huvi tundma, soovitame osta nutipirnide stardipaki. Tavalised valged pirnid on hea algus. Need on soodsad ning võimaldavad mängida hämardamise ja värvitemperatuuriga (soojad ja jahedad toonid). 

Nutikad LED-tuledega peeglid 

Nutikas peegel on tehnoloogiliselt täiustatud peegel, mille klaasi taga on ekraan. See peegel võib kuvada kõike, alates uudistest, ilmaprognoosist, eelseisvatest kohtumistest ja praegusest kellaajast. Sisuliselt on tegemist nutitelefoniga sarnase kõrgtehnoloogilise seadmega. Selle seadmega saab kasutaja mobiiltelefoni avamata vaadata kõike, millest ta teada soovib. Sageli on need peeglid varustatud sisseehitatud LED-tuledega. 

Kui te ei soovi sukelduda peeglitehnoloogiasse, võib teile piisata lihtsast spetsiaalsete LED-tuledega kosmeetikapeeglist. Need aitavad nägu valgustada ja annavad selge pildi. Olgu selleks siis viimase hetke meigiparandused või reisil meikimine, LED-tuledega meigipeegel on iga naise jaoks hädavajalik. Kvaliteetsed kosmeetikapeeglid ja muud moodsad aksessuaarid leiate e-poest: https://formadore.ee/.

Ekraanidega nutikõlarid

Mis võiks olla mugavam, kui filmi vaatamise ajal nutitelefon välja tõmmata ja tuled hämardada? Paluge nutikõlaril, mis on ühendatud nutivalgustusega, seda teie eest teha. Selle valdkonna turuliidrid on Amazon Echo ja Google Home sarjad. Ja kuigi Amazon on viimaste aastate jooksul säilitanud oma juhtpositsiooni - neil on palju suurem installeeritud baas, palju laiem tugi ja mõnda aega olid tal ainsad ekraaniga nutikõlarid - kogub Google üha enam hoogu.

Mõlema ettevõtte digiassistendid - Amazon Alexa ja Google Assistant - on üha sagedamini esindatud ka kolmanda osapoole toodetes. Ecobee paneb Echo oma hääljuhtimisega Ecobee SmartThermostat seadme sisse ja Lenovo oli esimene, kes tõi turule kuvariga Google Home seadmed (Lenovo Smart Display seeria).

Kuna teised nutikate koduseadmete tootjad on need nutikõlarid nii laialdaselt kasutusele võtnud, on neist saanud seadmed, mis on kõige keskseks suhtluspunktiks, alates nutituledest kuni koduste turvakaamerateni, näidates nende videoid ühendatud teleritel või ekraanidel.

Koduvalvesüsteemid

Juhtmevaba koduvalvesüsteem võib teie hirme leevendada, ilma et peaksite igale poole juhtmeid vedama või tehniku kutsuma. Otsige stardipakett, mis sisaldab enamikku vajaminevatest elementidest, näiteks ukse- ja aknaandureid ning liikumisandureid. Ärge unustage, et kui otsustate kolida, on enamikku neist süsteemidest lihtne demonteerida ja kaasa võtta.

Vaadatud 2273 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Sõdur

Ei mingit NUTI seadet. Peale selle arvuti, mis on ka lihtne, algeline. Kodu on nagu oli lapsepõlves. Ainult TV ja külmkapp. Ja kogu elu 74 aastat hästi ära elanud. Telefon on nuppudega. Helistan vaid paar korda kuus arstile saamiseks.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi