Olulised näpunäited esmakordsetele autoomanikele

16.02.2021 16:20
Kommentaarid
8
Foto:

Rõõm, mida koged, kui saad esimese päris oma auto, on ilmselt üks parimaid tundeid sinu elus. Kuigi see võib olla sinu jaoks põnev sündmus, tähendab see ka enda sidumist uute kohustuste ja vastutustega. Kui soovid oma uuest autost maksimumi välja võtta ja hoida seda pikka aega töökorras, võiksid tutvuda oluliste näpunäidetega, mille me sinu jaoks kokku pannud oleme. See artikkel juhib sinu teekonda läbi oluliste asjade, mida sul esmakordse autoomanikuna tasuks meeles pidada.

Ole oma eelarvega ettevaatlik 
Sa vajad läbimõtlemisaega isegi enne uue paari kallite tossude ostmist. See, et oled taganud endale sõiduvõimaluse, et tähenda, et kulud sellega piirduvad. On asju, mis sul kui värskel  autoomanikul tuleb hoolikalt läbi kaaluda. Varem sulle võib-olla kütusehinnad kuigivõrd korda ei läinud. Nüüd aga tuleb neid jälgida iga päev. Lisaks kütusele tuleb soetada endale ka sobiv liikluskindlustus ja paika peab panema ka eelarve auto korrapärase hoolduse ja lisatarvikute jaoks. On tõsi, et algajatele tähendab auto eelkõige mugavust. Siiski võib ka selle ülalpidamine osutuda oodatust kulukamaks.  

Tutvu dokumentidega 

Sõltumata sellest, kas ostsid uhiuue või kasutatud auto, on oluline, et vaataksid põhjalikult üle kogu tehinguga kaasneva dokumentatsiooni. Uutel autodel on mõistagi kaasas manuaal. 

Teisalt, kui ostsid auto algajatele mõeldud autode kokkuostust, on käsiraamatu ja auto teenindusajaloo andmete saamiseks kõige targem pöörduda edasimüüja poole. Kui manuaali ei leidu, tasub vaadata, kas selle saab internetist alla laadida. Samuti pead tagama, et põhiline paberimajandus nagu registreerimistunnistus ja kindlustus oleksid alati sõidukis kättesaadaval. Hoia neid armatuurlaual, kindalaekas või istme all. 

Leia endale oma „ihumehaanik“  
Samuti on oluline leida kogenud mehaanik, kelle kätesse julged alati usaldada oma auto hooldamise. Küsi soovitusi sõpradelt, pereliikmetelt või naabritelt. Ideaalvariandiks oleks valida töökoda, mis asub sinu kodu- või töökoha läheduses. Enne otsuse tegemist vii kindlasti läbi korralik uurimistöö.

Õpi kontrollima õlitaset

Esmakordse autoomanikuna tuleb sul selgeks õppida, kuidas oma sõidukil õli kontrollida. Vaata kindlasti manuaalist järgi ja tee endale selgeks, kuidas pääseda ligi õlivardale ja milline on kõige õigem õlitase. Peaksid oskama ka hinnata, millal õli vajab vahetamist. Seda saad teha siis, kui auto on maha jahtunud või hommikul enne sõituminekut. Kui märkad, et õli on muutunud lögaseks, on aeg selle vahetamiseks.

 

Pane kokku hädaabikomplekt 
Veendu, et sinu autos oleks olemas kott hädaabivahenditega. See võiks sisaldada vilet, tungrauda, pudelit vett, taskulampi, puhastuskomplekti, prügikotti ja vihmavarju.  

 

Sõida mugavalt 
Ei ole kuigi praktiline juhtida autot kontskingadega. Sa ei või kunagi ette teada, millal satud liiklusummikusse. Niisiis veendu, et sinu jalatsid oleksid mugavad. Samuti hoia kindalaekas paari päikeseprille. Isegi kui su autol on toonitud aknad, võib päike muutuda tüütavaks. Teisisõnu – oluline on hoida oma silmad kaitstuna.  


Need on vaid mõned olulised asjad, mida peaksid meeles pidama, et oma esimest autot maksimaalselt nautida. Kõigi nende näpunäidete kõrval ära kunagi unusta sõita ohutult ja vastutustundlikult.Vaadatud 1648 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Renaate Rubla

Hobustel on avastatud Tambovi herpest , mis muidu levinud Venemaal sugusuhetes surnud sõralistega.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi