Pärnu bussi­jaamas püüti pipra­gaasiga varast

01.05.2022 22:00
Hillar Kohv
Kommentaarid
12
Foto:

Mida arvata olukorrast, kus bussijaam on kibedat õhku täis ja inimesed muudkui köhivad ja turtsuvad?

9. aprillil istusin kella 20 ja 20.30 vahel Pärnu Bussijaamas, et oodata kell 20.30 Tori suunas väljuvat liinibussi.
Bussijaama sisenedes oli õhk kuidagi kibe ning seal olid ka noored, kes köhisid ja aevastasid ning hoidsid salli suu ja nina ees nagu koroona karmide reeglite ajal. Endalgi hakkas ka kuidagi kurgus kõditama.
Seal käis ringi ka üks turvamees. Noored ajasid omavahel juttu ning kuuldes nende juttu pisut pealt, võis aimata, et Pärnu bussijaamas on lastud pipragaasi.

Ametnik on kidakeelne...
Tegin järelepärimise Pärnumaa Ühistranspordikeskusele ning sealt vastas selle juhataja Andrus Kärpuk: „Me ei oska, saa ega tohi kommenteerida meid teenindava turvafirma G4S töötajate tegevust turvasituatsioonide lahendamisel. Samuti ka mitte turvasituatsiooni ennast. Kindel oleme selles, et tegutseti turvaprotokolli kohaselt. Meie kogemuste põhjal on turvatöötajate provotseerimine, nende reaktsioonide jäädvustamine ning avalik jagamine kurikaelte lemmikajaviide. Selle kaudu soovitakse turvatöötajaid mõjutada kartma oma tööd teha. Me ei ole nõus selliste „mängudega“ kaasa minema ega kommenteeri turvatöötajate tegevust turvasituatsioonide lahendamisel ega turvasituatsiooni ennast. Jääme selle juurde, et antud juhtumi puhul tegutseti turvaprotokolli kohaselt. Seaduserikkumiste uurimisega tegeleb eelkõige politsei, mitte ajakirjandus. Oleme korduvalt kogenud, et tõde ei saa veel püksegi jalga, kui vale on juba mitu tiiru ümber maakera käinud.”  

... turvafirma aga seletust ei pelga
Turvafirma G4S kommunikatsioonijuht Maxim Tuul selgitas aga lahkesti, et pipragaasiga võeti rajalt maha poevaras, kes turvameeste korraldusi ei täitnud.
„Tõepoolest oli 9. aprillil Pärnu bussijaamas intsident, kus turvatöötaja kasutas pipragaasi ründe tõrjumiseks. Rünnak sai alguse sellest, et meesterahvas, kes oli City Alkost varastanud alkoholi, ei allunud turvatöötaja korraldustele. Politsei kutsumise hoiatuse peale tungis ta turvatöötajale kallale. Turvatöötaja hoiatas teda, et kasutab kaitsevahendit, kui ta jätkab ründamist. Õigusrikkujat see ei heidutanud ja turvatöötaja kasutaski enda kaitseks pipragaasi. Ründaja anti üle politseile,” saabus kiiresti vastus.Vaadatud 597 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ints

Kui puudub häbitunne, siis võid kerjata ja pole vaja varastadagi!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi