Pere ahastab: kogu varandus kulub võõrasvanaisade peale!

31.01.2024 10:25
Margarita Müntze
Kommentaarid
7
Foto:


Kunagi abikaasaga ühiselt kogutud varandus lendab lesknaise käest ahvikiirusel nelja tuule poole. Nüüd pani naine veel sellise käigu sisse, et pärijatel ei jää muud üle kui ahastada!

Kui edukas äridaam Reet 10 aastat tagasi traagilises autoavariis oma mehe kaotas ei osanud ta küll arvata, et ta kunagi uuesti abiellub, toona ei oleks selle peale tulnud ka Reeda poeg ega ainuke lapselaps Mihkel, kes vanaemale igati toeks proovisid olla.
Veel vähem osati ennustada suurt tüli Reeda ja tema ainukese lapse ning lapselapse vahel, mille tulemusena ähvardab vanaema kõik oma varanduse, mis mitte ei ole väike, pärandada võõrasvanaisale!

Nõudlik äridaam ja vanaema

Äridaam ja vanaema Reet (58) on kogu elu olnud iseseisev ja edukas naisterahvas, kes eesmärkide täitmiseks ei ole pidanud paljuks teistest “üle sõita”, nagu 18-aastane lapselaps Mihkel meenutab, armastab vanaema ikka öelda, et eesmärk pühitseb abinõu. Kuigi lahkest sõnast jäi vahest Mihklil väheseks, siis materiaalsetest väärtustest ei tundnud ta kunagi puudust, kõik, mida vaja, osteti - spordivarustusest arvutiteni ja alati ikka kõige parem. 

Vanaisade kandidaate oli rohkemgi

Reeda poeg Alvar, ei ole emale kunagi pahaks pannud, et ta pärast isa surma meesterahvastega suhtleb ja endale mõnda seiklust lubab, kuid talle ei ole kunagi
meeldinud, kui Reet kulutab tema isaga ühiselt teenitud raha mingitele internetist leitud vanameestele, kellest enamik oli madalapalgaline ja võlgades pööbel. Viimase kavaleri peale kulutas Reet poja Alvari sõnul üle 15 tuhande euro, ostes talle auto ja kallid riided selga, pärast oli vanamees kadunud koos autoga.

Lapsed abiellumise vastu

Kui Reet jõuluõhtul söögilauas teatas, et kavatseb seekord lausa abielluda järjekordse võõrasvanaisaga, oli Alvar kogu perega tummaks löödud. “Mõtlesin, et ema teeb nalja, värske, tiba jõuluvana meenutav kavaler ainult muheles selle jutu peale ja läks õue pikemalt suitsu tegema”, meenutab Alvar ning lisab, et jõuluõhtu oli selleks korraks rikutud, kuna vestlus antud teemal viis lõpuks sõnasõjani. Püüdsin neid mõlemaid veenda sellest mõttest loobuma - miks ei võiks niisama koos elada ja vaadata, mis tulevik toob. Poeg Alvar sellele abielule pikka õnne ei ennusta, sest Reet on juba korduvalt vanameest välja visanud, aga ikka ja jälle tuleb ta „roomates“ tagasi ja saab andeks.

"Te ei saa mult enam mitte midagi!"

Uue aasta alguses Reet ikkagi abiellus, pulmad peeti peenemas restoranis ja külalisteks olid ainult võõrasvanaisa poolsed külalised ja mõned Reeda sõbrannad. Alvar oma perega igatahes ei käinud ja näitas igati välja oma vastumeelsust antud pulmade suhtes. Millele järgnes muidugi ka ema Reeda poolne vastukäik: “Arvestage, et te ei saa minult mitte midagi, pärandan kõik oma varanduse uuele abikaasale, olen oma juristist sõbrannaga seda arutanud ja lähisugulased on võimalik kõigest ilma jätta”. Alvar, aga leiab, et tema isa sellega nõus ei oleks olnud, et kogu nende ühiselt teenitud raha läheb mingile võõrale tõstukijuhi ametit pidavale internetist leitud mehikesele. Tänase päevani on Reeda ja poja suhted jahedad, peaaegu ei suheldagi, lapselaps Mihkel käib vahest vanaemal külas, aga ka nende suhted pole enam endised, viimane kord ei viitsinud vanaema lapselast bussilegi sõidutada, kuna veetis aega parema meelega oma värske abikaasa külje all, sooja kamina ees järjekordsest eksootilise maa reisi planeerimas.

Vaadatud 1961 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
andres

Kui korsten ekspiutatsiooni käikus vananeb,siis ta vajab tunduvalt rohkem puhastamist ja harja valik tekidab suuri väljamikuid.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi