PlAADIARVUSTUS: Estonian Voices'i kolmas plaat mõnusalt kulgev ja rahvalik

13.05.2024 11:10
Ülo Külm
Kommentaarid
2
Foto:

Estonian Voices on a cappella muusikat viljelev kõrgliiga eesti vokaalansambel. Asutati aastal 2010, seega praktiliselt viisteist aastat juba tegutsenud. Estonian Voices sündis Jazzkaare ja Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 algatusel eriprojekti raames koostöös vokaalansambli M-Pacti solisti ja arranžeerija Britt Quentiniga.

Algkoosseisu kuulus viis liiget. Kadri Voorand, Mirjam Dede, Mikk Dede, Ott Kartau ja Ott Kask. Praeguseks on tegemist sekstetiga. Albumeid nad väga tihti ilmutanud pole, nüüd aprilli keskel väljastatud “KALLIMALE” on alles kolmas.

Värskel plaadil kõlavad n.ö. südamelaulud, armastus on läbiv teema. Lood ise on saanud inspiratsiooni popist, jazzist ning Eesti kui ka Aafrika rahvamuusikast. Selgelt lööbki läbi just selline “folk/etno/rahvalik” värk.

Mõnus ja hingekosutav , hea lauludevalikuga ning terviklik album, on siit-sealt kostunud kiitvaid hinnanguid Estonian Voicese uue töö kohta. Enamiku albumi muusikast on kirjutanud ansambli eestvedaja, suurepärane laulja-laulukirjutaja Kadri Voorand, kes on ühtlasi plaadi (pea)produtsent. Kuid ühe pala autoriks on ka Maria Väli.

Kokku leiab plaadilt kolmteist lugu. Esitused kõlavad nii eesti kui inglise keeles. Pärast esimesi kuulamisringe on küllaltki raske lugudest midagi rohkem esile tõsta, tase on ühtlaselt hea. Mõni neist võlub rohkem just sõnastusega, mõni taas harmoonilise, eriti professionaalse mitmehäälsusega.

Eraldi võiks vahest siiski mainida lugusid “Mmmlalallaa” ja “I Stopped Time” . Nimilugu ise, õigemini “Kallimale, kallimale” millegipärast kuigivõrd muljet ei avalda, tundub veidi monotoonne ja selline ühe teatud “vokaallõigu” liigse rõhutamisega. Harjumist vajab ka lõpulugu, eelnevate paladega otseselt kuidagi mittehaakuv ja liiga pikk, ulmeliseks modifitseerunud vokaalivaba “When Time Has Stopped”.

Lõpetuseks on vahest õige üles lugeda Estonian Voicese praegune koosseis. Algkoosseisust on kenasti rivis Kadri Voorand (Alt), Mirjam Dede (II sopran) ja Mikk Dede (Tenor). Uuemad tegijad on Maria Väli (I sopran), Rasmus Erismaa (Bariton) ja Aare Külama (Bass).

Plaadiümbrisest rääkides. Plaadi kujundus on stiilne ja kindlasti pilkupüüdev. Üldiselt on tegemist sellise plaadiga, mida võib nimetada ka universaalseks kingituseks. Töökaaslasele, emale...

Hinne: 8/10

2024, Sheikid Records

Formaat: CD

Esitajad: Kadri Voorand , Maria Väli , Mirjam Dede , Aare Külama , Rasmus Erismaa , Mikk Dede

Vaadatud 1452 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
kretiina kallas

pastlad ja kannel

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi