PLAADIARVUSTUS: HND ‘Täiusliku Tormi’ tugevaim pool on laulusõnad

12.03.2024 13:45
Ülo Külm
Kommentaarid
7
Foto:

HND on juba küllaltki staažikas ja sümpaatne Eesti rokkansambel, kes alustas tegutsemist aastal 2006. Plaadirindel nad liiga aktiivsed pole olnud, eelmise aasta oktoobris ilmunud album on põhimõtteliselt alles nende viies. Kusjuures vahe eelmisega, “Akustiline”, on märkimisväärselt pikk, koguni üksteist aastat.

Seega mingis mõttes lausa HND uus tulek ja tuntavalt ambitsioonikas. Igatahes olid nad Eesti Muusikaauhindadel (EMA) 2024 nomineeritud just selle albumiga, “Täiuslik torm”, Parima Rockalbumi kategoorias.

Kunagi on HND oma muusikat/loomingut vahvasti liigitanud krati-metal´iks. Naljakas termin iseenesest, kuid faktiks jääb, et rokivad nad ausalt ja innuga.

Täiuslik torm” oma kaheteistkümne looga vajab siiski üksjagu harjumist, et rohkem meeldima hakata. Kohati meenutaksid nad nagu Tanel Padar & The Suni, taoline natuke ebamäärane ponnistamine, rokiväljadel laiutamine ehk. Kuid laulusõnad paistavad olevat HND päris tugev pool. Neid tasub tähelepanelikumalt jälgida.

Album on kaunis ühtlaselt hea tasemega, midagi otseselt esile tõsta on küllaltki raske. Nimilugu “Tähetolmus” , “Trooja” ja ladus lammutamine ”Soo” vahest võib-olla gramm-paar ülejäänutest paremad, huvitavamad.

Tegelikult otseselt vastukarva on ainult üks lugu ja selle puhul on tegemist kaveriga. Miks HND on ometi ette võtnud Gunnar Grapsi omaaegse populaarse loo “Tõmmu naine”? Teinud sellest küll märksa teistmoodi ja rokikama versiooni, kuid ikkagi mitte kuigi huvitava ja selge see, et originaaliga mitte võistleva.

Salvestused on tehtud HND stuudios, miksinud Meelis Tauk.

Mis HND koosseisu puutub, siis sinna kuuluvad karismaatiline laulja Tarvo Mölder, kitarristid Meelis Tauk ja Madis Savi, bassist Tarmo Põiklik ning trummar Andi Aus.

Plaadiümbris/kujundus ja kaasnev voldik on eriti tasemel, kindlasti huvi äratavad, kõigi lugude sõnadki peal.

Hinne: 7/10

Vaadatud 1272 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Saladuste võti

HND - Haige Neegri Deliirium. Muss kah vastav.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi