PLAADIARVUSTUS: Kas Judas Priest on endiselt brutaalset energiat täis?

18.04.2024 10:10
Ülo Külm
Kommentaarid
2
Foto:

Kui Judas Priesti eelmist „Firepower” stuudioalbumit sai tublisti kiidetud ja mööndustega isegi täispallid antud, siis nende värske plaat „Invincible Shield” on sellest kindlasti üksjagu nõrgem, kahvatuma koloriidiga.

Pealegi on vahe nende kahe stuudioplaadi ilmumise vahel koguni kuus aastat, seega oodanuks igal juhul tunduvalt paremat, jõulisemat ja veenvamat tulemust. Kuid loomulikult on „Invincible Shield” kõigest hoolimata ikkagi täiesti arvestatav metallialbum ja mida rohkem kordi seda läbi lapata, seda enam kokkuvõttes siiski meeldima hakkab. Eliitmetall anyway, võiks öelda.

Plaati lindistati kusagil poolteist aastat, ajavahemikus 2022 - mai 2023. Märtsi alguses ilmunud „Invincible Shield” on üle viiekümne minuti pikk ja sisaldab endas üksteist lugu. Standardvariandi kõrval on saadaval tegelikult ka luksuslikum variant, nn. deluxe edition, koguni kolme lisalooga.

Eraldi singlitena on plaadilt avaldatud neli lugu. Tormiline „Panic Attack”, „Trial by Fire”, „Crown of Horns” ja „The Serpent and the King”. Kõik pigem sellised keskpärased Judas Priesti lood, kuigi näiteks „Crown of Horns” ja „Trial by Fire” on vürtsitatud vägagi paeluvate, rajumat sorti vahekäikudega, sissepoogitud efektsema rütmisektsiooniga.

Tõeliseks pärliks kujuneb aga selline natuke rahulikumas tempos kulgev „Devil in Disguise”väga hea tekst sinna juurde, albumi parim pala, julgeks isegi öelda. Pikem „suurustav”” lõpuponnistus „Giants in the Sky” jääb aga „tihkemast tekstitusest” hoolimata pigem lahjemapoolseks.

Plaadiümbris ise ja sellega kaasnev voldik on suhteliselt atraktiivse kujundusega, voldikult leiab lisaks kõigi lugude sõnad.

Judas Priesti meeskond on viimasel ajal jäänud muutumatuks. Vokalist Rob Halford, kitarristid Glenn Tipton ja Richie Faulkner, bassist Ian Hill ja trummar Scott Travis.

Albumi ilmumisega kaasnespeaks praegugi mööda Euroopat kulgema, pikem kontserttuur, kus Judas Priest on soojendajateks kaasanud sellised kõvad nimed nagu Saxon ja Uriah Heep.

Hinne: 8/10

 

 

Vaadatud 1144 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Krõõt Kõdu

See on tehisintelfaki poolt käkerdatud oopus.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi