Sahin: Helmed haukusid Vaheri asjas vale puu all

01.09.2019 21:20
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
4
Foto:

Et siseminister tahab lahti saada ühe suure ameti juhist, kes on juba kuus aastat oma toolil istunud, pole midagi väga eriskummalist. Lõppeks on rotatsioon igati loomulik asi ning juhtivad tööpsühholoogid soovitavad juhil mitte üle seitsme aasta ametis olla. Eriti kehtib see riigiasutuste kohta, kus teatud mugavlemine, halvemal juhul isegi korruptsioon on kerge tekkima.

Et aga politseiameti peadirektori kohalt kangutamine võeti ette sellise kohmakusega, ei tee küllalt suure läbirääkimiste kogemusega ja veidi elukunstniku mainega Mart Helmele kuskilt kandist au.
Saateks europarlamentäär Jaak Madisoni seletamine, et „kohe varsti kuulete, milline vinge skandaal meil tagataskus on”, mis kogu asja veel mannetumaks tegi.
Skandaali polnud ollagi. Hannes Rumm saadi roolist napsispäi kätte. Käitus viisakalt, istus 16 tundi kongis ja pärast lahendati asi oportuniteediga. Nagu lugematud teisedki sellised lood. Seda Elmar Vaheriga seostada pole eriti arukas, sest Vaher ega tema alluvad oportuniteeti ei määra.
Kes aga tõsimeeli politseijuhi kohta komprat otsib, võiks süüvida aega, mil mees pukki sai. 2013. aasta veebruaris algas uurimine Autorollo teemal ning Nelli sahistajad andsid toona aimu, et see uurimine lõpeb kehvasti nii Autorollo juhi Väino Pentuse kui ka tema advokaadi Siim Roode, tema büroo ja poliitpere Pentus-Rosimannus vastu. Viimane info oli see, mis Reformierakonnal vee ahjus hoidis, sest mitte liiga kaua aega tagasi oli lahvatanud Silver Meikari ja Kristen Michali kilekotiskandaalid...
Michali järel astus justiitsministri töölaua taha Hanno Pevkur ning just talle omistavad sahinaveskid kavala plaani välja mõtlemise au – on vaja uurimise etteotsa oma meest!
Oma meheks saanudki Elmar Vaher, kelle eriülesanne politseiameti juhtimise kõrval oli tagada, et Keit Pentus-Rosimannus ja Rain Rosimannus Autorollo uurimisest puhtalt pääseks. Uurimine kestis aastaid ning Hanno Pevkur jõudis selle aja jooksul ka ise siseminister olla.
Nelli ei saa selle sahina sisu ei kinnitada ega ümber lükata. Fakt on ainult see, et Reformierakonna poliitikutel süüd ei leitud, Väino Pentusel ja Siim Roodel aga küll.
Kuid vähemalt on lugu veidi enam loo nägu, kui kahvatuvõitu süüdistus, et miks Hannes Rumm rängemalt karistada ei saanud, kui teised toonased 1,6 promillise joobega ning mitte varem seadusi rikkunud inimesed.Vaadatud 2556 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tõnu

Oli meil sepp - tubli rauatundja - ja kui oli jutuks mingi järjekordne sahkerdamine ülemuste poolel, vaatas sulle üle prilliraamide paljutähendavalt silma ja lausus:matside mäng. Ütleme seda meiegi- -siin kuuendas Eestis ja tänu promillide kogumi avalikustamisele!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi