Sahin: Kaja Kallas ja Kersti Kaljulaid võivad saada konkurentideks

08.05.2022 21:15
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
18
Foto:

Peaminister Kaja Kallas ning eelmine president Kersti Kajulaid on avalikkuse ees alati hästi läbi saanud. Kersti Kaljulaid oskas suurepäraselt kogu hoiakuga väljendada, mida ta ühest või teisest kõrgest poliitikust arvab ning Kaja Kallase suhtes on tal olnud kogu aeg nähtavalt sõbralik hoiak, millele peaminister on alati samaga vastanud.

Nüüd aga sahistatakse, et kaunid ja haritud daamid võivad kujuneda teineteise kõige tõsisemateks konkurentideks, kui kõne alla tuleb ametikoht NATO peasekretärina.
Muidugi on mõlemal tegusal riiginaisel tublisti plusse, mis aitaks Põhja-Atlandi alliansi juhi kohaga hästi toime tulla.
Ent on ka nõrkusi. Mõlemal muide üpris sama laadi – järgides demokraatia põhialuseid on Eestis koroonapandeemia ajal oldud üpris leebed. Iga lamemaalane võis kõnesid pidada tipparstidega võrdses mahus ning tulemusena jäävad Eesti vaktsineerimistulemused paljude riikide omadest kõvasti maha. Olgu võrdluseks näiteks Portugal, kus pandi sõjaväelased vaktsineerima ning saavutati  häid tulemusi. Selle idee taga oli peaminister António Costa, keda on, muide, siin-seal samuti mainitud kui võimalikku NATO järgmise peasekretäri kandidaati.
Ei saa muidugi mainimata jätta, et praeguses sõja- ja pagulaskriisis on Kaja Kallas juhtimisega igati hästi hakkama saanud. Endised lamemaalased toetavad nüüd vatnikke ning on omajagu populaarsust kaotanud. Kersti Kaljulaidil samaväärseid saavutusi hetkel vastu panna pole.Vaadatud 1065 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
tolvanile

Peab ikka turakas olema, kui EKRE-t Kremlimeelseks nimetada.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi