Sahin: Vangide tervisega tehakse kummalisi eksperimente

12.01.2020 20:15
Nelli Teataja
Kommentaarid
9
Foto:

Mitmetel Jõhvi vangla kinnipeetavatel süveneb kuust kuusse ja aastast aastasse kahtlus, et nad on sattunud mingite ravimikatsetuste keskmesse.

Inimõigused sätestavad, et kui kinnipeetav haigestub, tuleb teda ravida. Ent reaalselt on vangil esmalt üsna keeruline üleüldse oma murega vanglaarstini jõuda, eriarsti vastuvõtule pääsemine on aga veel komplitseeritum ning sõltub sageli isiklikest suhtumistest.
Annab eriarst soovitused teatud toiduainete söömiseks või vältimiseks, pole vanglas siiski võimalik nõutud dieeti pidada.
Lihtsa valuvaigistiga on vangla enam kui tagasihoidlik, otsekui oleks peavalu või hambapõletik karistuse osa, mida leevendada ei saa ega tohi.
Küll aga saavad vangid aeg-ajalt erinevaid tablette, mida serveeritakse ilma pakendite ning kinnipeetavale ei öelda, mis rohuga on tegu. Seega on arestant ilma jäänud ka võimalusest, et keegi nende lähedastest internetist infolehe otsiks ning rohuvõtjat teavitaks, mida ta võtab ja mis kõrvalnähud sellel olla võivad.Vaadatud 2532 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Malle

Kellegi peal peab ju ravimi inimkatsetusi tegema. Kes selleks veel paremini sobivad kui vangid ja hooldekodude, hooldushaiglate asukad. Nii et väga võimalik, et toimubki midagi sellist. Ja mis siis sellest kui toimub, see ju meie kõigi hüvanguks.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi