Skandaalne ja verest nõretav karupoeg Puhh saabub varakult Eestisse

14.03.2024 14:20
Karol Sepik
Kommentaarid
1
Foto:

Verivärske film „Karupoeg Puhh: veri ja mesi 2” jõuab eesti vaatajateni keskmisest kärmemalt, sest eksklusiivse varajase esitaja õiguse sai meie õudusfilmide festival HÕFF.

Nagu nimestki lugeda võib, on tegu viie Kuldvaarika auhinna laureaadi ja möödunud aasta žanrikino hittfilmi kauaoodatud järjega. „Kauaoodatud” on suhteline mõiste, sest originaalteose fännid on peaaegu sama vihased kui filmi peategelane. Ollakse veendunud, et film rüvetab nende lapsepõlve ja fännid võrdlevad seda napalmi heitmisega Saja Aakri metsa. Žanrifännid  on samas enam kui rahul.

Teises osas ei saa viis kuud pärast Saja Aakri metsas toimunud mõrvu Puhh koos oma sõpradega enam rahu – neid otsitakse taga. Kättemaksuks otsustatakse minna linna ja külastada posttraumaatilise stressi käes vaevlevat Christopher Robinit, et vanad arved lõplikult klaarida.

Briti režissööri Rhys Frake-Waterfieldi kõmulise rapperi järg on oma eelkäijast tummisem eelkõige eelarve, aga väidetavalt ka sisu, eriefektide ja vägivalla poolest.

„Võrreldes esimese filmiga on kõike rohkem,” lubab autor ise, kelle Londonis asuv stuudio on keskendunud odavate õudusfilmide tegemisele – kahe aasta jooksul on seal toodetud ligemale viiskümmend linateost.

HÕFFi juht Helmut Jänes nimetab Puhhi-filmi huvitavaks fenomeniks, millest ei saa mööda vaadata. „See, kuidas üks autsaider keerab laste lemmikkangelase kuvandi pahupidi ja teeb temast põlve otsas valmis õudusfilmi, mis teenib vaatamata muttatampimisele miljoneid dollareid, väärib tähelepanu,” ütles ta.

Eelmisel aastal ekraanidele jõudnud „Karupoeg Puhh: veri ja mesi” tõi oma 30 000 dollari suuruse eelarve juures ainuüksi kinodes sisse ligemale kuus miljonit dollarit, aga pälvis ka viis halvimate filmide auhinda Kuldne Vaarikas.

„Ma ei võta seda südamesse, sest ma pole endasse ega oma filmidesse kunagi ülemäära tõsiselt suhtunud,” on Puhhi-filmide autor öelnud kriitikute halvakspanu kohta.

Filmi „Karupoeg Puhh: veri ja mesi 2” levitab Eestis Unlimited Media.

Vaadatud 1315 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jan

Türa poeg Puhh ja vaht! Nagu Raul ütles!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi