Suhted: Lähedaste pulmad mõjuvad rahakotile laastavalt

21.04.2019 18:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto: A. Pärtel
Kommentaarid
7
Foto:

Evelin (34) ja tema abikaasa Hindrek (36) on tänavu suvel kutsutud mitmesse pulma.

Paraku pole pere majanduslik olukord just kiita, ning nüüd on paar mures, et need pulmad mõjuvad eelarvele laastavalt. Kuna tegemist on lähedaste inimestega, siis on ka minemata jätmine päris keeruline.
Evelin jutustab, et iseenesest meeldib talle pulmades käimine väga. "Alati on ju tore jagada armsate inimestega nende elu olulist päeva," ütleb ta. "Praegu on aga olukord selline, et mu abikaasa kaotas poolteist kuud tagasi töö ja uut ei ole tal õnnestunud veel leida.
Ka minu enda teenistus ei ole momendil mitmete asjaolude tõttu just kuigi suur, seepärast tuleb korralikult läbi mõelda ja klapitada, et me omadega välja tuleksime. Meie peres on ka kaks algkooliealist last ning ütleme nii, et kulutusi ikka jagub. Sellele vaatamata oleme püüdnud olla optimistlikud ja usume, et saame ikka hakkama.
Hindrek on hinnatud spetsialist, seega usume, et ta ikka lähiajal uue töö leiab. Paraku ei muuda see kõik fakti, et momendil ja ilmselt sel suvel üldse tuleb meil kitsamalt läbi ajada. Seetõttu on saabunud kolm pulmakutset teinud meid üpriski nõutuks. Üks abiellujatest on minu sugulane, mitte kõige lähedasem, aga siiski piisavalt, et minemata jätmine oleks sobimatu. Minu vanemad käivad selle inimesega väga tihedalt läbi, ning ka mina ise lapsepõlves suhtlesin temaga palju.
Tegemist on väga toreda noore naisterahvaga, kes oleks kindlasti kurb, kui ma peole ei läheks, ja ühtlasi kurvastaksid siis ka minu vanemad ja tema vanemad. Ema räägib neist pulmadest alailma, sinna tuleb terve meie suguvõsa kokku.

Juba tüdrukuteõhtule kulub
Teine pulm on minu hea sõbranna oma. Tema on selline pillava eluviisiga ja kuigi muidu ka tore neiu, siis olen alati märganud ta puhul seda, et ta nagu ei oska aru saada, et teistel ei ole selliseid rahalisi võimalusi nagu tal.
Tal on tavaks näiteks kutsuda sõbrannasid kaasa igasugustele koolitustele, trennidesse ja reisidele ning imestada valjuhäälselt, kui mõni söandabki otse öelda, et see pole rahaliselt talle võimalik. Antud juhul on kõigepealt kutsutud tüdrukuteõhtule, mis toimub ühes eksklusiivsemas spaas ja seal läheb juba üle saja euro ära.
Seejärel loomulikult pulmakink, mis ei saa selle inimese puhul kindlasti olla vaid mõnikümmend eurot. Otse ütlemisest ei oleks kasu, sest tunnen teda juba palju aastaid ja tean, et talle ei jõua kohale, kui inimesed ütlevad, et raha ei ole.
Kolmas abielluja on Hindreku õde. Loomulikult saab ta õele oma olukorda selgitada ja siinjuures saame ehk pulmakingina väiksema summaga hakkama, kuid päris suured kulutused kaasnevad peoga ikkagi. Pidu toimub teises Eesti otsas, aga majutus tuleb endal organiseerida. Kuna pidu tõotab tulla suurejooneline, siis tuleks ilmselt soetada ka mingi uus kleit omale, käia juuksuris. Lisaks autokütus jne, tulebki kokku korralik summa.

Kolm pidu viiks pankroti äärele
Nüüd me siis isekeskis vaagime, et mida teha. Kuhu minna, kuhu minemata jätta. Selge see, et kõiki kolme üritust rahakott välja ei kannata, see viiks pere täiesti pankroti äärele. Samas on kõik kolm sellised olulised pulmad, kuhu peaks minema ja oleks viisakas minna. Isegi kui saab vähemalt kahe pruudiga rääkida, et võimalused praegu on kasinad, siis kogusumma kõige peale tuleb ikkagi suur. Oleks huvitav teada, kuidas on selline olukord lahendatud teistel majanduslikult rasketes oludes peredel? Normaalseks pulmakingiks arvatakse juba saja euro ringis. Kolmed pulmad - kolmsada eurot ainuüksi kingitus. Mäletan, kuidas üheksa aasta eest kui meie abiellusime, oli 500 krooni väga korralik pulmakink. Ei tea, mis nägu praegu tehtaks, kui samas vääringus 32 eurot ümbrikku pistaks?!"Vaadatud 1019 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Kui tüdrukute õhtul kutsuda mees strippar ja talle 100 euri püksikute vahele panna ,siis on ok.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi