Suhted: “Mees soovib suurt pulma, aga mina ei taha sellest kuuldagi!”

14.06.2020 23:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto: A. Pärtel
Kommentaarid
2
Foto:

Kati (27) oli üliõnnelik, kui ta elukaaslane Madis (28) tema kätt palus. Kuid nüüd on paar nii suurtes erimeelsustes, et Kati sõnul ei kujuta ta ettegi, kuidas nad kompromissile võiksid jõuda.

“Madis ootab suurt ja klassikalist pulma, külalisi saja ringis, mängud ja pulmaisa ja nii-öelda täisvärk,” ohkab ta. “Mina aga eelistaksin vaikset registreerimist, kas siis kahekesi või oma kõige lähedasematega.”
Kati jutustab, et on tagasihoidliku loomuga inimene, kes ei armasta suurt tähelepanu. Nii oli ta ikka endamisi unistanud, et kui ükskord peaks Madisega abielluma, tuleks neil armas tagasihoidlik pulm. “Olin mõelnud kahekesi registreerimisest näiteks kusagil eksootilisel saarel või tegelikult miks mitte ka siinsamas Eestis, sellisel juhul oleksime pärast seda näiteks kohe kuskile reisile sõitnud,” räägib naine. “Teine variant oleks olnud väike nii-öelda vastuvõtustiilis pidu, näiteks õhtusöök kõige lähedasematega kusagil ilusas mõisas. Siis oleksid vanemad ja õed-vennad ning parimad sõbrad ikka saanud meid õnnitleda ja oleks kõigil olnud süda rahul. Sellisel juhul oleks niisugusele peole tulnud maksimaalselt kolmkümmend inimest. Kahjuks ilmnes, et Madisele ei sobi kumbki variant. Kahekesi registreerimise laitis ta kohe maha (“Mis siis üldse selle mõte on? Kui juba abielluda, siis teha ikka üks korralik pidu!”), väike vastuvõtu stiilis pidu ei sobinud samuti. Selle puhul hakkas ta üles loetlema inimesi, kes tuleks kindlasti kutsuda - igasugused sõbrad koos elukaaslastega, vanemad, vanavanemad, tädid-onud oma peredega... Lõpuks tegi ta mulle selgeks, et peaks ikka arvestama umbes saja inimesega, vähemaga ei tule välja, sest keda sa siis kutsumata jätad ja pärast on veel pool suguvõsa solvunud. Ja toonitas veel kord, et kui juba, siis juba! “Mingit poolikut ja mannetut asja pole mõtet korraldama hakatagi,” leidis Madis.

Ei jõua kuidagi ­kokkuleppele
Nüüd aga ongi nii, et me ei suuda omavahel kuidagi kokkuleppele jõuda, mismoodi see pulm siis välja peaks nägema. Mina ei soovi pulmaisa ega tobedaid mänge, mulle pole need pulmamängud mitte kunagi meeldinud. Aga Madise meelest oleks see just tore viis rahvast omavahel lähendada, sest “ega siis terve õhtu ei saa ainult süüa, inimestel hakkab igav!”
Temale läheb väga korda, et inimestel oleks lõbus ja tegevust, sest mis pulm see siis muidu selline on. Mina ütlesin, et kindlasti on nende hulgas palju minutaolisi tagasihoidlikumaid, kes samuti ei taha neid mänge mängida. Nemad tunneks ennast just siis ebamugavalt, kui kohustuslikus korras mingites kotijooksudel või muna lusikal mängudes peaksid osalema. Madisel aga oli kohe vastuargument olemas, et ega see osalemine siis kohustuslik ei ole, mängivad ikka need, kes soovivad! Nojah, minul pruudina ei oleks muidugi mingisugust pääsu... Kuidagi väga nukraks teeb, et Madis minu soovide ja mõtete vastu nagu üldse huvi ei tunne, vaid hoopiski laidab neid maha nii kuidas vähegi saab ja oskab. Suur pidu läheks ju pealegi ka kohutavalt kulukaks, ega meil ei kasva rahakott puuga seljas, aga jällegi - Madise meelest leiame selle summa ikka, vanemad ka toetavad ja pulmakinkide näol saab osa raha ju tagasi. Kuid minul tekib küsimus, milleks ometi?

Mõte pulmadest tekitab hirmu
Ühesõnaga, mina tema plaanidest sugugi vaimustuses ei ole ja ka ei arva ma, et iga poolvõõras lellepoeg meie pulma peaks tulema. Kas pole pulmad siiski mitte selleks, et jagada oma rõõmu lähedaste, mitte iga suvalise tuttava või kauge sugulasega? Kogu see asi tekitab minus hirmu ja ebameeldivat tunnet, selle asemel et olla peatsetest pulmadest rõõmsas elevuses nagu üks pruut peaks olema. Kole kahju on, et oma peigmees sellest sugugi aru ei saa. Ta on koguni nördinud, tema meelest peaks mul hea meel olema, et ta tahab ilusa ja korraliku peo korraldada. Madis ongi otse öelnud, et tema lihtsalt ei mõista mind. Mismoodi nüüd neis asjus mingile kompromissile jõuda? Väga keeruline! Madis ei taha ju omalt poolt mingeid järeleandmisi teha, tema on suhtumisega: kõik või mitte midagi!”Vaadatud 651 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
tehke

koerapulmad

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi