Suhted: Murelik ema: "Tütre peigmees on kontrolliv ja armukade!"

09.09.2018 17:05
Anna-Britt Gnool
Kommentaarid
2
Foto:

Helle (54) on 28-aastase tütre ema. Ta peaks olema õnnelik, sest tütrel on juba pikemat aega elukaaslane ning tuleval suvel olevat pulmigi oodata, kuid paraku tunneb ta oma hinges sügavat rahutust.

Niipalju kui ta on kuulnud, näib tulevane väimees olevat väga armukadeda ja kontrolliva loomuga ning Helle kardab, et tütrel saab sellise mehe kõrval väga raske olema.
Helle jutustab, et tema tütar Triinu (nimi muudetud) on oma noormehe Margusega (samuti muudetud nimi) koos olnud veidi üle aasta, sellest koos elatud on noortel umbes seitse kuud. "Olen noormeest korduvalt näinud ja üldiselt paistab ta sümpaatne - on alati viisakas, tal on ka hea haridus ja korralik töökoht," räägib ta. "Nii et iseenesest tundub igati normaalne väimehe-kandidaat, kas pole? Kuid Triinult olen ma kuulnud asju, mis teevad mind ikkagi ärevaks. Näiteks helistab Margus talle päeva jooksul kordi ja kordi, tahtes teada, kus neiu on ja mida parajasti teeb.
Olen kuulnud näiteks pealt sellist vestlust, kus Triinu muudkui kordab, et "jah, muidugi ma olen ema juures, kus ma siis veel peaksin olema?" Kui pärast asja olen uurinud, siis on tulnud välja, et see ongi Marguse puhul tavaline käitumine! Tema kartvat alatasa, et Triinu teda kellegagi petab, ometi pole tüdruk talle kunagi selleks mingit alust andnud. Ma olin tõtt-öelda päris nördinud sellest kuuldes. Mis suhe see selline on, kus pole mingit usaldust ja kus üks osapool ei tohi isegi omaenda emal külas käia, ilma et teda milleski inetus kahtlustama ei hakataks? Triinu poetas mokaotsast, et tema meelest on see mõneti isegi meelitav, kuna näitab, kui väga Margus teda armastab ja kui kangesti kardab temast ilma jääda. No andke andeks, minu arust on see lihtsalt haiglane! Ja kardan, et väga varsti saab ka Triinu ise sellest aru. Oleks muidugi tore, kui see juhtuks enne pulmi ja lastesaamist.

Kiire jutt pulmadest
Nende abiellumisest on juttu olnud juba üsna suhte algusest peale. Triinu on jällegi väga uhke, et Margus nii kiiresti abieluettepaneku tegi - ta toob ikka näiteid oma sõpruskonnast, kus elatakse koos juba aastaid ja aastaid ning meespool ikka naiseks ei palu. Ta ei saa aru, et ilmselt ei ole siin midagi tegemist romantilise meelelaadiga ja et meelituse asemel peaks nii kiire kosimine hoopis ettevaatlikuks tegema - tõenäolisem on see, et mees tahab teda lihtsalt võimalikult kiiresti nii öelda oma käpa alla saada.
Tuleb tunnistada, et ma vestlesin ka ühe Triinu sõbrannaga, keda aastate jooksul päris hästi tundma olen õppinud, tore tüdruk on. Küsisin temalt niimoodi ääri-veeri nelja silma all, et mida tema siis ka Margusest arvab. Vastuseks tuli see, mis kinnitas mu enda tähelepanekuid ja Triinu poolt öeldut: muidu tore noormees, aga tohutult armukade ja kontrolliv. Sõbranna sõnul pidid nad omavahel sageli vaidlema ja tülitsema selle üle, kus Triinu on käinud ja millal ja kellega. Korra olevat ta Triinut isegi sellepärast nutmas näinud. Samas teadis ta seda, et Triinu väga seda Margust armastab. Kas ka vastupidi nii on, seda tema ei osanud öelda, ehkki kinnitas, et Triinu ise seda igatahes usub küll. Ja et ta väga-väga ootab oma pulmi.

Kas ta teeb suure vea?
Olen kohe päris mures oma tütre pärast - kardan, et ta teeb suure vea. Tean seda tüüpi mehi küll nagu see Margus on, ja olen paraku kursis, et sellistega õnnelikke suhteid naljalt tulla ei saa. See, mis võib-olla suhte alguses tundubki hooliva ja romantilise käitumisena, paistab õige pea sellena mis ta tegelikult on: lihtsalt haiglase kontrollimisvajadusena. Sellistes suhetes naistel puudub igasugune vabadus, igasugune õigus otsustada oma tegude ja käikude üle. See hakkab kohutavalt ahistama ja nii ei ole võimalik elada.
Kahjuks ei saa Triinu sellest praegu üldse aru, ta käib ringi, pea pilvedes, ja usub, et on leidnud oma elu armastuse. Ta arvab, et ma saan kõigest valesti aru ja teen Margusele liiga. Noh, elame-näeme, kellel meist õigus on. Mul oleks ainult hea meel, kui ma eksiksin, aga kahjuks sisetunne ütleb, et ega ikka ei eksi küll."Vaadatud 1053 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
jah !

see mees on väga haige tegelane kellest tuleks eemale hoida kui katkust ! Abielus olles näitab selline tüüp oma õiget nägu ning see on julm ! ehk mees tõmbab ise ringi ning arvab,et teised kõik elavad samasugust elu .

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi