Suur viljakuse horoskoop! 12 päikesemärki koos nende eraelu vigade ja võitudega!

18.08.2019 21:35
Maria Johanson Illustreeriv foto
Kommentaarid
0
Foto:

Jäär
Mõlemast soost Jäärad tahavad palju saavutada. Lisaks tahavad nad, et neil oleks kõik kõige parem – nende lapsed peavad olema kõige targemad ja ilusamad, täpselt nagu kõik muugi nende elus.
Kindlasti on nii mõnigi Jäär selle mulje jätmise nimel ka veidi bluffinud, näiteks end sotsiaalmeedias paremast küljest näidanud, ent üldiselt pingutavad nad oma eesmärkide nimel ausa pühendumisega.
Jäärast lapsevanemal on ambitsioon olla superinimene. Ta tahab saavutada kõikjal – igal rindel ja igas valdkonnas.
Kuna Jäära juhtplaneet on Marss, mida seostatakse sõjakuse ja võidujanuga, mõjutab see ka Jäärade igapäevaelu.
Kui Jäär saab oma esimese lapse, võib tema jaoks alguses olla veider see, et teine inimene sõltub temast täielikult. Jäär on harjunud keskenduma peamiselt endale ja seadma oma vajadused esiplaanile, seega tal võib olla esialgu keeruline pöörata oma tähelepanu kellegi teise suunas.
Aga tüüpiline Jäär on ka hea õppija ning omandab uusi teadmisi ja oskusi nobedalt. Õige ruttu saavad talle lapse vajadused selgeks ning ta annab oma parima, et tema lapsel oleks kõik vajalik olemas ning vähemalt sel ajal kui keegi näeb, ka parimad riided seljas.
Jäär võib vahel tunda süümepiinu, sest ta eeldab, et lapsed saavad ise paljude asjadega hakkama, kuid tegelikult näitab ta sellega lastele väga head eeskuju.
Jäär on oskuslik tagalajõudude kasutaja ning näeb meeleldi, et osa aega tegeleb tema lapsega keegi teine, olgu selleks siis teine lapsevanem, vanavanem või hoidja. Nii saab Jäär väärtuslikku aega oma akude laadimiseks, töisteks arenguteks ning oma tublidusega säramiseks. Viimane on oluline asi, mida ei tasuks ühegi Jäära puhul ignoreerida.
Jäär ei küsi kunagi kelleltki luba selleks, et olla tema ise või ajada taga oma eesmärke. Jäär on väga võimas eeskuju ja julgustab lapsi pidevalt midagi õppima.

Sõnn
Inimene, kes Sõnniga pere loob, ei pea seda vähemalt lapsevanemlikest aspektidest lähtudes kahetsema.
Mõlemast soost Sõnnidele on pere ääretult oluline teema ning nad keskenduvad kõigis muudeski oma elu aspektides sellele, et nende järeltulija(i)l millestki puudust ei peaks olema.
Sõnni juhtplaneet on ilu ja armastuse planeet Veenus. Tänu Veenuse mõjudele on Sõnn enamasti kena ja hoolitsetud ning selline on ka tema kodu. Ka saab ta enamasti ilusaid lapsi ning hoolitseb selle eest, et need alati puhtad ja klanitud välja näeksid.
Veenuse negatiivsemate külgede hulka kuulub teatud kalduvus norida. Sõnni peres on kaht sorti lahendusi – ühed on tehtud vastavalt tema näpunäidetele ja teised on lihtsalt valed.
Kõik materiaalne on Sõnnile väga oluline. Ta pingutab selle nimel ise ning veelgi enam ootab seda oma partnerilt. Ka järeltulija(i)l peab kõik vajalik õigeks ajaks olemas olema, siin mööndusi ei tehta.
Sõnn käib rahaga ja ajaga väga arukalt ringi ja usub investeerimisse. Seega pole mingi ime, et kui Sõnn on investeerinud oma aega lapse kasvatamisse, siis ta tahab selle eest ka tunnustust saada. Sõnni lastel on head kombed, nad austavad endast vanemaid inimesi ja ilmselt jumaldavad ka oma vanemaid. Kuigi Sõnn tahab oma lastega lähedane olla, ei kavatse ta siiski hakata nende parimaks sõbraks.
Sõnnile meeldib väga teiste elu organiseerida, mistõttu sobib ta lapsevanema rolli ideaalselt. Ja kui rääkida Sõnnist naise prioriteetidest emana, siis tuleb tunnistada, et see naine peab oma eesmärkidest piinliku täpsusega kinni. Kui tema rolliks on lapsed ja kaasa rolliks majanduslik kindlustatus, ei lase Sõnn kummalgi oma ülesannetest kriipsujagugi kõrvale kalduda.
Tüüpiline Sõnn ei kasuta oma lapse või laste kasvatamisel palju kõrvalist abi, talle meeldib, kui kõik tema jaoks oluline on tema kontrolli all. Ka ei krahma ta enesele kõrvaltöid, sest peab oma kokkulepitud panust igati piisavaks.

Kaksikud
Kaksikutest lapsevanema jaoks on vanemlus üks tema elu rollidest. Põnev mõttetöö ja mitmekülgsed tegevused on teda iseloomustanud tema enese lapsepõlvest saati ning lapsevanemaks saamine on üks tahk tema elu vaheldusrikkast hulktahukast.
Kaksikute juhtplaneet Merkuur soosib kiiret mõttetööd, ohtrat suhtlemist ning laia tutvusringkonda,. See kõik on olemas igal Kaksikutest lapsevanemal, mistõttu ta on sageli oma tänava, kollektiivi või kogukonna keskmes.
Kaksikutest lapsevanem võib olla keeruline ja vahel lausa vastuoluline, kuid igav ei hakka temaga kunagi. Kaksikud on niivõrd mitmekülgsed, et perekond ei tea kunagi, mida Kaksikutest kaaslane võib järgmisena öelda või teha. Tema kodus pole ühtegi igavat hetke, kuigi pereliikmed võivad kohati lausa igavust taga igatseda.
Kaksikutest ema ei saa midagi parata, et tema teod võivad vahel olla mitmeti mõistetavad – ka tema element õhk on pidevas liikumises! Kui tal oleks jäigad põhimõtted, siis poleks ta päriselt tema ise. Kaksikute elu on täis ootamatusi ja see muudab elu nendega ääretult põnevaks.
Kaksikute lastel on reeglina palju võimalusi erinevateks huvitegevustest. Ka kaasavad vanemad neid lahkelt oma tegemistesse – nii neisse, mis on lastele eakohased kui vahel veidi ajast ette tõtates. Tänu sellele on Kaksikute lapsed laia silmaringiga, osates elu näha ja analüüsida ning mitte peljates oma seisukohti välja öelda.
Kaksikud ei suru kunagi oma laste algatusvõimet alla ega pea nende hinnanguid täiskasvanute omadest põrmugi kehvemaks. Kui Kaksikule üldse midagi ette heita saab, siis ehk seda, et nad armastavad rääkimist kaugelt enam kui kuulamist.
Kõrvalist abi vajavad Kaksikud laste kasvatamisel vähe. Neile meeldib projekti- ja kaugtöö ning lapsed ja lemmikud võivad reeglina kaasas käia. Kuid kui lastel tekib suuremana soov veeta aega teiste inimestega, pole Kaksikud selle peale põrmugi kadedad.

Vähk
Vähi jaoks on lapsed elu äärmiselt oluline osa – nende vastutustunne uue põlvkonna ees on sodiaagi kõrgeim.
See aga võib kaasa tuua ka Vähi otsuse sootuks lastetuks jääda. Kui ta pole kindel, et suudab alati parimat pakkuda, võib ta otsustada, et jätab selle tähtsa sammu oma elus hoopis tegemata. Siin päästab päeva ja pere otsusekindel partner, kes Vähile hella diskreetsusega selgeks teeb, et nüüd on aeg lapsevanemluseks küps ning et mõlemad ja pere tervikuna on selleks igati valmis.
Vähi samme ja mõtteid juhib Kuu. Ning täpselt nii, nagu Kuu puhul on kõige muutumatum see asjaolu, et ta on kogu aeg muutumises, on samamoodi ka Vähiga. Tema meeleolud on tsüklilised ning muutuvad ja korduvad üha ja üha.
Mõlemast soost Vähkide rinnas tuksub õrn ja hoolitsev emasüda. Võimalus anda, jagada, toetada ja vastutada on oluline osa tema eneseteostusest.
Kui Vähk teostab end pigem kutsetöös või äris kui perekonnas, muutub ta ka tööolukordades lapsevanemlikuks, sekkudes oma kolleegide või alluvate tegemistesse mõnikord lausa kohatuseni küündiva ebadiskreetsusega. Õnneks juhtub sellist asja siiski harva, sest Vähile on konventsionaalsus ja viisakus väga olulised ning nende järgimist nõuab ta ka oma lastelt.
Vähk suhtub perekonda üsna idealistlikult ja soovib luua ilusa ning mugava kodu. Ta pühendab palju aega ja energiat enda ning laste suhetesse ning ilmselt on ta laste usaldusisikuks kuni elu lõpuni.
Kuna Vähk võib olla veidi häbelik või vaoshoitud, siis annavad lapsed talle hea põhjuse, miks teiste vanematega rohkem suhelda. Lastest rääkimine võimaldab Vähil inimesi paremini tundma õppida, et teha kindlaks, kas nad on tema tähelepanu üldse väärt või mitte. Vähi jaoks on tõeliseks usalduse märgiks see, kui ta kutsub kedagi enda koju, sest kõiki inimesi ta oma pühamusse ei luba. Veel hoolikalt jälgib ta ainult seda, kes tema lapsi suunata võib.Lõvi
Lõvi teab tavaliselt juba verinoorena, et tema tulevase eneseteostuse osaks on ka lapsevanemlus. Mõte ühest lapsest teda reeglina ei rahulda – ta hindab kõrgelt dünaamilist ja häälekat perekondlikku õhustikku, kus on ka mitu last. Tõenäoliselt on Lõvi toidu- ja lauamängulaua taha oodatud ka laste sõbrad.
Lõvide astroloogiliseks juhiks on taevas särav Päike ning seda ei tasu nendega suhtlemisel kunagi unustada. Sarnaselt oma samme ja mõtteid juhtivale suurele ja kuumale tähele on Lõvid intensiivsed ja vahel lausa kõrvetavalt palavad.
Väga kindlalt on nad seda ka lapsevanematena. Lõvi jaoks on lapsevanemaks olemine tema kõige suurem eneseväljendus: roll, millesse Lõvi pühendub 100 protsenti. Kui vaja, jääb kõik muu kõrvale, sest lapsel on teda parajasti vaja.
Lõvi on selline lapsevanem, kes tahab kõigega kursis olla ja kõigega ise tegeleda. Vanavanemad ja hoidjad-õpetajad võivad olla, kuid Lõvil on neile ridamisi ettekirjutusi. See kehtib ka lasteaedade ja koolide õpetajaskonna kohta, sest Lõvist vanem on kindel, et tema võsuke vajab täpselt seda, mida vanem arvab teda vajavat.
Lõvi on uhke selle üle, et kasvatab võimekaid ja edukaid inimesi, kellest kasvavad maailmamuutjad.
Lõvi pole kunagi õel ega väiklane, kuid ta võib vahel väga karm olla. Kuna Lõvil on suured eesmärgid, võib olla raske talle meele järele olla. Lõvil on kõrged standardid, mida ta ise alati järgib ning ta ei pruugi märgata, et survestab oma lapsi liiga palju. Samas, kui Lõvi laps kasvab üles ja temast saab edukas arst, jurist, ärimees või kes iganes, on ta oma päritoluperele igati tänulik. Lõvi pühendumine oma lapsesse oli kogu vaeva väärt!
Miski ei saa Lõvi takistada, kui tal on selge siht silme ees ja tema sihikindlus tähendab seda, et tema lapsed võivad saada sisse kõige parematesse koolidesse. Isegi, kui Lõvi lastest kasvavad vanemale täielikud vastandid, on kasvukeskkond nende elu väga palju mõjutanud.

Neitsi
Neitsi on lapsevanemana ää­retult meeldiv, kätkedes eneses terve rea neid omadusi, millest on kerge lugu pidada ning mis muudavad ühiselu lihtsamaks.
Tüüpiline Neitsi on juhtplaneet Merkuuri mõjul arukas, hea suhtleja ning suurepärase organiseerimisvõimega. See võimaldab tal end edukalt teostada nii lapsevanemana kui ka elu teistes rollides – ööpäevas on ometi 24 tundi ning nende arukas jaotus võimaldab suhteliselt vähese vaevaga palju saavutada. Mitte, et Neitsi tööd põlgaks – otse vastupidi! – talle ei meeldi lihtsalt see, kui töö korraldamatus tulemusi segada võiks. Seepärast mõtleb ta kõik hoolikalt läbi, seab paika oma eesmärgid ning tegutseb vastavalt nendele.
Neitsist lapsevanem on huvitav segu kontrastidest. Vanemlik roll annab talle võimaluse planeerida ja lapsi juhendada. Teisest küljest laseb see Neitsil olla mänguline ja end lõdvaks lasta.
Mõne Neitsi jaoks on emaks või isaks saamisega harjumine üsna lihtne, kuid teised peavad rohkem kohanema. Neitsi on harjunud oma privaatsusega ja tal on vaja aega, et leppida sellega, et privaatsust tuleb lapsega jagada.
Neitsi on võimeline kainelt mõtlema ja nägema suuremat pilti. See aitab tal mõista, et tema lastest kasvavad tublid täiskasvanud.
Neitsil on tema korralikkuse, tõsiduse ja organiseerimisvõime kõrval on ka humoorikam ja filosoofilisem pool, tänu millele võtab ta laste saamist kui suurt seiklust.
Neitsist vanemale mõjuvad tema lapsed ning nendega seotud teemad meelelahutusena ja muudavad iga olukorra tema jaoks rõõmsamaks. Seepärast on Neitsid sageli just need lapsevanemad, kes lasteaia- või kooliürituste organiseerimises kaasa löövad, tehes seda hoolikalt pedagoogide juhiseid järgides, kuid pakkudes mõnikord omalt poolt hästi töötavaid ning korraldust kergendavaid ettepanekuid.

Kaalud
Kui Neitsi on lapse(d) saanud, vajab ta kõrvalist abi üpris vähe. Lasteasutusi valib ta hoolikalt ning tõenäoliselt on valikuga rahul nii ta ise kui ka see, kellele valiti.
Kaalude jaoks on lapsevanemaks saamine suur ja oluline otsus, mis tuleks nende arvates eriti hoolikalt läbi kaaluda.
Tõsi, tihti langetab elu selle otsuse, vähemalt esimesel korral, nende eest lihtsalt ära. Veenuse kaitsealustena on Kaalud juba noortena altid armastusele ja lähedusele ning teadupoolest võib intiimsem läbikäimine tuua kaasa ka uue elu saabumise maailma... ja Kaalude ellu.
Loomulikult lööb see, eriti nooremate, aga tõenäoliselt igas vanuses Kaalude elu kaalukausid hoogsalt kõikuma. Mõningat kõrvalist abi kasutades saavad nad siiski oma tasakaalu kätte ning neist saavad igati tublid, motiveeritud ning armastavad lapsevanemad.
Muide, vanemlus võibki olla just see, mis aitab muidu tasakaalututel Kaaludel õiget tasakaalu leida. Kaalude jaoks on suhted väga olulised ja kuigi see läheb nii mõnegi eneseabiraamatuga vastuollu, sobib Kaaludele teiste nimel elamine. Lapsed sobivad seetõttu väga hästi Kaalude ellu.
Kaaludele ei meeldi kiirustada ja nad oskavad väga hästi lastega hetkes kohal olla. Kaalusid rõõmustavad laste veidrused ja küsimused, ta võib lastele pikalt seletada, miks taevas on sinine ja kuidas vahvli peale ruudud tehakse.
Väärib märkimist, et Kaaludest ema on lapsele välimuse mõttes hea eeskuju, sest Kaalud hoolitsevad alati oma välimuse eest ega lase end pärast lapse sündi käest.
Mõlemast soost Kaaludele meeldib lapsele riideid valida ja ta jälgib alati, et tema laps oleks stiilselt riides. Vahel võivad Kaalud olla üsna edevad ja väljendavad seda ka läbi oma laste.
Seepärast tuleks neil enesele aeg-ajalt meelde tuletada, et lapsed pole tulnud tema elus selleks, et tema edevust välja rahuldada.
Vahel on Kaaludest vanemal veidi raske aktsepteerida, et tema laps on kasvanud suureks, elab oma elu ning väärib oma privaatsust.

Skorpion
Skorpion kiirgab enesest kirge ja seksuaalsust hiljemalt sellest ajast, mil seadus temaga seksida lubab, mõnikord aga veidi varemgi. Seepärast tuleks Skorpionist noorele kindlasti selgitada rasestumisvastaste vahendite olemust ja olulisust.
Ent varem või hiljem see juhtub! Skorpioni jaoks on uue elu sünd müstiline kogemus, mis võib teda algul täita kahtluste ja hirmudega, ent elu lõikes peab ta seda üheks oma kõige õigemaks otsuseks, sõltumata sellest, mitmenda lapsega parajasti tegu on.
Olulised eluväärtused on Skorpionil reeglina paigas ning ta jagab neid meeleldi oma lastega. Sõltumata sellest, kas tegu on ema või isaga, on ta laste jaoks autoriteetne kuju, keda armastatakse, järgitakse ning tihti ka pisut kardetakse.
Nimelt on Skorpion küllalt mõjukas ning kehtestab end perekonnas mööndusteta, ehkki reeglina isegi mitte häält tõstes. Samas on tema hinnangud kaaslaste tegevusele otsekohesed ja õiglased, ehkki mitte alati meeldivad kuulata.
Ei tasu karta, et Skorpionist vanem kunagi laste peale väga vihastaks, piisab sellest, kui ta last kurja pilguga vaatab. Skorpion kaitseb oma lapsi väga.
Enamik Skorpione kohaneb emarolliga kergesti ja kiirelt. Kuigi Skorpionitel võib kuluda aega enne, kui nad teiste suhtes leebuvad, sulatab laps kiirelt Skorpionist ema südame. Peagi ei valmista Skorpionile enam raskusi lapsega sideme loomine, vaid hoopis mõte, et ühel päeval lendab laps pesast välja.
Skorpionist ema töötab selle nimel, et tema lastel oleks hea tulevik. Majanduslik kindlustatus on Skorpioni jaoks väga oluline ja emadus paneb teda selle nimel veelgi enam vaeva nägema.
Skorpionil on väga hea intuitsioon ja ta usaldab peaaegu alati oma sisetunnet. Ja seda ta peabki tegema, sest see juhib teda peaaegu alati õigele teele. Nii võivad ka teised tema valitud hoidjat, lasteaeda või kooli üsna mööndusteta usaldada – kui Skorpioni sisetunne on selle heaks kiitnud, on tegu tõesti turvalise valikuga.

Ambur
Kui Ambur saab lapsevanemaks tema enese valitud ajal, on see aeg tõenäoliselt pigem hiline kui varajane. Nimelt meeldib paljudele Amburitele kaua vaba olla, reisida ja maailma avastada. Ning sellest loogikast, et suhteid saab vahetada, aga lapsi mitte, saavad Amburid väga hästi aru.
Olles oma otsuse langetanud, saab Ambur vanemarolliga igati kenasti hakkama ning lapsed on tema rõõmsameelsest olekust ja oskusest elumuredega otsekui žongleerides toime tulla.
Tõsi küll, ka noores eas lapse saanud Amburid võivad olla väga vägagi head vanemad. Tõenäoliselt kaasavad nad lapse paljudesse oma ettevõtmistesse.
Ambur saab lastega hästi hakkama, kuid lapsed nõuavad palju aega ja energiat.
Kuigi Ambur võib olla osav planeerija ja organiseerib lastele tegevusi, on tema enda graafik juba niigi täis. Nüüd oleks vaja veel teise inimese plaanid sellesse graafikusse mahutada ja see võib osutuda keeruliseks.
Amburit juhib Jupiter, mis tähendab seda, et Ambur võib võtta endale liiga palju kohustusi või vältida kohustusi täielikult. Ambur on tuntud selle poolest, et ta kõigepealt tegutseb ja alles siis mõtleb. Õnneks on Jupiter oma kaitsealusele andnud ka suure hulga head õnne, tänu millele Ambur ja tema lapsed hästi hakkama saavad.
Amburist vanem väärtustab väga ausust ning tänu sellele on tema lapsed reeglina ausad ja julged, häbenemata oma seisukohtadest ja kogemustest rääkida. Ilmselt ei tule neist ei kiusajaid ega kiusatavaid, pigem astuvad nad ebaõiglust kohates sellele julgelt vastu.
Veel on Amburist vanemale tähtis, et tema lapsed saaksid osa erinevatest seiklustest ja võimalustest maailma avastada. Seetõttu soosib ta treeninguid ja spordilaagreid, ekskursioone, matku, ringe ja noorteliikumisi. Ka on ta meeleldi nõu ja jõuga abiks erinevate ettevõtmiste organiseerimisel.
Amburist lapsevanem ei pruugi vajada kõrvalist abi oma lastega toimetulekuks, kuid kui keegi on valmis tema eest osagi olmelisi kohustusi enda kanda võtma, on ta väga tänulik. Kokkuleppel võib see tänu olla materiaalne, sagedamini aga kaasab Ambur abijõud oma seikluslikku, kuid küllalt kaootilisse ellu ning usub, et sellest piisab.

Kaljukits
Kaljukits on pühendunud ja põhjalik kõiges, mida ta teeb ning lapsevanema roll pole siin kindlasti mingiks erandiks.
Tõenäoliselt pole liignoorelt lapse saamine tema elumurede top mõnekümnes, sest teismeline Kaljukits on hõivatud õppetöö, treeningute või muuga, mis ta on enesele eesmärgiks seadnud.
Kaaslase leidmisesse ja suhetesse üldse suhtub Kaljukits väga tõsiselt, olles siinjuures pigem häbelik, kui aktiivne. On ta aga ühele mehele või naisele n-ö pilgu peale pannud ja oma otsuse langetanud, ei pruugi too arugi saada, kuidas ta diskreetselt pereellu võrgutati.
Kaljukitse juhib Saturn, mis sümboliseerib autoriteetsust, mehisust ja struktuuri. Seetõttu on Kaljukitsest mees tõeline autoritaarne pereisa – ka sel juhul, kui ta alati liberaalide poolt hääletab. Kaljukitsest naine aga võib perekonnas mõjuda küllalt mehelikult, sobitudes sotsiaalsete näitajate poolest nii ema- kui ka isarolli.
Kaljukits ei karda piire paika panna ega õpetada lastele olulisi õppetunde elus. Ta tahaks lastega lähedane olla, kuid ta ei pea vajalikuks olla lapsele parimaks sõbraks. Kaljukitsest vanem eelistab pigem “karmi armastust”, ta peab lapsele tõsiseid loenguid ja jagab kohmakaid kallistusi.
Kaljukitsel on kombeks tundeid enda sees hoida, ent ta võib neid väljendada läbi tegude (kuid kindlasti mitte verbaalselt). Tema enda lapsepõlves võis olla nii mõnigi karm kogemus, mis võis juhtuda tema enda süül, sest Kaljukitsest lapsed tahavad palju saavutada ja võtavad seetõttu suuri kohustusi.
Kaljukits on oma pere kalju, mis hoiab kõiki teisi kindlalt paigal. Kaljukits on väga töökas ja teenib hästi, seega ilmselt on ta pere peamine rahateenija.
Ning ehkki Kaljukits ei käi teistelt oma eraelu kohta nõu küsimas, võiks talle siiski soovitada, et võtku laste nimel sagedamini aega maha. Kasvõi selleks, et lapse esinemisi vaatamas käia või temaga rohkem aega koos veeta.

Veevalaja
Veevalaja jaoks on elu täis üllatusi. Täpselt samajagu on ta ise üllatusi täis oma pereliikmete jaoks. Muutumatu on see, et kõik muutub, kuid erinevalt Vähist, keda juhib tsükliliste muutustega Kuu, on Veevalaja muutuste skaala kantud Uraanist. Seetõttu pole muutumistes midagi tsüklilist, elu lihtsalt ongi pidevas muudatuste ja ümberkorralduste tuules.
On lapsi, kellele sobib see imeliselt hästi. Ja on ka teistsuguseid. Kelle Veevalaja saab, on jumalik rulett.
Veevalaja «leivanumbriks» on organiseeritud kaos ja tema lastekasvatusstiil võib kiirelt muutuda. Kuna laps ise on endine, võib see tema jaoks küllalt keeruline olla.
Elu Veevalajast vanemaga võib olla seikluslik või lausa hullumeelne, kuid see pole kunagi igav.
Veevalaja näeb oma eksisteerimist kui suurt teekonda ja ta tahab, et tema lapsed kogeksid elumaagiat nii kaua kui võimalik.
Veevalajast ema kohta võiks öelda, et oodata tuleb ootamatut. Sama kehtib ka emotsioonide kohta, sest ühiskondlikus elus nii meeldivad Veevalajad võivad koduseinte vahel olla küllaltki dramaatilised.
Intiimsus võib Veevalaja jaoks tekitada ebamugavust ja ta tunneb end mugavamalt siis, kui kuulub kogu maailmale, mitte vaid ühele inimesele.
Lapsevanemaks saamise üks suurimaid üllatusi ongi tema jaoks ilmselt see, et see võib esile kutsuda nii palju suuri tundeid.
Ühel hetkel võib ta südamest nutta, ent järgmisel muutub väga jäiseks. Võib kuluda aega enne, kui ta leiab perekonnas õige tasakaalu.
Sagedamini kui teised vanemad võib Veevalaja vajada lapse või laste kasvatamisel kõrvalist abi. Kui ta veendub, et see on lapsele igati hea, võib juhtuda ka nii, et kõrvaline abi oma lapse elus saab hoopis Veevalajast endast. Tõsi küll, ka selles rollis võib ta olla suisa erakordselt tore.
Kui aga Veevalaja õpiks nii enesele kui ka oma järeltuli­ja(te)le piire seadma, on sellest palju kasu nii temal endal kui ka noorel põlvkonnal.

Kalad
Kalade elu on sageli küllalt rutiinivaba ning selles vaimus kasvatavad nad ka oma lapsi. Tulemus võib olla geniaalselt hea, ent mõnikord ka lihtsalt hooletusse jättev.
Kaladele ei meeldi see, kui talle öeldakse, mida ja kuidas ta peab tegema, mistõttu tal võib olla raskusi sellega, et laps õigel ajal voodisse saada või lapsele kindlad söögiajad paika panna.
Kõige parem on see, kui tal on partner, vanavanem või lapsehoidja, kes lapsele mingisuguse päevakava aitaks paika seada.
Mõned Kaladest lapsevanemad seavad oma lapsed üsna kõrgele pjedestaalile ja nad hindavad kõrgelt iga hetke, mille saavad lapsega koos veeta. Isegi siis, kui lapsed kasvavad suureks, on nad temaga väga lähedased.
Kaladest ema võib oma lapsele olla parim sõber ja usaldusisik: ta täidab kõiki neid rolle ja jätab mulje, et see on tema jaoks lihtne.
Kaladest isa vajab juba lapseootuse ajal enese kõrvale rahulikku ja tugevat naist, kes talle kenasti ära seletab, mida temalt isana oodatakse. Tulemused on üle ootuste head – Kaladest mehe tarkus ja empaatia rakenduvad kasvatusküsimustes väga kenasti.
Kaladest vanemal on mitmeid veidrusi. Tema süda on õiges kohas, isegi siis, kui tema mõtted on kuskil mujal.
Tema kodus pole nn tüüpilisi päevi. Kaladest vanema jaoks pole raske välja mõelda põnevaid väljasõite, mida terve pere naudiks.
Kalade suurimaks miinuseks on aga oskamatus piire paika seada. Samas on Kalade intellekt, vaimsus ja heatahtlikkus lastele suurepäraseks eeskujuks.
Kaladest ema on eeskujuks ka oma hoolitsetuse ja välimuse mõttes. Ta võib olla võrgutav sireen ja maaema korraga. Kaladest ema tahaks oma pere sulgeda mugavasse ja luksuslikku mulli. Isegi dresse kandes näeb Kaladest ema hea välja ja teised võivad teda lausa kadestada.

Vaadatud 2127 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi