Tele: Loe, milliseid uusi saateid saab näha Eesti telemaastikul

02.09.2018 19:20
Gert Liivamäe Foto: ETV
Kommentaarid
0
Foto:

Kolm suuremat eestikeelset telekanalit alustavad sügishooaega ning hulk häid saatesarju ja lavastatud sarju tuleb taas vaatajate ette. Aga mida on päris uut, mida eelmisel hooajal ei olnud?

ETVs alustab 4. septembri õhtul uus intervjuusaade "Esimene stuudio“, mis on eetris teisipäeva, kolmapäeva ja neljapäeva õhtuti. Saadet hakkavad juhtima Andres Kuusk, Johannes Tralla ja Anna Pihl ning arutatakse päevakajalisi teemasid alates poliitikast ja majandusest, lõpetades sotsiaalia ja kultuuriga. Kord kuus läheb Riigikogu valgest saalist eetrisse pikem parlamendipoliitika debatt.

ETV uued saated
7. septembril alustab ETV ekraanil Ivo Linna mälumänguga „Reis ümber Eesti“. Igas saates võetakse ette üks maakond ning pannakse proovile tuntud inimesed. Eestit aitab avastada tarmukas püstolreporter Pille Riin, keda kehastab Liisa Pulk ning kes püüab telepurki iga maakonna uuemad ja vanemad saavutused.
Esmaspäeva õhtuti alates 3. septembrist on kavas dokumentaalsari "Areeni varjus", mis toob meie ette senikuulmata lood suurte spordikangelaste elust. Saatesarja autor on Ken Saan ja toimetaja Andrus Nilk.
22. septembrist viib ETV oma vaataja rännakutele Väino Laisaare, Ivo Tšetõrkini ja Herbert Murdiga. Mehed võtavad ette reisi USA ja Mehhiko piirialadel saatesarjas "Trumpi müüri radadel". Seigeldakse nii auto, paadi kui väikelennukiga, ületades kahe riigi vahelist piiri 14 korral.
22. septembril näevad vaatajad esimest osa sarjast "Autoportee". Need on lood armastatud ja tunnustatud loomeinimestest.
Oktoobris algab ETVs uus noortesari „Miks mitte?!“, tegijateks kogenud Martin Algus ja Ergo Kuld. See on lugu 18-aastasest Annast, lõpuklassi kogelevast nohikust, kes unistab saada kuulsaks räppariks, mitte minna reaalaineid õppima, nagu sooviks tema pere.
Oktoobris algab ka EV100 juubeliks valmiv kodumaine draamasari "PANK", mis käsitleb tõsielulisi sündmusi 1990ndate Eestis. Tol perioodil toimunud ajalooliste sündmuste foonil rullub lahti inimlik draama, mille osalistel tuleb pidevalt ümber hinnata nii valuutakursse kui isiklikke väärtushinnanguid. Näitlejatena teevad kaasa Sergo Vares, Evelin Võigemast, Gert Raudsepp jt.

Kanal 2 seiklused
Kanal 2s algas 27. augustil uus hommikusaade "Hommik!", mida juhivad Jüri Butšakov, Piret Laos ja Robert Rool. "Hommik!" algab argipäeviti 6.45.
Sel sügisel oma 25. sünnipäeva tähistav Kanal 2 pakub mitut uut saatesarja.
Juubelisügisel algab rahvusvahelisel teleformaadil põhinev hoogne meelelahutussaade “Suur mängude õhtu”, kus kaks kuulsuste võistkonda osalevad lõbusates mängudes. Õhtut veab Daniel Levi Viinalass.
Kevadel erisaatena eetris olnud satiiriprogramm “Su nädal kõlab tuttavalt” jätkub iganädalase saatesarjana, kus võetakse humoorikalt ette nädala kõige tähtsamad teemad ning ka kõik see, millest tegelikult tulnuks rääkida. Julget huumorisaadet juhib Katariina Tamm.
Huumorishow “Intriigikogu” on esimene telesaade Eestis, mis on kolinud YouTube'ist televiisorisse. Udujuttude meistrid ning fake-news’i fabritseerijad Siim Taba Valgast ja Sander Valge Põlvast teevad selgeks, mida nemad asjadest arvavad.
Oma perega Siberis, Hiinas, Austraalias ja Iraanis seigelnud Tuuli Roosma kutsub hoopis oma uued Iraani sõbrad meie enda kodumaad avastama. Äraspidises reisisaates “Meie suvi iraanlastega” toimub tõeline kultuuride kokkupõrge.
Seikluslikus tõsielusarjas “Mürka: viimane lahing” rändab NBAs ja Euroliigas mänginud Martin Müürsepp koos Marko Kaljuveeriga maailmas, et taas kohtuda oma vanade sõprade ja rivaalidega.
Tõsielusarjas “Paljas Porgand mesinädalatel” näeme, kuidas Eesti üks tuntumaid terviseblogijaid Paljas Porgand (Merilin Taimre) sõidab oma uue elukaaslase Roomet Poomiga Itaaliasse.
Tõsielusarjas “Malluka sügis” näeme, mis juhtub Malluka, tema abikaasa Kardo ning nende tütarde Mari ja Lende elus, sest juba sügisel sünnib nende toredasse perre kolmas laps.
Retro-doksari “Pöörased nullindad” meenutab erakordselt pöördelist eelmist aastakümmet. Saatejuht-toimetaja Madis Kimmel vestleb umbes poolesaja inimesega.
EV100 juubeliaastale pühendatud koguperesaade “100 erilist eestlast” võtab luubi alla talendikate ning erakordsete inimeste tegemised.
Komöödiasarjas “Alo” kehastab Eesti populaarseim koomik Tõnis Niinemets nimitegelast, autosalongis töötavat müügimeest. Alo on alati positiivne ja energiat täis, aga laitmatu üldmulje taga on siiski ka peidus midagi muud...
Huumorisari “Teine võimalus” viib Ida-Virumaal asuvasse Tuleviku külla, mis on tööpuuduse ja väheneva elanikkonna tõttu muutunud täielikuks perifeeriaks. Huumorisarja “ENSV” tegijate uues seriaalis näitlevad Indrek Ojari, Elina Reinold, Egon Nuter, Grete Paia, Ain Mäeots, Liina Tennosaar, Tõnu Kilgas jpt.Kes ruulib TV3-s?
TV3s algab uue saatesarjana interaktiivne telemäng „Tunnen sind läbi ja lõhki“.
Karl-Erik Taukari saade on uus Eesti omaformaadil põhinev lõbus koguperesaade, mis toob päevavalgele toredad ja paljastavad faktid Eesti staaride ja nende elukaaslaste kohta ning avab nende suhte uues valguses. Igas saates osaleb kolm püsisuhtes tuntud inimeste paari.
Uus katsumusterohke tõsielusaade „Kuni mägi meid lahutab“ toob esmakordselt jõuab paariteraapia Eesti teleekraanidele. Kolm paari panevad oma purunemas suhte viimast korda proovile Kilimanjaro mäe katsumusterohkel vallutusel.
“Su nägu kõlab tuttavalt“ jõuab oktoobris taas TV3 ekraanile ning seekord on saates üheskoos eelmistel hooaegadel meeldejäävamate etteastetega üles astunud 8 armastatud lauljat-näitlejat.

Vaadatud 800 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi