Toitumisterapeut: tühja kõhtu joodud kohv on nagu rusikahoop makku!

12.02.2024 19:15
NT
Kommentaarid
4
Foto:

Toitumisterapeut Riinu Rätsep märkis "Terevisioonis", et hommikul tühja kõhu peale joodud kohv mõjub kehale nagu rusikahoop makku.

Rätsep selgitas, et see, kuidas kohv joojale mõjub, sõltub väga paljudest teguritest – näiteks jooja geenidest, kohvivalmistusviisist ning kohviubade kasvatamisest ja töötlemisest. "Inimesed on nii erinevad. Kõik toit, mis me suust sisse sööme, mõjutab meid erinevalt, kaasa arvatud kohv," rõhutas ta. Seda, et kohv tasakaaluka tarbimise juures püsivalt jooja vererõhku tõstab, Rätsep ei usu. "See võib hetkeks, kui sa oled kohvi ära joonud, vererõhku tõsta, aga ta ei tõsta seda pidevalt. Mina olen eluaeg loomult madala vererõhuga olnud ning viimased kümme aastat, mil olen kohvi joonud, on mu vererõhk stabiilselt madalaks jäänud, kuigi öeldakse, et joo kohvi," tõi ta näite enda elust.

Siiski ei soovita Rätsep hommikul esimese asjana kohvi järele haarata. "Kõige hullem on hommikul tühja kõhu peale kohvi juua, et kui ma ei ole veel ärganud, siis ma panen rusikahoobi makku. Meie organism tahab ka vaikselt ärgata, nii nagu me ise," selgitas ta.

Vaadatud 1155 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jan

Mis õlpa ikka 0.5 Laudar hommul esimese asjana sita poti pääl sisse imeda nii nagu Raul seda teeb!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi