Vabaduse väljakule toodi Vene tank

05.03.2023 23:20
Aivar Pärtel
Kommentaarid
15
Foto:

Tallinnas Vabaduse väljakule on kõigile vaatamiseks toodud Ukraina vägede poolt purustatud Vene tank T-72.Vabaduse väljakule toodud tank lasti Ukraina vägede poolt puruks üsna Venemaa sissetungi alguses, mullu märtsis.”See tank on Venemaa brutaalse sissetungi sümbol. Samas see näitab, et agressorit võib võita. Aitame Ukrainat vabaduse kaitsmisel,” kirjutas Eesti kaitseministeerium.

Tanki näidatakse ka teistes Eesti linnades, enne kui see viiakse väljapanekule Viimsisse sõjamuuseumi.Ukraina kaitseminister Oleksi Reznikov teatas sel nädalal, et Ukraina saadab Eestisse, Lätti, Leetu ja Saksamaale inimestele näitamiseks Vene tanki. ”See peaks olema ka märk venelastele. Eurooplased näevad lähedalt nende tõelist palet. Nägu, mis põhjustas varem täielikku hirmu ning nüüd üha enam põhjustab lihtsalt vastikustunnet ja põlgust,” kirjutas Reznikov. Eelmise aasta suvel olid esimesed niisugused tankinäitused Poolas ja Tšehhis.
Tank T-72 on alates 1972. aastast Nõukogude Liidus ja hiljem Venemaal toodetud lahingutank. T-72 on lihtsustatud versioon Venemaa eliitväeosades kasutuses olnud T-64-st. T-72 on eksporditud hulgaliselt paljudesse maailma riikidesse.
T-72 tanke on toodetud umbes 30 tuhat. Tanki T72 täiustatud mudelit T-72B3 on 2011 aastast toodetud üle 2000.Tanke T-72B3 ehitatakse Uurali vagunitehases Nizni Tagili linnas.Tanke T-72B3 on Venemaa relvajõududel kõige rohkem.
PärtelVaadatud 506 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Viinahaua prints

Millal minu hoovile tasutatühjenev prügikonteiner tuuakse???

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi