KÜSITLUS: Viktor Vassiljev: naised on naistepäeva väärt!
Uurisime meie avaliku elu tegelastelt ja muidu ilusatelt inimestelt, kuidas nendel naistepäevaga lood on. Kas tegu on iganenud tavaga või on see päev ikkagi tähistamist väärt? Arvamusi on mitmeid, aga kaldudakse pigem ühes suunas.
Indrek Paas: „Eks see paistab siis kui see päev kätte jõuab. Elan üks päev korraga. Täna näiteks lahkus mul üks sõber parimatele jahimaadele. Aga neid päevi on nii palju et tuleks 365 päeva tähistada , ei jaksa lihtsalt. Mõned tuleb vahele jätta . Aga nuhh eks siis peab tähistama seda Naistepäeva ka.”
Sirje Põllu: „Kui tähistan, siis ainult tööga seoses. Aga las see traditsioon olla. See ei sega ju kedagi. Ikka naistel meeldiv, kui väike tähelepanu osutatakse.”
Maria Kaljuste: „Iga päev on hea olla naisena märgatud. Sel päeval on lihtsalt rohkem ilusat tähelepanu.... kes tahab ja oskab kasutab seda päeva rõõmu loomiseks, paraku on alati võimalik meestel lillede kinkimisest ja muust tüütust jamast kõrvalehoidmiseks viidata iganenud pühadele jms.”
Heiki Hainsalu: „Vanasti sai alati oma naist üllatatud, aga nüüd kuna paar aastat vaba ja vallaline, siis pole see päev enam eriline. Viimased aastad olen ma just naistepäeval ka tööl olnud ja nii ka sellel aastal.”
Sirje Potisepp: „Naistepäev võiks olla naiste jaoks olla iga päev. Aga tõsisemalt. Ikka on oluline, kuigi vahepeal sattus unustuste hõlma ja justkui sotsialismiaja igandiks. Naistele tähelepanu pööramine ja väärtustamine on väga positiivne ja tere-tulnud. Olgu siis see päev meie jaoks!”
Tarmo Aavola: „Naistepäev on pea 120 aasta vanune kommunistide leiutis. Mina oma 15 aasta jooksul siin Inglismaal pole veel näinud, et keegi seda pidanud meie töökollektiivis oleks. Eriti arvestades, et kõik tähtpäevad on siin kommertslikud. Hea näide on näiteks halloween oktoobri lõpus. Võimalik, et naistepäev on minust lihtsalt kuidagi mööda läinud.”
Pille Pürg: „Tähistan 8.03 naistepäeva ja 9.03 oma sünnipäeva .See on väga ilus meelespidamine ,eriti neile naistele ,kes pole emad ja emadepäeva pidada ei saa.Seekord olen 8.03 tööl ja esinen suure korporatsiooni peol."
Gunnar Loho: „Traditsioone peab austama ja neid üleval hoidma. Seda ''kõrvitsa'' möllu surutakse meile peale ja Kadripäev kaob kaduvikku. Meil on Eesti Gun band ja Liisa'ga 7.märtsil just pidu Vastemõisa Rahvamajas kus tähistame naistepäeva ja ka meie esimese CD väljaandmist.”
Ilona Kaldre: „Mind ei huvita, et riigiametnikud seda naiste jaoks tähtsat päeva tõeliseks rahvuspühaks ei pea. Pole tähtis, kust see kõik alguse sai ja millised naised Petrogradi meeleavaldusel osalesid, andes sellele päevale feministliku värvingu. Taas sülitan turundajatele ja kõigile teistele, kes kasutavad seda päeva oma toodete edukaks reklaamimiseks ja teenuste müümiseks. Nii olgu! Sülitaks kolm korda, nagu ikka, õnneks. Mul on siiralt hea meel saabuva kevade üle, päikesekiirtest maja katusel, linnulaulust avatud aknas, kevadiste tulpide ja mimooside lõhnast, võimalusest vahetada talvepark särava jope vastu ja uskumatu ootuse üle millegi täiesti imelise, maagilise, uue ees. Armastan lilli ja kingitusi ning võtan need rõõmuga vastu.”
Arnold Oksmaa: „Naistepäeval on mul tööd päris palju, ja usun et see iganenud või igav ei ole, Eestis on see suur püha, mul on Tervitusvideodega päris palju tegemist ja nüüdki 7 märtsil esinen Keeni Punkris Otepääl koos ansambel KaJa ja Dj Alar Konikuga ja 8. märtsil Juubilari Marco Tasase ja Dj Heikiga Laisholmi Pubis Jõgeval. Et tegemist lisaks mu Maxima Eesti tööga palju.”
Ingrid Stahl: „Ausalt öeldes, eriti ei tähista. Puhtalt nostalgiast teen tavaliselt pannkooke.”
Aivar Ruukel: „Jaa! Minusuguse vanamehe jaoks pole naistepäev kuhugi kadunud ega iganenud. Tähistan seda lillede kinkimisega. „
Allan Sarri: „Ikka tähistan, see tähendab, et naistele lilli ikka kingin. Naistele meeldib nagnii lilli saada, eriti aga sellel päeval, miks siis mitte neid rõõmustada ja meeles pidada. Kuigi jah, selle kuupäeva esialgne tähendus on vahest veidi poliitiline (kummalise saatusega päev), aga n-liidu ajal lihtsal muutus üldrahvalikuks naistele lillede kinkimise päevaks. Ka Euroopa Liidus tähistatakse ametlikult rahvusvahelist naistepäeva 8. märtsil. Mina aga kindlasti naistele lilli kinkides midagi poliitilist (näiteks suuremat esindatust poliitikas) ei soovi. B.L.A.C Women's Day on aga 25.juulil.”
Rita Kaljus: „Tähistan abikaasaga naistepäeva. Kuid emadepäev on olulisem! Naistepäev on omaette nostalgia aegadest, milles meie põlvkond elas ja tuleme tänasesse armas Hillar.”
Annely Akkermann: „Ma ei tähista naistepäeva. Mõnikord on kolleegid üllatanud. Naistepäeva võib pidada ikka kui lusti on."
Viktor Vassiljev: „Õigel mehel on iga päev naistepäev, aga eks see kaheksas märts ka veidike rohkem. Mingit suurt tähistamist pole, aga kellele õnne soovida ja kellele lihtsalt naeratada, eks see sõltub inimesest. Naised on naistepäeva väärt.”
Jaan Elgula: „Loomulikult on see tähtis ja mitte ainult ühel päeval aastas ei peaks naised tähelepanu saama, vaid iga päev.”
Marina Riisalu- Rüütli: „Lilli, tähelepanu ja tähistamisi pole kunagi liiga palju ja minule pole kuidagi ebameeldiv või võõras saada naistepäevaks lilli! Ikka tore, kui on rõõmu rohkem, mis iganes põhjusel. Minu arvates võiks ikka traditsioone hoida ja usun, et igale naisele meeldib, kui teda meeles peetakse ja tunnustatakse. Muidugi peaks see tunnustus tulema südamest, mitte lihtsalt kohustusest, et PEAB, kus oodatakse hirmsasti vastassugupoole ehk siis meeste tunnustust. Vat see on minu silmis tõesti natukene iganenud, et kui pole mehi ümber, siis on see päev justkui kurb. Olen ise selle päeva endale mõtestanud nii, et märkan naisi enda ümber ja miks mitte ka neile lilli kinkida, õnnitleda ning öelda, et ole äge naine edasi ja ära murdu! Minu jaoks tähistab naistepäev üleüldse vahvate naiste päeva ja tegelikult ka julgete ja mõnikord oma elu ja hea mainega riskivate feministide päeva, tänu kellele meil tänapäeva naistena mingisugused õigused on. Ma pean silmas sellist saja aasta tagust ja isegi rohkemat naisõiguslikkuse ja feminismi algaastate liikumist. On armas, kui mehed peavad sellel päeval meeles oma emasid, vanaemasid, kuid see päev on ka põlvkondadeülene, et ka vanemad ja päris noored naised saavad oma tähelepanu ja nii võiksime märgata ka neid naisi, kes on meid siin elus armastanud, on nad siis emad või mitte.”
Lauri Luur: „Ikka tähistame. Naistele tuleb ikka tähelepanu pöörata. „
Raul pumpab ka mehed naistepäeval vahule !