PLAADIARVUSTUS: Toomas Anni tegi koos pojaga edetabeleid vallutava albumi

07.02.2024 15:20
Ülo Külm
Kommentaarid
9
Foto:

Väga rahvalik ja tantsuline värk. Vahest isegi romantilise alatooniga, nostalgitsev. Toomas ja Tauri Anni on muidugi Eestis populaarsed lauljad/meelelahutajad ja miks ka mitte. Tegusad mehed, kõlavate, selgete, ilusate häältega. Naispublik alati garanteeritud, ei mingitki kahtlust selles.

Album “Ekstra 5” ilmus tegelikult küll eelmise aasta kevadel, tõusis vähemalt Apollo raamatupoodide keti plaadiedetabelis koheselt esikohale. Kuid ega ta oma aktuaalsust, kui nii öelda võib, oluliselt kaotanud pole. Vähemalt omas niššis, tantsulise-tantsitava muusika kategoorias.

Nagu plaadinimestki juba järeldada võiks, on seekord tegu kogumikuga. Kusjuures ülipika sellisega, muusikat on kokku koguni 77 minutit.

Kahekümne kolme kaasatud pala seast leiab nii omaloomingut, kui kavereid. Paljude lugude autoriteks ongi märgitud nimelt T.Anni/P.Kaljuste. Esitustega on nii, et osa lugusid esitab eraldi Toomas, osa eraldi Tauri ja osa esitavad isa ja poeg koos. Kõik lood on eranditult eestikeelsed.

Albumi avalooks on valitud Biitlite “Ob-La-Di”, sinna sisse poogitud eestikeelne lüürika on omamoodi lahe või naljakas või koomiline.

Paljude jaoks võib kogu asi siiski jääda pelgalt “parajaks süldikaks”, kuid mahlane meloodiarikkus ja valdavalt positiivsed/tujutõstvad laulutekstid kindlasti parandavad üldmuljet. Teisest küljest on mingi arv siinseid viise varasemalt niivõrd (teiste artistide poolt) “ära leierdatud”, et neid ei jaksa enam õieti kuulata.

Lugudest kujuneb lemmikuimaks, on tõesti kuidagi eriti mõnusa voolamisega, “Suvi taas meid kokku viib”. Tauri esituses, loo autoriteks K. Nilssen /K.Kuusk.

Albumi produtsent on Peeter Kaljuste.

Plaadiümbris jääb väga tagasihoidlikuks, liigselt pilku ei püüa igatahes.

Hinne: 5/10

Vaadatud 2081 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
käbi

Jan, te olete täielik dibiilik!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi