PLAADIARVUSTUS: Võru legendaarse bändi Hetero esimene stuudioalbum 'Hetero'

10.01.2024 14:05
Ülo Külm
Kommentaarid
1
Foto:

Hetero on legendaarne Võru hard rock/heavy metal ansambel, kes alustas tegevust juba aastakümneid tagasi, aastal 1980 täpsemalt.

Tinglikult öeldes on kultusbändi staatuse väljateeninud Hetero tegutsenud kahel ajaperioodil. Aastatel 1980-1994 ja edasi alates 1998.
Huvitaval kombel aga, erinevatest asjaoludest tingituna, polnud nad enne eelmise aasta detsembrit stuudioalbumi avaldamiseni jõudnudki. Sest Hetero 2015. aastal ilmunud üldse esimene (samuti omanimeline) CD plaat, oli nende 2010. aastal antud kontserdi salvestus.

Värske album on väljastatud nii LP kui ka CD formaadis. Sealt leiab kokku üksteist lugu, kuulamist on pisut üle neljakümne kolme minuti. Tegemist on kokkuvõttega eri aegadel ja -stuudiotes ning koosseisudega tehtud loomingust.
Osa lugudest on eestikeelsed, osa ingliskeelsed. Kaasatud on ka üks puhtal kujul instrumentaalpala, “Põld-põlluke/Poljuško-polje”. Kusjuures eestikeelsed lood on, võiks öelda isegi, et oluliselt paremad, pääsevad kuidagi hoopis rohkem mõjule. Varasemast hästituntud “Tühjus” ja “Müsteeriumid” jäävadki kindlasti antud albumi parimateks, on puhast kullakarva.
Mis loomulikult ei tähenda, et ülejäänud materjal kehvapoolne, vilets oleks. Sugugi mitte. Hetero meisterlikkust märkab praktiliselt igas loos. Otsekohene ja siiras esitus, võib samuti lisada.

On väidetud, et Hetero on küllaltki sarnane maailmakuulsa AC/DC-ga, just vokaali põhjal. Tõepoolest Hetero solist Peeter (Pepe) Saar on muljetavaldava häälega, kuid vähemalt antud plaadi põhjal tugevat paralleeli AC/DC-ga küll ei tõmbaks.
Kiitust väärib loomulikult kogu Hetero meeskond. Olgu siis basskitarrist Heiki Kelp, trummar Andres Neissar või kitarrist Andres Jukk.
Plaadiümbris on hämmastavalt tagasihoidlik, lakooniline, kuid kahtlemata omamoodi stiilne. Siseküljel olevat infot peab aga luubiga uurima ning üksteise otsa kuhjatud must-valged bändipildidki on paras pisikribu.

Hinne: 7/10

13. jaanuaril annab Hetero ka oma kodulinnas Võrus, kultuurimajas Kannel, esimese plaadiesitluskontserdi. Teine esitluskontsert toimub 27. jaanuaril Tallinnas, rokiklubis Barbar.

Vaadatud 1314 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Mussi nagu Muda

Kuuldavasti plaanib oma LP -ga välja tulla ka BSH. Tegemist on eksperimentaalse projektiga. 54 minuti jooksul võib kuulata ilmadaame kõhuoreli korinaid ja gaasilisi väljutusi. Super Deluxe Editionil on kaasa purgike pruuni kunstiteosega.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi