Sahin: Kas Kõlvartil on Ratase vastu liitlasi?

22.09.2019 20:35
Nelli Teataja
Kommentaarid
4
Foto:

Poliitilistes ringkondades kostub aina enam sahinaid selle kohta, et Keskerakonnas käib aktiivne sisevõitlus. Ja seda mitte ainult toiduahela keskmistes ja alumistes osades, vaid ka tipus.

Nelli sahistajate sõnul viitab kõik sellele, et on alanud halastamatu võidujooks parteijuhi kohale. Ihaldusväärsete valimisteni on praeguseks jäänud üksnes aasta. Parteijuhi toolile lisab magusust asjaolu, et sealt võib alata ka tee peaministri positsioonile.
Troonipretendente on Keskerakonnas kaks – praegune juht ja peaminister Jüri Ratas ja Tallina meer Mihhail Kõlvart.
Ratasele on sedalaadi konkurents vägagi tuttav teema. Eks ole ta isegi osalenud mitmes keskerakondlikus siseheitluses ja seda vägagi tugeva vastasega heideldes. Läks mitu katset, enne kui Ratas endise tugeva juhi, Edgar Savisaare seljatas.
Samas pole Jüri Ratase positsioon praegu endises tugevuses. Tal on taagana kaelas EKRE, kelle pärast on tugevalt langenud nii tema maine erakonna sees kui ka partei reiting valijate silmis.
Just need asjaolud muutuvad Mihhail Kõlvarti suurteks šanssideks. Et praeguselt positsioonilt veelgi kõrgemale tõusta, tuleb tal kokku koguda pettunute hääled ning julgustada kõhklejaid. Kuna mõlemaid on palju, võib Kõlvarti selja taha koonduda terve hulk valijaid.
Tõsi, Kõlvartil pole sellist poliitilise võitluse kogemust nagu Ratasel – senimaani on ta suutnud üksnes Taavi Aasa asemel linnapeaks saada. Kuid seevastu – missuguse massiivse häältesaagiga!
Kui aga Kõlvart tahab rohkem saavutada, on tal selleks eeldusi. Edu võtmeteks on nii tema asiaatlik diplomaatilisus kui ka vene valijaskonna hääled, viimaseid on Tallinnas aga palju.
Sahistatakse ent rohkemgi. Nimelt olla Mihhail Kõlvartil ka salarelv märkimisväärselt tugeva toetaja näol – teda soosivat Edgar Savisaar ise.Vaadatud 1498 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
katja

selge ju, et kõlvart võtab partei üle. ega see sektivärk, kus jüri toimetab, kainetele ju sobi

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi