Dalai Laama õpetus

12.09.2019 11:35
Müstilised Lood
Kommentaarid
2
Foto:

Iga asi ja inimene siin ilmas koosneb energiast ja et energia on muutuv, siis meie isiklikku ­personaalset ja professionaalset arengut juhib just see jõud.

Et oma energiat suunata õigetele asjadele, tuleb teada, millised olukorrad põhjustavad energiakadu. Tiibeti liider  Dalai Laama, defineeris kümme energiaröövlit, mis ei lase meil elus vabalt kulgeda.

Dalai Laama õpetab :

Vabanege võlgadest
Võlg on võõra oma. Pole midagi paremat hingerahule, kui teada, et te ei võlgne mitte midagi mitte kellegile ja et mitte keegi ei võlgne teile midagi.
Makske võlad õigeaegselt. Samal ajal, laske maksta neil, kes teile midagi võlgnevad või vabastage neid võlast, kui te muudmoodi ei saa. Selle tegemine võimaldab teil olla rahulik isiku vastu, kes teile midagi võlgneb või kellele teie midagi võlgnete. Alati on parem teha kõik, mis võimalik, et end vabastada võlgadest, et mitte end peita või tunda häbi, sellepärast, et te lihtsalt ei suuda võlgu tasuda.

Pidage kinni oma lubadustest
Kui te oma lubadustest kinni ei pea, küsige endalt, kust see tuleb? Teil on alati õigus muuta arvamust, end vabandada jne, kui lubadusest pole kinni peetud, isegi, kui see pole teie harjumustes. Kõige lihtsam viis mitte midagi lubada, millest kinni pidada, on ütelda kohe alguses EI.
Kõikidel lubadustel, nii väikesed kui nad ka ei ole, on väga suur väärtus nende inimeste silmis, kellele te lubaduse annate. Lubadustest kinnipidamine teeb meist parema inimese nii professionaalsel kui ka personaalsel tasandil.

Andke teistele teha tege­vused, mida te ei teha taha
Vältige kui võimalik ja andke kellelegi teisele teha töö, mida te teha ei taha ja pühendage oma aeg sellele, mida te teha armastate. See ei tähenda vastutuste eest põgenemist või kohustuste kellegi teise kaela veeretamist, vaid endale teadvustamist, et mõningatel juhtumitel on parem anda töö kellelegi, kellel on selle jaoks rohkem oskusi ja teadmisi või kellele see meeldib. Kõike ei pea ise tegema. On tähtis teha neid asju, mis teid inspireerib.

Puhake ja mängige
Lubage endale aega puhkamiseks, kui te tunnete selleks vajadust. Lubage endale aega tegutsemiseks, kui te märkate soodsat juhust. Looduses ja meie elus on erinev rütm, on tähtis teada, kuidas seda kontrollida. Kui te ei luba endale pausi teha, kui teil seda vaja on, võib see olla viga. Samuti tuleb tabada õige aeg tegutsemiseks, kui selleks võimalus tuleb. Et mitte tulevikus kahetseda, haarake võimalusest kohe.

Koristage ja organiseerige
Visake asju ära, koristage ja organiseerige. Mitte miski ei võta rohkem energiat, kui segamini tuba, mis on täis minevikuasju, mida teil enam vaja ei lähe. Nii füüsiliste kui nn vaimsete asjade puhul on väga oluline vabaneda pahnast. Vabanege kõigest, mida teil enam vaja ei lähe. Tuleb jätta seljataha minevik ja võtta kaasa ainult mõned väikesed asjad, mis lasevad teil organiseerida paremini olevikku ja täide viia tulevikuunistused.

Vabanege mürgistest inimestest
Laske minna ka inimestel, kellel on kogu aeg ainult etteheited, probleemid, kuulujutud, katastroofid, draamad, hirmud ja kes mõistavad teiste üle kohut. Kui keegi otsib kohta, kuhu oma prügi visata, võtke midagi ette, et see koht ei oleks teie isik. Loo enda ümber sõpruskond inimestest, kes toovad endaga kaasa positiivset meie ellu ja inspireerivad ning lase minna neil, kes kärbivad tiibu.

Hoolitsege oma tervise eest
Pange oma tervis esimesele kohale.  Ilma terve kehata, mis töötab maksimaalselt, ei suuda te palju teha. Kui teil on parim töökoht, palju raha ja parimad asjad, kuid teil ei ole head tervist, ei saa te elada täiel määral ja kasutada selleks parimaid võimalikke energiaid. Pühendage  aega oma tervisele, mediteerige, laske end hellitada, nautige head toitu ja liikumist, külastage arsti, kui on vaja.

Võtke omaks
Astuge vastu mürgistele olukordadele alates oma probleemidest mõne sõbraga või pereliikmega, kuni oma kaaslase või grupi, kuhu te kuulute, negatiivse käitumiseni. Võtke kasutusele vajalikud meetmed. Vaadake  probleemidele otsa, analüüsige ja ärge laske olukordadel halveneda millekski veel hullemaks. Edasi lükkamine või ignoreerimine tekitab ainult stressi  ja probleeme. Leidke lahendusi.

Aktsepteerige
Aktsepteerige. See ei ole alistumine. Mitte miski ei pane teid kaotama rohkem energiat, kui seista vastu ja võidelda olukorraga, mida te muuta ei saa.
Vahel on ainus viis selle olukorraga toimetulekuks lihtsalt seda aktsepteerida. Aktsepteerida ei tähenda, et peame võitluse lõpetama, vaid et me aktspeteerime, et kui me ei saa midagi muuta, on meil võimalus plaani muuta ja otsida teisi võimalusi.

Andestage
Andestage, laske minna olukorral, mis teile haiget tegi, teil on alati võimalus lasta minna mälestuse valul. Üks kõige suurematest energiaallikatest on armastus ja ühendus Jumalaga, kes meile õpetab andestama. Kui otsustame mitte toita negatiivseid tundeid nagu viha ja kurbust ja hakkame andestama, meie elu paraneb.Vaadatud 601 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jeesus Kristus

Sellel jobul pole midagi mõistlikku öelda...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi