Eesti Nõid Mari-Liis: Armasta ja andesta!

16.06.2019 15:20
Müstilised lood Foto: Aivar Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

Mari-Liis nimetab end Eesti Nõiaks, ­väeteadjaks, teadmiste hoidjaks ja ­väevahendajaks. Ta ütleb, et väes on võim ja energia. Jõud ja kartus üheskoos. Elu ja surm kõrvuti. Esimene ei saa teiseta.

"Mõtle hetkeks rästikule. Tavalisele siksakilisele nõialoomale… Tema nahal on erinevates hallides toonides mustrid. Igaühel erinev. Ja vastavalt vajalikele tegudele toimetan minagi nendel valguse ja varjude korrapärastel mustritel…"
Eelmise aasta suvisel pööripäeval sai üks uus lugu alguse. Tasakesi kasvas, tänaseni on alles. Kenasti armastusega hoitud. Eesti nõia kõige salajasem lugu, kõige väekam lugu, armastuse lugu. Ja vahel kui on olnud raske varjulisematel hetkedel, siis tuletame meelde, et elu on imeline. Või tuletatakse mulle meelde, et ma olen “Looja kingitus”. Ja saab kergem… Aga sellesse imelisse armastuse energiasse, mis mullusuvisel pööripäevaöösel tärkas salaja ma usun… Ja need on ajad, mil ma mõtlen, et kusagil on keegi, kes on meist suurem ja kes tegelikult juhib me elusid ja saatust.
Minu elu üks tugevamaid ja saatvamaid loitse, mille isaema kirjutas minu sündimise aegu.
“Mari-Liis mu väike kallis, sirgu suureks, kasva kauniks, pääsusilmad pärjaks punu, kägu kallist kaasat kukub, ööbik õhtul õnnest laulgu, mäleta, siis elas tema, sinu kauge vanaema, soovis sulle õnne ilmas, naerukurdu sinisilma.”
Selgeltnägijate tuleproovist tuntud valge nõid Mari-Liis Pae on looduse- ja elutundlik maagiameister, kelle poole inimesed pöörduvad oma peamiste muredega – tervis, lapsed, kodu, armastus, rahavoog... Suhted.
Tema abivahendid nõiatöös on väga erinevad. Ta otsib kadunud hingeosakesi ja toob need tagasi šamaanitrummiga, teeb meelerännakuid ja ennustab ka kohvivahult. Igapäevasemad abilised on kaardid, nii TARO kui erinevad maagilised ilmavalgustajad-kuulutajad kui ruunikivid. Ravimtaimedki on talle tuttavad abilised.

Mida „valge nõid” täpsemalt tähendab?
Valge nõia legend viib ajas omajagu tagasi... Kui su isa kodutalus käib Taelamäe kratt (viimasest kirjutas juba M. J. Eisen), kes lõhub kõik esimesed tööriistad, mis talu tööpõldudele toodi või võtab vahel laudas esimesed väikesed hinged...
Ja kui su lapsepõlvesuved on möödunud Kõinastu saarel, mis ajaloohõnguliselt on kandnud nime Drotzenholm – tõlkes siis tondisaar... Siis võib juhtuda, et sinust sirgub Valge Nõid, kes on oma teadmiste varasalve kogunud lugu-haaval vanu ema ja vanaemade õpetussõnu. Nende seelikusabas käinud põldudel ja hiiemetsades ja rabaveertel ravimtaimi korjamas. Talletanud vanu lugusid õhtustel videvikutundidel. Isast, kes külvas tarkuseteri tedreleivast, malest, isamaalisest laulust matemaatikani. Vanaisast, kes viis mu paadiga merele ja õpetas aerutama ja kala püüdma, merd jälgima...
Päris nimetuse Valge Nõid sain siiski küll Eesti selgeltnägijate 2017 saatemeeskonnalt. Ise tunnen end rohkem selles küsimuses kameeleonina: oleneb, kus kandis hetkel olen, selle paiga energias ka olen. Kõinastus olen Kunksmoori rollis kõigi rannaelu teemadega, Ristil vast Risti Nõid ja käin soo peal samblaid korjamas...
Valge Nõia maagiline tähenduslik võlusõnum võiks vast ollagi, et loo head! Ja see hea valge puhta energia loomine las algab just nüüd ja just selles hetkes. Minevikuvarjud las jäävad seljataha õpetajatena, valvuritena. Justkui oled iseenda tundmaõppimise-aednik, külvates ilusate helgete tugevate tarkade mõtete seemneid. Et need siis omakorda kasvades ja küpsedes lendaksid läbi universumiruumi, luues harmoonilist taassündi... Usk armastusse, Loojasse, loodusesse.
Kui võitlema pead, võitle selge hea mõtte ja puhta siira-südametunnistusega. Raskel või ka lihtsalt väsimuse hetkel süüta küünal ja lase negatiivsetel mõtetel põleda...
Täna valu õppetundide eest, lase tal minna... Taasta kord mõtetes, tegudes, igapäevastes väikestes harjumistes. Ole loov ja julge oma teel.

Kuidas avaldusid su nõiavõimed?
See on üks küsitumaid küsimusi. Lapsena tajusin vahel õhtuti, kui uksele tuli koputus, et kas seal taga on hea või halb inimene... Tol ajal halva mõiste alla käis mõni tavapärasest rohkem napsutanud härra, kes tahtis isalt midagi reeglina küsida... Aga see kõhe tunne jäi meelde.
Kui koputas uksele hea energiaga inimene, siis sellist tunnet ei tekkinud. Ja ema jutu järgi ma olevat jälginud televiisorist NLKP istungitesaalidest toimunud tseremooniaid ja pannud tähele neid inimesi, kes teisi jälgisid, (kes kui palju plaksutas jms) ehk siis maakeeli nuhke...
Ise sellise nõiakunsti lähemad ennustused tegin kunstikooli-laagrites, kus ma ennustasin õhtuti oma pruunist märkmikust tüdrukutele.
Kuigi need olid kokku kirjutatud jumal teab kust ja algelised, aga siiski, see ennustamise mänguvõlu jäi sellest ajast kindlasti... Läbi erinevate tundmuste ja õppimiste ja katsetuste on mu teadmised ja võimed vaikselt arenenud.
Ma arvan, et igaühel meist on natuke sellist karget põhjamaist teadmist. Nii kaugel Põhjas elab ju vaid 5% kogu maakera inimestest ja siin pead pingutama, et ellu jääda ja elus püsida. See on meie verehääl – see müstiline maagiline intuitsioon! Meie veri on meie hingus ja teadmine, kõik peegeldub meie veres. Kogu hormoonide, hapniku jt ühendite tasa kaalu virvarr... Läbi segatuna kogu meie loost, elatud hetkedest, põetud haigustest, see ürghääl-teadmine meie sees... Iseasi kui julgelt keegi seda kuulab või tahab kuulata.
Endale laon kaarte vast nädalas ikka korra. Vahel sagedamini, teinekord harvem. Kui on pakilisi küsimusi, valikuid, siis laon oma 27 kaarti lauale ja reeglina saan vastused. Ilma jälgin. Loodust tema muutumistes. Elan talvel metsa servas, Risti alevi tagumises nurgas või suvel Kõinastu väikesaarel. Valge Vihm toob Valgele Nõiale teateid Mustalt Surmalt, kuigi siinkohal ongi küsitav, et kas ei ole see surm siiski ka osake valgusest.
Usun elus tule võimu, koldetule soojusesse, puhta allika (kaevu)vee selgusesse. Ja usaldan ka meie lääne meditsiini teatud piirides. Samas õpin juurde ka ida meditsiini teadmisi.
Inimene on üks suur tervik. Minu osa baasteadmisi põhinevad neli aastat õpitud ämmaemanda-õe erialal. Kui nüüd meditsiinist rääkida, siis eraldi suureks osaks minu puhul on omakorda ravimtaimed, nende vägi ja oskus erinevatel haigus-tervendusjuhtudel kasutada. Teisalt ida meditsiini poole aina rohkem tunnen sügavat huvi ja imetlust. Teatavat aukartust aastatuhandete vanuste teadmiste vastu.Kuidas saada õnnelikuks?
Õnn on sinu sees alati varjul, leia ta üles. Ma arvan, et ta elab säravates silmades ja sõbralikus naeratuses, vahel huumorisoones, heas soojas mõttelennus!

Kuidas hoida tervist?
Tervist saab kaitsta heade mõtete, hea puhta vee ja toidu tasakaaluga. Piisava liikumisega. Korras energiaväljaga nii enda ümber kui kodus, tööl jne. Pisiasjadest algab kõik, aga ka siin tuletan meelde, et naeratus ei maksa midagi ja mida külvad, seda lõikad. Pea püsti, rind ette, naeratus huulile.

Kuidas leida armastust?
Armastus – see on tunne ja elamise viis. Mõtlemise ja tegutsemise viis. Armastus kätkeb endas nii palju ilu, vahel ka valu.
"Hoia eneses puhtana armastus...," olid Doris Kareva sõnad.
Armastus ei kustu mitte kunagi. Me eludes on igaühel teatud omade südamete ring, keda armastame, kes on väga omad ja erilised esimesest hetkest saadik.
Ma arvan, et kui sa kedagi armastad südamest, siis sa armastad teda aegade lõpuni. Selge, et vahel tehakse sõnadega haiget ja jäädakse oma haigetsaamistesse kinni. Ja võib võtta väga kaua, kuniks leppimisehaavad paranevad, eriti kui tundub,et armastusekarikas on kildudeks purunenud... Minu jaoks on armastus tunne ja kosmiline voog ühteaegu. Hingederänd, kellega on olnud au kõrvuti sel teel minna.
Nii et armastus leia alati enda seest ja sellest õigest ürgtundetuulest enda kõrval. Rasked suhted on õppetunnid meile. Püüa olla ise hea ja hooliv. Valitse oma meelt ja keelt. Kui on vaja, tuleb end kaitsta. Haiget ei tohi teadlikult teha. Kurja ei tohi lausuda. Kuri tuleb kurja juurde. Ja ei ole mõtet venitada suhtega, et äkki ühel päeval muutub. Ei muutu! Kui ini­mene ise ei taha muutuda, siis ei muutu miski.
Me keegi ei kasvata kedagi ümber vastu kellegi tahtmist. Me saame olla eeskujuks. Me kõik eksime vahel. Armasta ja andesta!

Vaadatud 552 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi