Hüpnotisöör Jüri Pukman aitab vabaneda liigsetest kilodest

15.12.2018 12:20
Kaire Kenk Jokinen
Kommentaarid
0
Foto:

"Hüpnotisöör – ja nii noor ilus mees, nagu Taukar, kas ta ikka saab mind aidata?" on mõelnud paljud liigsete kilodega kimpus olevad inimesed.

Tegelikult on Jüril väga tugevad võimed ning oma kaaluhüpnoosi grupiseansse korraldab ta edukalt juba mitmendat aastat.
Traditsiooniliselt kiputakse hüpnotisööri ette kujutama kui salapärast nõida kristallkuuliga või Mangi taolist teadmameest. Jüri ütleb, et tal endal ei ole eriti olnud kokkupuuteid vastuvõtule tulnud inimestega, kel oleksid mingisugused eelarvamused. "Ma õnneks pole eriti kohanud inimesi, kes usuvad, justkui hüpnotisöör peaks olema keegi nõid või selgeltnägija. Kuid eelarvamusi olen kohanud tuttavate puhul, kus inimesed siiralt usuvad, et hüpnotisöör nõiub nad ära või teeb miskit muud kurja," kahetseb ta.

Mis see hüpnoos õigupoolest on?
Hüpnoos on midagi, mis on veel täielikult avastamata ning sisaldab teatud laadi salapära. Teadlastele on juba ammusest ajast olnud mõistatuseks, kuidas hüpnoos toimib ja mis see õigupoolest on. Täpse hüpnoosi olemuse üle on veel palju erinevaid vaidlusi. Hüpnoosi olemus on seotud meie vaimu kahe piirkonna õrna suhtega nagu teadvus ja alateadvus. Hüpnoosis kutsutakse esile transiseisund, antakse jõudu sugestioonile ning tulemuseks on kestvad toimed.Hüpnoosi puhul on oluline teada, et see ei ole seotud unega. Hüpnootilises transis oleva inimese keha võib olla väga lõdvestunud, kuid teadvus on ärkvel ja ülimalt keskendunud. See on väga loomulik seisund. Me kõik kogeme transitaolist seisundit mitu korda ööpäevas. Näiteks kui autojuht sõidab autoga ja kui jõuab sihtpunkti, siis ei mäleta enam sõidetud teed üldse. Kindlasti kõigile väga tuttav olukord.

Kas hüpnotiseerimine on õpitav või hüpnotisööri ürgne anne?
Hüpnoos iseenesest on lihtsalt üks teadvusseisund, mille esilekutsumiseks omab hüpnotisöör teatud tehnilisi oskusi. Aga vist mitte ainult. Minu esivanemate juurtes on päris mitmeid sensitiivsete võimetega inimesi. Võib olla on hüpnotisööri oskused mul juba geenides? Kuid oma tegelikku teekonda alustasin ma läbi meditatsioonide. Mida sügavamale ma sukeldusin, seda rohkem ma enda juures avastasin. Koos oma selgeltnägijast abikaasa Ruth Pukmaniga lõin ma sellise keskuse nagu Valgusinglid, mis on tänaseks tegutsenud juba kolm aastat ja aidanud nõustamisega juba tuhandeid inimesi. Mida rohkem ma olen inimestega koos viinud läbi meditatsioone, seda enam ma avastasin, et tegelikult on meditatsiooni ja hüpnoosi vahel väga tugev seos. See kutsus mind sügavamalt uurima hüpnoosi alustalasid ja tehnikaid. Mida enam ma hüpnoosi uurima hakkasin, seda enam see mind paelus ning lõpuks otsustasin hakata seda valdkonda ka sügavuti omandama.

Kuidas hüpnoosi abil üleliigsetest kilodest lahti saab?
Mitte ainult ülekaalust. Hüpnoosi kasutatakse ka suitsetamisest loobumiseks või näiteks mineviku valudest vabanemiseks. Liigsöömine on sõltuvus nagu suitsetamine või liigne alkoholitarbimine. Hüpnotisöör kutsub inimeses esile maksimaalse lõõgastuse, kus on inimesel võimalik ühendus saada oma alateadvusega. Alateadvusesse luuakse hüpnotisööri poolt uus prog­ramm, mille abil saab sõltlane hakata tasapidi oma sõltuvusest loobuma. Muutus alateadvuses käivitab uue ahelreaksiooni teadvuses ning sedasi on võimalik tekitada positiivne käitumismuster. Lõhutakse sõltuvust vallandavate tegurite ja sõltuvuse vaheline seos. Sõltlase alateadvusesse viiakse uued sisendused, mille tagajärjel kaotatakse ära vanad seosed sõltuvusega. Hüpnotisöör selgitab välja, miks inimesel üldse see sõltuvus tekkis ja mis seda võimendab. Tal on võime asendada need mustrid tervislikuga. Kui mälestuses tulevad sõltuvusilmingud taas esile, siis selle asemel, et lasta mingil sündmusel korduda, läheb ta hoopis jooksma, sööb puuvilja või joob vett. Sisendused, mis sõltlasele tehakse, asendatakse mõne teise tervisliku tegevuse või eluviisiga.

Kuidas saab hüpnotisöör panna inimest vähem sööma?
Isud tulevad sageli rahuldamata jäänud põhivajadustest rõõmu, põnevuse või armastuse järele – need on tunded, mida peetakse ''normaalseteks'' ja isetervendavateks. Inimesed söövad, et uinutada endas ebamugavaid emotsioone. Isudega seotud emotsionaalsed teemad lvõivad olla nii stress, pinge, ärevus, hirm või kärsitus. Aga ka depressioon või kurvameelsus. Rahuldamata vajadused rõõmu, mängu, põnevuse ja meelelahutuse järele ehk palju tööd ja vähe rõõmu.Toitumisnõustajad räägivad palju nn lohutussöömisest. Ka mina arvan, et liigsete kilode taga on tihti tühjusetunne hinges, ebakindlus või igatsus lohutuse järele.Kaaluhüpnoos aitab tugevdada meie alateadvuses tahtejõudu, et inimene peaks vastu oma püstitatud eesmärkide poole liikudes. Peale umbes kolme hüpnoosiseanssi annab alateadvus edaspidi kindla signaali, et inimene eelistab ebatervislikule toidule tervislikku toitu ning asendab söömise, mida ta seni ei suutnud kontrollida, tervisliku tegevusega.

Ja kas soovitud kaal jääb püsima?
Peale hüpnoosi on äärmiselt oluline, et sõltlane hoiaks distantsi sõltuvust tekitavate teguritega. Vajalik oleks vältida teatud seltskonda või keskkonda. Lühema aja jooksul saab sõltlane tagasi pöörduda ka oma igapäevaelu tegevuste juurde ning uue programmiga oma alateadvuses suudab ta vastu astuda oma sõltuvusprobleemile.
Hüpnoosi tulemus sõltub mitmest tegurist: hüpnoosile allumisest, välimõjutustest, usaldusest hüpnotisööri kui ka selle tehnika vastu ning inimese enda sisemisest tahtest. Kõige paremini alluvad hüpnoosile loomingulised ning avatud inimesed. Rohkem tuleb vaeva näha kinniste inimestega ning näiteks tippjuhtidega, kelle teadvust on keerulisem keskenduma panna. Oluline roll on keskkonnal, kuhu inimene pärast seanssi naaseb.
Sõltuvalt inimese probleemist on tal vaja vältida näiteks pingelisi olukordi, mil ta võiks murduda. Murdumisel tuleks kindlasti hüpnoosi korrata ning sisendusi kinnistada. Sõltlane peaks saama sõbraks oma hüpnotisööriga, et julgeks temaga vajadusel ka ühendust võtta ja lisatoetust paluda. Kindlasti peab aga silmas pidama, et enese tahe ja tahtejõud on olulised ja edasiviivaks jõuks. Motivatsioon on kõige alus.

Vaadatud 2364 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi