Kõnelus kummitusega

11.03.2019 21:30
Guno Haven
Kommentaarid
0
Foto:

Inimkond on juba ammu üritanud astuda kontakti vaimude ja kummitustega. Nad on seda proovinud spiritistlikel seanssidel, kristallkerade ja muude vahendite abil. Seoses tehnika arenguga on aga võimalused kummitustega suhtlemiseks märgatavalt laienenud. Oma vaatlustulemusi jagab inglise paranormaalsete nähtuste uurija Harry Warren.

„1970. aastate alguses vaatasin juhuslikult telesaadet, kus räägiti vaimude ja kummituste häältest, mida oli salvestatud magnetofonilindile. Hakkasime koos sõbraga selle probleemi vastu huvi tundma ja otsustasime ise katsetada kahe magnetofoniga. Hämming oli suur, kui meil õnnestus lindistada mõned lühikesed ja teravad inimkõne fraasid, mis olid pärit ei-tea-kust. Asjaga tegeldes mõistsin, et lindistada hääli sealpoolsusest on üllatavalt lihtne.“ Warren kirjeldab ühte koos sõpradega läbiviidud seanssi. „Meie tuppa kogunesid mõned inimesed. Ümber kaheksanurkse laua panime viis magnetofoni. Kasutasime vaid uusi, kasutamata kassette. Õhtu hakkas kätte jõudma.
Kui kõik oli valmis, kustutasime tuled ning lülitasime magnetofonid korraga sisse. Seejärel, vähimatki häält tegemata jäime ootama. Täpselt kolme minuti pärast lõpetasime lindistamise ning asusime salvestusi kuulama. Mõne aja möödudes oli lindilt kuulda põrandalaudade kriuksumist, siis kostsid selgesti rasked sammud. Need muutusid meie toa uksele lähenedes järjest tugevamaks. Toas nad justkui ebaledes peatusid, siis aga jätkasid oma teekonda, kuni nende kaja lõpuks vaibus. Mu sõber, kelle majas me viibisime, tundis kohe ära põrandalaudade kriiksatuse. Ta ütles, et ukse juures on üks põrandalaud, mis tekitab just seesugust heli, kui selle peale astuda. Otsustasime võtta selle koha lindistamispaigaks. Lülitasime magnetofoni sisse, sõber aga kõndis täpselt nii, nagu lindilt oli kostnud.
Kui sammude kõla lindil hetkeks lakkas, selgus, et nähtamatu oli peatunud sellel kohal, kus lindistamise ajal istus minu sõber. Tal kadus veri näost. Siis kutsus sõber kohale oma ema, et ka seda linti kuulaks. Esialgu arvas ema, et me lollitame, aga hoolikalt kuulates tundis ta ära oma isa sammud, kes suri 90aastaselt. Isa tavatses kanda vanamoodsaid raskeid saapaid. “Müstikasõpradele soovitab Warren: „Kummituste häälte lindistamise eksperimentideks piisab täiesti, kui teil on olemas tavaline magnetofon, mille abil võite linti kerida ning vajalikus kohas lindistamise lõpetada. Otsige korteris rahulik koht ja lõdvestuge nii füüsiliselt kui vaimselt. Sättige end mugavalt istuma ning tegelge meditatsiooniga või hääletult palve lugemisega. Küsige väga viisakalt, kas keegi teispoolsest maailmast ei sooviks teiega kontakteeruda. Seejärel lülitage magnetofon sisse. Kasutage ainult uut linti. Ärge lindistage kauem kui kolm minutit. Kerige lint tagasi algusesse ning kuulake tähelepanelikult. Parema kuuldavuse saamiseks pange kõrvaklapid pähe. Võimalik, et üldise müra taustal õnnestub teil tabada mõni sõna või fraas...“Vaadatud 603 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi