Maagiline reiki võib elu põhjalikult muuta

12.10.2018 19:15
Kaire Kenk Jokinen
Kommentaarid
0
Foto:

Tänapäeva inimesel on keeruline võtta 3 kuud aega, et üksi vaikuses puu all mediteerida, et tasakaal tagasi saada.

“Kuid igaüks meist saab õppida olema teadlikult armastuse ja valguse kanal igal ajahetkel. Maagiline Reiki koos Armastava elustiili õpetusega annab selleks kõik vajalikud teadmised ja töövahendid. Ini­mene, kelle kehas voolab harmooniline ja küllaldane eluenergia, on kehaliselt, emotsionaalselt ja vaimselt parimas vormis," kinnitab Maagilise Reiki meister Meeli Lepson.
Väga lihtsustatult on Reiki universaalne armastuse- ja eluenergia, mis on vabalt kõikidele kättesaadav. Teistes õpetustes tuntakse seda ka prana, elektromagnetvälja, algallika ja paljude muude nimede all. Maagiline Reiki on klassikalise reiki ja uuemate energia õpetuste "kokkusegamisel" sündinudi õpetus just praeguse aja inimeste jaoks. Sõna reiki tähendab jaapani keeles universaalset eluenergiat. Sõna koosneb kahest silbist. REI kirjeldab energia kosmilist, universaalset aspekti. KI tähendab voolavat ja pulseerivat põhilist eluväge igas elusolendis. Ki on energia, mis voolab kogu aeg kõigis. See on energia, millest koosneb kõik siin universumis.

Reiki ei ole mingi religioon ega ususekt
„Reiki pole seotud ühegi usundi või usukommetega. Reiki pole isegi rajatud mitte ühelegi usule ega sugestioonile, samas pole see ka ravimeetod ega asenda teaduspõhist meditsiini," rõhutab Meeli. Reiki on õpetus energiate liikumisest, mida paraku saab õppida ainult Reiki õpetaja käe all - et saada juhatus ja kogemus selle kohta, kuidas iseenda energiat kasutada sellisel moel, et oled õnnelik ja tasakaalus ning oskad toetada ka oma lähedasi ja sõpru.
"Reiki praktik on sealjuures ainult vahendajaks reiki energia ja inimese vahel. Puhas kanal," kinnitab Meeli.
"Maagilise Reiki koolitustel õpime kõigepealt ennast teadlikult tundma läbi Universumi seaduste, mis on uus vaatenurk kõigele koolis õpitule lisaks, ja õpime enese tasakaalustamise tehnikaid," ütleb Meeli. "Edaspidi õpime toetama ka teisi inimesi ja tegema energiaseansse. Energiaseansse on võimalik teha ka kaugseanssidena, läbi aja ja ruumi. Nii saame tervendada ka minevikku ja tulevikku."
Reiki energia suudab tugevdada immuunsussüsteemi, aitab leevendada valu, leevendab stressi ja aitab lõdvestuda. Reiki tasakaalustab organite funktsioneerimist, puhastab energiablokeeringutest ning allasurutud emotsioonidest. Toimib hästi koos traditsioonilise meditsiiniga ning aitab kaasa selle tulemuslikkusele.
"Koos Armastava elustiili õpetusega on reiki eriti võimas tööriist. On võimalik elada kooskõlas loodusega, harmoonias ja tasakaalus iseenda ja kogu maailmaga. Meil on loodud ka oma Maagilise Reiki praktikute grupp, kus saame privaatselt infot ja kogemusi vahetada. Tulevad inimesed, kes piltlikult öeldes soovivad ära õppida, kuidas on võimalik elada oma elu nii, et enam ei põhjusta kannatusi endale ja teistele. Paljude inimeste elud on muutunud lausa muinasjutuliseks. Tempo valib igaüks ise. Minu meelest on see hindamatu ja vägev oskus - oskus iseendaga ja maailmaga toime tulla, valida ise mida ja kuidas luua oma energiavälja, luua armastavaid suhteid, elada oma elu täiel rinnal, igat päeva nautides. Reiki õpetab, et igal inimesel on õigus olla vabas voolamises, mitte ennast ja teisi pidevalt tagant piitsutada. Ja loomulikult sai ka minu teekond alguse iseenda jaoks tasakaalu ja rõõmu taas leidmise otsingutest," ütleb Meeli.

Reiki on paljude kooskäijate jaoks ka omamoodi ­grupiteraapia
"Kord alustasime oma koolitust kell 11 hommikul ja kell 22 õhtul veel arutasime reiki põhitõdesid. Sest neid ei saa lihtsalt läbi lugeda ja siis nende järgi elama hakata. Need tuleb kõik südamega läbi tunnetada," meenutab Meeli.
Väga paljudes maailma riikides on reiki ka ametlikult tunnustatud tervendamise viis. Belgias näiteks saab inimene valida kas ta läheb tavameditsiini arsti juurde või reiki terapeudi juurde. Mõlemal juhul tasub visiidi eest ravikindlustus.
Maagilisel Reikil on seitse suurt põhimõtet, millest viis on pärit klassikalisest reikist ja on tasakaalustatud vastavalt uuematele õpetustele. Neist esimene kõlab: Just täna ma valin viha asemel olla leebe, armuline, andestav. "Vahel on mul õpilased vastu vaielnud, et "aga auto roolis ju ikka peab vihastama!" Olen soovitanud oma südames tunnetada, kes kõige rohkem vihastamisest kaotab. Tavaliselt on see ikka see inimene, kes seda viha energiat loob. Aga milleks siis üldse vihastada?" muigab meister.
"Mina ise enam ei vihastagi. Reiki õpetus on mind nii palju muutnud, et oskan tähele panna seda hetke enne vihastamist, mil me kõik saame valida - kas vihastan või valin täna mingi muu mängu ja energia, mida luua. Mõtte jõud on tohutu, me oleme kõik ühe kõiksuse osad. Kui ma ise valin uued mängud ja reak­tsioonid, siis parandan seeläbi ka maailma - valides kas luua näiteks viha asemel armastuse ja halastuse energia," mõtiskleb Meeli.
Maagilise Reiki teine põhimõte ütleb - just täna annan vabaks muretsemise ehk täna olen usaldav. "See on enamikule inimestest esmapilgul väga raske teema, sest sõna "muretsemine" on eesti keeles ju väga levinud. Samas on muretsemine palvetamine selle eest, et homme oleks rohkem muret. Milleks siis muretseda? Muretsemise asemel usaldamise valimine tähendab, et usun, et olen õigel ajal õiges kohas ja teen õiget asja. Mittemuretsemine on õpitav ja selle õppimine väga vajalik, sest just muretsemine on üks eluenergia blokeeringuid."
"Just täna austan kõiki oma õpetajaid - kõiki inimesi, kõiki elusolendeid ehk täna olen sõbralik kõikide elusolendite vastu", kõlab Maagilise Reiki kolmas põhimõte. "Me oleme kõik siin planeedil praegu korraga nii õpilased kui õpetajad. Kui märkame et iga inimene meie elus on tulnud meilt midagi õppima või midagi meile õpetama, siis mõistame suhete tegelikku olemust. Meie järglased, uue ajastu lapsed näiteks on tulnud meile õpetama tingimusteta armastust. Ja mida me õppimise asemel teeme? Proovime neid enda vanadesse hirmude raamidesse panna - sa pead koolis tubli olema, sa pead saama ainult parimaid hindeid! Ja oleme imestunud, miks see meil ei õnnestu," nendib reiki meister.
Neljas põhimõte ütleb: Just täna olen kõikides oma tegemistes aus. "Ka see on meie Eesti inimestele raske. Väljaütlemata mõtted väljenduvad tihtipeale kurguvalu või kilpnäärme talitluse häiretena. Me mõtleme üht, räägime teist ja teeme hoopis kolmandat. Kuid samas saab ka kaasinimesega oma tegelikke mõtteid jagada austavalt, lugupidavalt, armastavalt. Kui me pole ausad, jätame teise inimese ilma võimalusest ennast arendada ja probleemid lahendada."

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 706 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi