Maailma kõige kuulsamad kummitavad paigad

19.03.2020 11:20
Margot Remmel
Kommentaarid
0
Foto:

Kummituslugusid on räägitud ajast aega. ­Kummitusi leiab igast ­maailmanurgast, kuid kogu maailmas leidub salapäraseid kohti, kus need kummitused on eriti aktiivsed.

Château de Brissac, Maine-­et-Loire, Prantsusmaa
Loss on saanud endale hüüdnimeks Loire Oru Hiiglane, olles oma seitsme korrusega kõrgeim Prantsusmaal. Selles on 204 tuba, mitmed portreegaleriid ja privaatne ooperimaja enam kui kahesajale inimesele. Kindluse ehitasid Anjou krahvid 11. sajandil ja kuningas Louis XIII käis seda 1620. aastal oma silmaga vaatamas.
Kõige aktiivsem kummitus selles majas on La Dame Verte ehk Daam Rohelises Kleidis. Väidetavalt oli ta kuningas Charles VII sohilaps, kes mõrvati oma abikaasa poolt, kui temale petmisega vahele jäi. Teda nähakse tihti kabeli tornikambris, rohelises kleidis, silmade ja nina asemel mustad augud. Kui ta parasjagu ei tegele end ootamatult ilmutades külaliste ehmatamisega, võib teda kuulda erinevates lossi nurkades valjult ohkamas.
Praeguseks on lossist saanud populaarne hotell ja paljude ürituste korralduspaik. Parimad neist on Jõuluturg ja veinikoolitused, kus saab maitsta veine kohalikest istandustest. Vapramatel külalistel on võimalus ööbida mõnes paljudest ajastule vastavalt sisustatud tubades.

Myrtles Plantation, USA
Vana puuvilla ja suhkruroo istandus asub St. Francisville väikelinnas, New Orleansi loodeosas.
Arvestades, et ainuüksi majas sees on mõrvatud vähemalt 10 inimest, pole imestada, et tegemist on USA ühe kuulsaima kummituspaigaga. Kuulsaim neist on Chloe, kelle armsam tal kõrva ära lõikas. Peas kannab ta rohelist turbanit, tal on kombeks külalisi piiluda ja korra on ta end lasknud isegi fotole püüda. Ühel värskematest fotodest on näha teist kummitustüdrukut peamaja aknast välja vaatamas. Teiste ilmutiste hulgas räägitakse vooditel hüppavast lapsest, sõdurist, voodoo preestrinnast ja ühest varasemast omanikust, keda tulistati rindkeresse. Teda näeb tavaliselt vaarumas samal trepil, kus ta suri.
Hoolimata sellest või siis just selle pärast, et tegemist on Ameerika Ühendriikide enim kummitava majaga, on seal hetkel imeilus B&B ehk öömaja hommikusöögiga, kus jagub ruumi korraga kaheteistkümnele külalisele. Kohaomanikud pakuvad kummitus-ekskursioone nii päeval kui öösel, neist viimased on loomulikult populaarsemad. Samuti pakub kohalik restoran külastajatele parimaid värskeid hõrgutisi.

Ancient Ram Inn, ­Gloucestershire, Inglismaa
Võõrastemaja ehitati 1145. aastal preestrite poolt, kes majutasid seal töölisi ja orje St Mary kiriku ehitamise ajal. Wotton-under-edge nimelises linnakeses asuv võõrastemaja on ehitatud pühale maale, mille ajaloost võib leida nii saatana kummardamist kui laste ohverdamisi.
Usutakse, et selles asukohas on tumedate jõudude portaal ja selle pärast ongi seal nii palju kummitusi. Nõia Toas on nähtud naist, kes 1500. aastatel põletati tuleriidal. Ühe teise toa voodil istub tihti preestrinna, läbi seinte kõnnib valvur hobuse seljas, kuulda on ühe tütarlapse südantlõhestavaid karjeid ja näha võib mungarüüs kujutisi. Räägitud on ka succubusest, seksuaalsest luupainajast, kes poeb öösiti külaliste kõrvale linade vahele.
Kuulsa kummituspaigana tuntud võõrastemaja on näidatud mitmetes paranormaalseid nähtusi uurivates telesaadetes. Praegugi toimub seal palju vastava sisuga üritusi ja seansse, millest on võimalik  soovi korral osa võtta.

Banff Springs Hotel, Alberta, Canada
Šotimaa suursuguste losside stiilis ehitatud hotell räägitakse olevat üks kogu riigi aktiivseim paranormaalsete nähtuste sündmuspaik.
Ballisaalis nähakse tantsimas pruuti põlevas pulmakleidis, kes sattus paanikasse, kukkus trepist alla ja murdis kaela, kui tema kleit tuld võttis. Toas 873 mõrvati terve perekond ja see tuba on nüüdseks kinni müüritud, kuid neid nähakse vahel lossi koridoris toa ukse taga. Samuti kohtab seal endist hotelliteenrit Sam Macauleys, kes töötas hotellis umbes 60-70 aastatel. Talle meeldib endiselt külalisi tubadesse juhatada, kuid ta haihtub nagu tina tuhka, kui talle jootraha pakkuda või temaga üritada vestelda.
Praeguseks kuulub see Fairmont luksushotellide ketti ning on populaarne puhkekeskus olenemata aastaajast ja ilmast.

Tower of London, Inglismaa
Rääkides maailma kuulsaimatest kummituspaikadest, ei saa mööda minna Londoni Towerist. Ajalooline loss, mis asub südalinnas, Thamesi,  on põhiliselt olnud kasutusel vanglana. Pealtnägijate väitel võib seal kogeda vähemalt kolmteist erinevat paranormaalset nähtust. Teiste hulgas kõnnib seal ringi Anne Boleyn, Henry VIII esimene abikaasa, loomulikult ilma peata.
Wakefieldi Tornis võib täpselt keskööl näha Henry VI kujutist. Lady Jane Grey, kes oli kuninganna vaid 10 päeva enne kui Mary, Šotlaste kuninganna ta hukata käskis, kõnnib endiselt kurvalt üksi kindluse müüre mööda.
Lord Dudley, kes väidetavalt kraapis Beauchamp torni seinale nime Jane, nutab endiselt öötundidel. Margaret Pole, Salisbury Krahvinnat, süüdistati reetmises ja kui hukkaja tõstis kirve, et tal pea maha raiuda, pääses ta põgenema. Räägitakse, et hukkaja ajas teda kirvega taga ja sai selle käigus talle korduvalt pihta. Tema karjed kostavad siiani üle Toweri muruplatside ja külalised on väidetavalt näinud ka verise tagaajamise taaslavastust kummituste poolt.
Valge Daami tausta ei tea keegi, kuid ta viibib endiselt Valges Tornis. Tema kohaloleku tunnistajad räägivad tugevast odavast südant pahaks ajavast parfüümist ja õlale koputamistest, kuid ümber pöörates on näha vaid vilksamisi midagi valget. Paljud külalised räägivad hingematvast lämbumise tundest kui nad külastavad galeriid, kus asub Henry VIII raudrüü. Valvurid on samas paigas kirjeldanud kummituslike lämmatamise ja kägistamise katseid. Vahel on kummituslike helide hulgas kuulda ka loomade hääli, keda seal kindlasti kohata ei tohiks, nende hulgas lõvid ja ahvid. Vaid üht kummitus-looma on seal korduvalt näha olnud. Üks valvur rääkis viirastuslikust karust, kes püüdis teda rünnata, kuid püssitäägiga torkamise peale jooksis karu temast otse läbi.

 Vaadatud 483 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi