"Müstilise Roosi" teraapia tervendab

14.05.2019 19:35
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Müstilise Roosi teraapiasse võib tulla nii kindlate murede ja endale ­teadvustatud probleemidega, kui ka tulla lihtsalt end avastama.

Praktikale võib tulla kõigega, mis rõhub – korduvad suhtemustrid, terviseprobleemid, valus minevik või lapsepõlv, ebameeldivad iseloomujooned, valusad kogemused ja traumad, soov muuta oma elus midagi, soov muuta ennast. Müstilise Roosi teraapia on kui reis omaenda hinge sügavustesse.
Müstiline roos on India teadjamehe Osho poolt välja töötatud teraapia, mida ta on soovinud viia maailma, et see võiks avaldada mõju kogu süsteemile ja puudutada miljoneid inimesi sügavuti. Osho on ise öelnud Müstilise Roosi kohta nii: “Ma olen loonud palju meditatsioone, aga Müstiline Roos on elutähtsaim, kõige fundamentaalsem… See on esimene tõeline läbimurre peale Vipassanat, mis loodi 25 sajandit tagasi. Müstiline Roos on unikaalseim meditatsioon, mis on inimkonna ajaloos olnud, milles on ühendatud lääne teraapia ja idamaa meditatsioon ning mis haarab kogu maailma."
Osho on pannud praktika nimeks Müstiline roos, sest selle protsessi käigus hakkab inimene avanema sarnaselt roosile - kiht kihi haaval ja me ei tea kunagi, mis sealt välja tulla võib. Öeldakse ka, et inimese südames puhkeb õide see müstiline roos, mille sügavust ja müstilisust tunnetab igaüks ise.
Leevendab ärevushäireid ja masendust.
Metsiku Roosi teraapiat ei saa üksinda praktiseerida, sest üksi tehes ei ole see seesama, mis rühmas. Ehkki nende inimeste jaoks, kes suudavad 21 päeva järjest ise ennast motiveerida seda kõike tegema ja väga sügavuti endasse minema, on see võimalik, kuigi paljuski toimib see ikkagi ka kollektiivselt. Juhendaja abi rühma liikmetele on vajalik, et jälgida, et midagi ei juhtuks, sest protsess võib muutuda nii intensiivseks, et esile võivad tulla inimeste erinevad terviseprobleemid või äkilised muutused kehas ning emotsioonides. See on normaalne protsessi osa, ning juhendaja aitab sellest läbi minna.
Selle praktika käigus selgitatakse lahti meditatsiooni definitsioon nii selgelt, et see ei olegi enam midagi müstilist, millesse skeptikud vägisi uskuma peaksid. See on lihtsalt olemise seisund, milleks ei ole mingit usku vajagi. Seega jah, seda kohalviibimise positiivset seisundit saab õppida selle praktika käigus iga inimene.
"Müstilise Roosi” teraapia on kolmenädalane protsess. "Kollektiivne teraapia, kus igaüks tegeleb siiski iseenda sisemusega. Kollektiivis toimub teraapia ja kollektiivi areng aitab kaasa ka igaühe sisemisele arengule, aga teraapias keskendub igaüks ikkagi iseendale. Kolme nädala ehk 21 päeva jooksul kohtun rühamaga iga päev kolmetunnisel seansil. 21 päeva jooksul ei räägi me selle kolme tunni jooksul mitte ühtegi sõna. Teraapia koosneb kolmest etapist.
Esimest nädalat nimetatakse Naerja nädalaks. Iga päev kolm tundi kokkutulnud naeravad, ilma ühegi põhjuseta. See liigutab kõiki inimeste sisemisi tõkkeid ning allasurutust, mis takistavad nende spontaanset ja loomupärast rõõmutunnet. Naerdakse kolm tundi järjest igal seitsmel päeval.
Teise nädala on Osho nimetanud Pisarate nädalaks. "Kolm tundi järjest seitsme päeva jooksul nutame ilma igasuguse põhjuseta. See nädal paljastab Osho järgi iga kohaletulnud inimese järgmise sügavama allasurutud kihi, vabastab teda pisaratest, kannatustest ja valust- kogu agooniast, ta kogeb suurt kergendustunnet. Ta jõuab oma Olemuse Templisse.”
Kolmas nädal on "Vaatleja mäetipul" nädal. "Kolm tundi järjest seitsme päeva jooksul istub inimene vaikselt ja kehastub vaatlejaks. Ta istub ja mediteerib põhjalikult puhastatud südamega. Lihtsalt istub vaikselt meditatsioonis. Istub ja on vaatleja. Põhjalikult puhastatud südamega."
“Kolmas nädal, kolm tundi järjest igal seitsmel päeval: vaatleja mäetipul – põhjalikult puhastatud südamega, lihtsalt istumas vaikselt meditatsioonis. Pisarad toovad välja kogu agoonia, mis on te sees varjul ja naerja viib endaga kaasa kõik, mis on takistanud teie ekstaasi," on Osho öelnud. "Kus pole hirme, seal on Armastus!"
Sellist kombinatsiooni sisemiseks ärkamiseks ja valgustumiseks pole varem kunagi kasutatud. Dünaamiline energia, mille naer ja pisarad meie kehas ja meeles loovad, vabastab tohutus koguses stagneerunud ja blokeerunud energiat väga lühikese perioodi käigus. Inimesed pääsevad otse ligi oma südamekeskusele ja tõelisele olemusele, ilma et peaksid aastaid oma probleemist rääkima ja seda peas ketrama. See on otsene kohtumine kõikide allasurutud, mahavaikitud ja peidetud probleemidega, mida Müstilise Roosi protsessi ajal tervendatakse.
Müstilise Roosi praktika puhul on äärmiselt eriline veel ühiselt loodud turvaline ruum, kus teineteist julgustatakse sügavuti minema ja kohtuma iseendaga samamoodi, nagu teised. Grupi dünaamilisus valmistab iga ühe jaoks usalduse, toetuse ja julgustatud atmosfääri. Protsessi käigus ei sunnita mitte kedagi mitte millekski. Igale ühele jääb vabadus avastada iseenda hinge oma tunnetuse järgi. Osalejatele jagatakse juhendid, kuidas oleks kõige tõhusam end avada ja vabastada, kuid kõike seda peab siiski tegema oma tunnetuse järgi ja läbida protsess oma unikaalsel moel.
Põhjamaa Müstiline Roos on erakordne meditatiivne teraapia, mis viib inimese rännakule tema sügavaimatesse hingesoppidesse.
Mediteerimine on aidanud inimesi depressioonist, ärevushäiretest, peavaludest, erinevatest füüsilistest valudest, kroonilistest haigustest vabaneda. Sest mediteerimisega nad lahendavad enda sees nii palju pingeid ja tekkinud blokeeringuid, et keha hakkab ka muutuma.Vaadatud 793 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi