Mustlaste kaardid on igapäevaelus toeks

28.06.2021 11:05
Kaire Kenk-Jokinen
Kommentaarid
1
Foto:

Erinevad kaardipakid sobivad kasutamiseks eri olukordades.

“Saksa mustlaskaartide pakis on tavaliselt 36 kaarti, ilma mingite lisandusteta. Kaartide nimed on hästi konkreetsed: kohting, abielu, hoolitsev mees, vangla, vaesus, suur vedamine, palju raha jne. Tegemist on nn praktilise maagia pakiga, mis tegeleb tavalise inimese igapäevateemadega – raha, armastus, kodu, inimsuhted oma heas ja halvas. Soovitan selle kaardisüsteemiga tutvust teha sellisel kaardisõbral, kes tahab ära õppida väga lihtsate ja igapäevaste asjade teemal kaartidega konsulteerimise,” ütleb taro kaartide asjatundja Fraktalica ehk Elbe Kuldmäe.
Eesti tuntuim tarokaartide asjatundja Ravi Ramlov, milliseid kaarte on üldse olemas? “Kaardid jagunevad nelja gruppi. Esimene grupp ongi ennustuskaardid. Sinna hulka kuuluvad näiteks mängukaardid, mida ennustamisel kõige sagedamini kasutatakse, tähendused on palju konkreetsemad kui teistel. Samas ei anna tähendustega mängimise võimalusi ega soovitusi. Mustlase kaardid ja kipperi kaardid ehk saksa mustlaskaardid kuuluvad just sellesse gruppi. Lisaks on selles grupis veel erinevad Lenormandi kaardid. Teine grupp on tarokaardid. Tarokaardil on kindlasti nimetuses sees taro(t). Näiteks Ingli Taro ja Inglikaardid on kaks täiesti erinevat asja – Ingli Taro on põhimõtteliselt tarokaart, millel on inglisümboolika. Inglikaardid aga kuuluvad kolmandasse gruppi. Taro kaardid on kõige suurem grupp, neid on umbes 2000-5000 erinevat pakki, mida keegi pole kokku lugenud, sest need arenevad igal maal eraldi edasi.
Kolmas grupp on inspiratsioonikaardid, mis on nii-öelda positiivsus ja turgutus kaartide kujul. Nende hulka kuuluvad Inglikaardid, Mõtteterad igaks päevaks ja Karma kaardid. Erinevalt eelmiste gruppide kaartidest ei ole neil kaartidel oma kindlat süsteemi, neil on igal pakil looja või omaniku poolt koostatud täiesti enda süsteem. Neljas grupp on psühhoanalüütilised kaardid, mis põhinevad jungiaanlikel arhetüüpidel, ja neid kasutavad peamiselt psühholoogid. Need tegelevad puhtalt inimeste alateadlike mustrite, arhetüüpide ja varjudega. Nendega tegelemiseks peab tundma Jungi teooriat.”

Kunst laduda kaarte
Kipperikaardid sündisid 1900. aasta paiku. Nende täpset päritolu pole Ravi sõnul õnnestunud kunagi täielikult välja selgitada. Selle kohta on olemas kaks hüpoteesi. Üks nendest lähtub sellest, et Kipperikaardid viivad tagasi Susanne Kipperi juurde Berliinist. Teine näeb neid kipperite (või wipperite) keskel, kes 30-aastase sõja ajal (1618–1648) ringi liikusid, münte servadest lõikusid, et nii saadud väärismetalli varal rikkamaks saada, ning selle siis jälle käibele lasid. Kuna kipperid rändasid nagu mustlasedki mööda maad ringi, on üsna usutav, et nad võisid viimastelt ka kaartide ladumise kunsti õppida. Kindlalt saab aga väita seda, et Kipperikaarte kasutas ennekõike lihtrahvas. Kipperikaardid on Lenormandikaartide kõrval kõige enam kasutatavad ennustuskaardid.
Nagu Müstilise Lenormandi pildid, nii maalis Urban Trösch ka Müstilise Kipperi 36 pilti. Tal kulus selleks terve aasta, sest tema maalimistehnika on väga töömahukas. Kõigepealt krunditakse puitplaadid kriidiga, siis luuakse värv tempera tehnikas kiht-kihi haaval. Selle tulemusel sünnivad väga detailsed teosed, täpselt samamoodi maaliti ikoone. Piltide taustad vastavad ajale 1900. aasta paiku, samuti riietus, sisustusesemed ja nii edasi. Aga leidub ka haldjaid, loodusvaime, ingleid ja müütilisi olendeid. Kipperi kaarte saab osta näiteks kirjastuse “Zeus” või “Loitsukelleri” e-poodidest.
“Kipperi kaarte tunnen ma kõige vähem, kuigi minu varamusse kuulub ka neist paar pakki, peamiselt kartomantia-õpilastele alternatiivsete süsteemide tutvustamiseks,” nendib tarokaartide ekspert Elbe Kuldmäe. Tõenäoliselt võib saksa keele oskusega kaardihuviline just sellest keeleruumist leida põnevat infot nii selle paki kui ka selle kasutusviiside kohta. Olemas on ka ingliskeelseid foorumeid ja õpikuid.
Kipperi pakis on 36 kaarti, ilma mingite lisandusteta, ehkki ka selles ennustuskunstis on kasutusel lisakaartidega pakke. “Kaartide nimed on veelgi konkreetsemad kui lenormandil: kohting, abielu, hoolitsev mees, vangla, vaesus, suur vedamine, palju raha jne. Tegemist on n.ö praktilise maagia pakiga, mis tegeleb tavalise inimese igapäevateemadega - raha, armastus, kodu, inimsuhted oma heas ja halvas. Seega soovitan selle paki järele haarata sellisel kaardisõbral, kes tahab ära õppida väga lihtsate ja igapäevaste asjade teemal kaartidega konsulteerimise. Ja miks mitte ka teistele konsultatsioonide pakkumise,” ütleb Elbe. “Kaardisüsteemide maailma on kirev ning pakub tähendusruume tähetolmust kuni igapäevaeluni. Sest eks meie igapäevaelugi koosneb tähetolmust ja suurest hulgast energiast. Ja seda viimast, igaüks omas vahemikus, erinevad kaardipakid meie energiaväljadest välja peilivadki,” ütleb ta.

Rituaalil on kaardiladumises oluline roll
“Kõige olulisem on nii taro, kui ka ükskõik millise muu praktika puhul usaldada oma sisetunnet - see, mis on hea, see ka tekitab hea tunde. Ja kui teele kerkib ka midagi kõhedat, siis tuleks see vastu võtta ja otsustada, et mis on võimalik plaan B. Elu on lõppkokkuvõttes imeline igal juhul, eriti kui suudame end ise usaldada.”
“Inimene üksi ei ennusta. Alati peab jõud kõrval olema, seepärast teengi enne igat kaartide ladumist ühe erilise rituaali. Rituaalil on kaardiladumises oluline roll, sest iseennast tuleb kaitsta. Kui avanevad erilised kanalid, kust info tuleb, võib sealt tulla ka palju mittesoovitavat. Rituaal on vajalik, et ei tuleks valeinfot ega negatiivset energiat. Iseendale on kaarte raske panna. Tuleb iseendaga suhelda justkui kellegi teise inimesega. Endale kaartide ladumine nõuab tugevat keskendumist, mõtteid ei tohi uitama lasta,” nendib vaimne nõustaja Gris Moonika.
“Mul on mitmeid oma loodud ladumistehnikaid. Vaatan näiteks minu vastuvõtule tulnud inimesega läbi mingi kindla perioodi, näiteks aasta jooksu tema töö, suhted, tervise, edu, võimalikud elumuutused, eesootavad raskused-takistused. Mul on kasutusel palju kaarte. Taro, Lenormand, Mystical Kipper. Võtan ja kasutan neid tunde järgi. Mõnele küsimusele vastavad paremini ühed kaardid, teisele teised kaardid. Mystical Kipperil on teine energia, neid ma vaatan eraldi. Vahel segan neid erinevatel ladumistel. Siis on ühed kaardid teisi toetamas,” kinnitab ta.
Kaartide panemine on nõustaja sõnul huvitav töö, mis tõepoolest aitab inimesi. “Kaartide pealt on võimalik näha kõike- inimese mõtteid, olemust, tegevusi jpm. Olen kord oma tuleviku suhtes mures olnud naisele soovitanud rasedust siiski mitte katkestada, sest nägin kaartidelt, et tulevikus on tal kõik hästi. Suhtesõltlastele või täiesti vales suhtes elanud inimestele andnud nõu oma eluga üksinda edasi minna, sest kaardid näitasid, et nad ei jää tulevikus üksinda. Vastupidi- nad leiavad uue armastuse.”

Igaüks ei saa kaarte panna
Samas hoiatavad teadjad, et isendale liiga sage kaartidega ennustamine võib tulevikus hoopis halba tuua.”Kui võtta kaartide panemist kui mängu ja tujutõstjat, siis mitte. Kui aga tõsisema eesmärgiga, siis tuleb sisetunne ja taju lisaks, tekib märgiline süsteem ja kas te ikka oskate hiljem seda infot kasutada?” küsib mitut erinevat kaardisüsteemi kasutav mustlanna Veera Sokolova. Mustlaskaartide asjatundja, kes “Eesti selgeltnägijate tuleprooviski” esinenud. Veera hoiatab, et kuni 33. eluaastani ei peaks ennustamisega tegelema, sest kuni selle vanuseni pole inimese hing lõplikult välja kujunenud. Noore inimese hing on tema sõnul veel nõrk, negatiivsuse poolt mõjutatav. Ka ei tohiks igaüks kaartide panekuga tegelda. Isegi kõik mustlased ei ennusta. Veera sõnul tegelevad ennustamisega ainult mustlannad, mustlasmehed hoiavad kaartidest kaugemale. Samuti ei pane mustlanna endale kaarte.
Küll aga on Veeral ette tulnud seda, et tänaval tekib võõra inimesega silmside, inimene ise teeb paar sammu tema poole ja kõnetab teda. “Tekib vestlus ja siis selgub, et inimesel on hinge peal mure.”Kui kaardid näitavad midagi sellist, mis võiks inimest ehmatada, kuidas käitub ta siis? “Ma hoiatan võimaliku ohu eest, mis neid teatud aja jooksul ees ootab. Kui surm on lähedal? Ka sellest saab rääkida väga korrektselt. Saatust muuta ei saa täielikult, kuid ohtusid saab hajutada.”Vaadatud 883 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Minu nimi

Miks ei tohiks igaüks kaartide panekuga tegeleda?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi