Nõid Sirkka iseenda vastuvõtmise teekond

10.01.2020 14:30
Hillar Kohv
Kommentaarid
0
Foto:

"Me sünnime, kasvame, saame suureks ning hakkame elama oma elu. See, kuidas siis käitume, milised on meie tõekspidamised ja kuidas elu korraldame sõltub suuresti kasvatusest või kasvatamatusest. Meist võivad eriti korralikud ja enese poolt kontrollitud inimesed saada, kui oleme täiesti kasvatamatud või eriti keerulise lapsepõlvega," selgitab nõid Sirkka.

Tema jaoks algas "iseenda vastuvõtmine" just sellest punktist kui ta mõistis mitmete valulike sündmuste järel elus, et teda juhib mingi tehislik käitumismuster.

Mis muster see oli?
Kasvatamatuse mõju minule lõi mulle mentaalse, sisemise lapsevanema kelle range kontrolli all suutsin 42aastaseks elada. Mõnikord on tehislik lapsevanem meie enda loodud ja lisaks on integreeritud vanemate meie vanemate käitumismustreid.
Kunagi, väikse lapsena me vajame seda iseloodud kontrollmehhanismi, et ennast kaitsta. Kuid sellest võib areneda aspekt, mis jääb meie elu juhtima. Minu teekond on olnud nõiaks saamisel selle mentaalse raami lõhkumine, mille olin endale ise teinud.
Tegelikult on selline polaarsus suuremal või vähemal määral kõigis inimestes. Aga seda on üsna keeruline ära tunda, eriti kui kontrollitud elu enam-vähem sujub.
Teine olemuse aspekt – Mina ise- on mõnes mõttes iseloodud lapsevanema vastand. See on meie hinge olemus, see kelleks sellele planeedile sünnime. Kui mina olin väike, siis ma teadsin, et ma olen nõid. Mul oli oma salamaailm, ma nägin inimeste aurasid ja mul on palju nähtamatuid mängukaaslasi. Ma olin väga loodusega seotud. Veetsin suure osa lapsepõlvest oma intuitiivse vanaema juures maal, sest laseaias ma ei käinud. Täpsemalt 4 kuud käisin, aga ei saanud teiste hulgas oma tundlikuse tõttu hakkama.
Teise tõlgenduse järgi olin siis väike empaat, aga siis veel sellist mõistet psühholoogias vist ei olnudki. Lapsi kasvatati sel ajal Benjamin Spocki järgi. See oli mäletatavasti suunamisel põhinev kasvatus. Ja suuna valivad lapsevanemad ja pedagoogid. Minu õnneks sain siiski koolini olla mina ise – ehk siis väike nõid, sest vanaema soosis seda.
Mõni aeg tagasi olin punktis, kus olin loonud perekonna, mul on viis last, olin saanud ühes valdkonnas ühiskondlikult tuntuks kui Eesti OTT (Otse Tootjalt Tarbijale) liikumise asutaja ja kohaliku toidu edendaja. Ma olen ettevõtja ja tegelenud põhjalikumalt turundusega.
Kuid minu tegelik olemus – mis oli nii erinev mu seni loodud elust- nukrutses. Kutsusin ise enda ellu mitmeid õnnetusi, et ennast "nõidusunest lahti raputada", aga ei suutnud seda läbi näha ja elujõud hakkas raugema, ma jäin haigeks. Praegu tundub haigestumine mulle väga loogiline, sest meie elujõud lähtub hingest ja kui hing on üksi ja mahasurutud, siis elujõud raugebki.
Hakkasin viimaks meenutama, kes ma olen ja nägin 6aastast väikest tüdrukut, kes teab surmkindlalt, et ta on nõid. Sest ta näeb maailma, mida teised ei näe.
Ja on ütlemata selge, et turundusnõunikust nõiaks saamine pole just jalutuskäik pargis. See on päris raju kapist välja tulemine. Minetada kõik see, mida seni õigeks pidasid ja võtta vastu ennast muinasjutulise nõiana luua ja tarokaartidega on paljude silmis hullumeelsus. Aga teha seda kõigest hoolimata – see on iseenda vastuvõtmise teekond.

Teil on käsil raamatu kirjutamine. Millest?
Ma kirjutan tõesti raamatut, sellest samast teekonnast. Tegelikult polnud plaanis kirjutada aga see juhtus kogemata. Nimelt ajal, kui olin oma teekonnaga alustanud ja enamik lähikondlasti arvas, et ma olen pinge all hulluks läinud, siis jäin seda tõesti ise ka vahel uskuma. Mul oli vaja millelegi toetuda.
Niisiis tuli mulle toeks coaching, ma kasutasin coachi abi kolme kuu vältel, et mitte enam tagasi langeda.
See oli tõeliselt õige otsus, sest siis muutus mu areng järjepidevamaks ning vähem turbulentsemaks.
Öeldakse, et Jumal saadab ainult ingleid. Personaalcoach Piret Laur oli minu ingel. Ingleid oli mitu – mu ellu tuli üks hea sõbranna, kes kõige raskema aja minuga isegi koos elas ja väga hea intuitiivcoach Greta Landen, kes eriti sügavatest hingehaavadest teadlikuks saamist oma tervendamismeetodiga toetas ning hingehaavu otseselt ravis.
Mu elus on üks väga eriline ja kõige olulisem ingel veel, keda intuitiivselt usaldasin. Hakkasin talle kirjutama enda tervenemisprotsessidest. Usalduse kasvades ja temalt julgustust saades hakkas kirjutamine ise mind omakorda väga toetama. Ühel hetkel avastasime, et ma kirjutan tema kaasabil raamatut. Meie vahel on väga eriline sõprus, sest mitte keegi maailmas ei tea minust rohkem, kui tema. Isegi minu vanemad ja lapsed mitte. Sest ma räägin endaga toimuvast üldse esimest korda elus. Meie sõprus on minu jaoks väga haavatav seisund, mis hoiab mind paradokssaalselt avatud ja elusana.Miks te nimetate end nõiaks?
See oli minu lapsevõlve teadlikkus iseendast. Võibolla, kui ma oleks saanud endana algusest peale areneda, oleks saanud minust midagi palju peenemat. Mingi kosmiline tervendaja või midagi. Aga nagu eelpool öeldud jäi minu eneseareng hingena 6aastasena seisma, ja selletõttu pidin enda vastu võtma just selle naljaka nõiana. Nii läks.
See peab nii olema, miski pole juhuslik.
Nii kujundliku kontrasti läbi on mul palju lihtsam selgitada endaga toimunut. Selletõttu avasin hiljuti ka Sirkka Nõiakooli, kus õpetan 2- ja 3päevastel kursustel sarnase teekonnaga inimesi iseennast leidma ja vastu võtma. Mulle teekonnal abiks olnud coachid, tervendajad ja nõiad on ka minu nõiakooli õpetajad. Tavaliselt inimestel ei ole kontrast mentaalse kontrollmehhanismi ja enda tegeliku olemuse vahel nii suur kui minul. Mulle on nii ekstravagantne naljakas kogemus antud just selleks, et saaksin õpetada.

On teil ka selgeltnägijavõimeid ning kui on, siis milliseid ­abi­-vahendeid kasutate?
Intuitsioon läheb iga päevaga paremaks. Kuna olen nüüd teadlik enda ülitundlikusest, siis hoian ennast ja valin kellega suhtlen. Ma olen suure osa ajast üksi ja üsna omaette. Kasutan igapäevaselt tehnikaid ja abivahendeid, et enda vibratsiooni hoida. Kui vahel unustan seda teha, olen kohe hädas. Minu tehnika on mõtlus (mediteerimine) ja ma toetan ennast veel eeterlike õlide ja tervendavatel sagedustel helidega. Samuti on olulised toit ja liikumine. Kui sageli arvatakse, et mediteerimine ja ennast hoidev eluviis on katalüsaatoriks, mis viib meid vaimses arengus edasi, siis mulle tundub vastupidi, et ilma nendeta pole võimalik vaimset avardumist üle elada. Kui piiranguline ja hinnanguline mõttelaad esile pääseb, muutub teekond väga valulikuks.
Teisalt tunnistan kohe üles, et ma tüdinen nii üksindusest kui mantratest ja selles vaibis töö tegemisest vahel väga ära. Siis ma võtan mingi toreda seikluse ette ja naudin seda väga sügavalt. Mul on lihtsalt vaheldust otsiv iseloom.
Intuitiivtehnikaks on praegu tarokaartidega kanaldamine. Aga olen süvenenud ka loitsude ja lausumiste maailma, seest õnamängudega olen eluaeg sinapeal olnud. Kolmandaks meeldib taimemaailm, taimeravi mõistmine on ka mulle kaasa antud anne. Igapäevane selgeltnägemine iseenda jaoks on kasvavas kohaloluseisundis samuti üha pidevam. Ja olgu öeldud, et meditsiinilselt ravimatu haigus, millesse umbes aasta tagasi haigestusin, on kadunud.

Kas olete vaadanud selgeltnägijate tuleproovi? Keda peate tõelisteks tegijateks?
Mul pole televiisorit, aga kunagi olen näinud küll. Pean küll tõelisteks tegijateks, iseasi kuidas see televisioonis avaldub. Televisoon on väga pingestav, ma olen seal ka "nõiana" olnud, 2016/2017 aasta Ajujahis olime ühe ajutise meeskonnaga kaubamärgiga "Nõid" arendades nõgesest väetoidu brändi. Me saime 309 võistlejast viienda koha, suuresti tänu meie nõidumisele meeskonnakaaslasega. Sest jahvatatud nõgesepulber, mis pole tegelikult midagi erilist – isegi uus leiutis mitte – pole ju teab mis võimekas vastane tehnoloogilsitele uudislahendustele, millega võsitslesime. Vahel mulle tundub, et nõidus ja turundus on ühe asja kaks otsa.
Kuid mina polnud selle saate ajal endast veel teadlik, see nimi " Nõid" ol tol korral intuitiivne välgatus. Kuigi televisioonis on palju etenduslikku mäletan mina ka intuitiivseid impulsse otse kaamera ees, mis kas siis tõid edu või vastupidi kahandasid seda. Täna on tähistab bränd "Nõid" hoopis minu taimeteesid ja teisi taimeravi vahendeid.

Kas te ise pole plaaninud telesaatesse osalema minna?
Ära ütle kunagi, kunagi. Üks on kindel, kui ma sinna peakski sattuma, siis ma kindlasti ei kuula kellegi sõna, ega täida mingeid reegleid.
Praegu poleks selleks ka aega, sest nõiakool, 21. märtsil avatav nõiapood Muhus ja nõialood mida ikka edasi kirjutan, võtavad kogu minu tähelepanu.
Iseenda vastuvõtmine käivitab loomingulised protsessid väga jõuliselt, neile pole lihtsalt võimalik vastu seista või suunata.

Vaadatud 409 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi